Z archiwum X 8.2

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

Odcinki

War of the Coprophages 3x12 7.6

W pewnym miasteczku dochodzi do plagi zgonów, a ciała zmarłych pokryte są karaluchami. Pracująca z domu Scully ma na to wszystko wytłumaczenie naukowe, ale Mulder – będący na miejscu zbrodni w towarzystwie atrakcyjnej pani entomolog – podejrzewa, że insekty mogą być pochodzenia nieorganicznego lub pozaziemskiego.

Syzygy 3x13 7.6

Mulder i Scully prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych morderstw w New Hampshire, mogących mieć związek z rzadkim układem planet, który wpływa na ludzkie zachowanie.

Grotesque 3x14 7.6

Agenci dołączają do byłego mentora Muldera, głównego profilera w FBI, by wspólnie zająć się sprawą seryjnego zabójcy, który twierdzi, iż opętały go demony. Śledztwo robi się jeszcze bardziej tajemnicze po tym, jak sprawca zostaje ujęty, a morderstwa nadal nie ustają. Mulder angażuje się w tę sprawę głębiej niż można by się spodziewać, przez co Scully i Skinner zaczynają się martwić.

Piper Maru 3x15 7.6

Gdy francuski statek poszukiwawczy wysyła grupę nurków, w celu odzyskania tajemniczego wraku samolotu z okresu drugiej wojny światowej, ekipa pada ofiarą dziwacznej choroby. Mulder i Scully jadą do San Diego, by przyjrzeć się sprawie. W trakcie dochodzenia pojawia się znajoma twarz, a życie Skinnera ponownie znajduje się w niebezpieczeństwie.

Apocrypha 3x16 7.6

Podczas gdy Mulder nadal stara się ustalić przyczynę dziwacznej choroby, która dotknęła poszukiwaczy pogrążonego na morskim dnie, tajemniczego wraku samolotu, wielu przedstawicieli rządu stara się powstrzymać to śledztwo. W miarę jak Skinner dochodzi do siebie po strzelaninie, Scully odkrywa, że dyrektor wciąż znajduje się w niebezpieczeństwie, a zagraża mu ten sam człowiek, który zabił jej siostrę.

Pusher 3x17 7.8

Agenci Mulder i Scully poproszeni zostają o udział w sprawie dotyczącej mężczyzny, który rzekomo jest w stanie naginać ludzi do swojej woli. Podejrzany wykorzystuje swoje tajemnicze umiejętności do zmanipulowania Muldera do wzięcia udziału w ostatecznej rozgrywce.

Teso dos Bichos 3x18 7.5

Ekipa amerykańskich archeologów pracujących w Ameryce Południowej odkrywa urnę zawierającą prochy szamanki Amaru, indiańskiego plemienia. Kiedy przywódca ekspedycji, dr Roosevelt, postanawia przetransportować urnę do USA, zostaje zabity przez jaguara. Wkrótce ginie też pracownik muzeum. Mulder wierzy, że są to skutki wywiezienia urny, Scully natomiast odnosi się do tego sceptycznie, dopóki sama nie zostaje zaatakowana przez wściekłe koty.

Piekielne pieniądze 3x19 7.6

Łańcuch tajemniczych zgonów niedawno przybyłych do Ameryki emigrantów z Chin sprowadza Muldera i Scully do chińskiej dzielnicy San Francisco. Agenci łączą siły z detektywem chińskiego pochodzenia, aby lepiej zrozumieć język i kulturę tego kraju, ale jedna rzecz pozostaje przerażająco jasna – wszystkie ciała pozbawione są różnych organów wewnętrznych.

Jose Chung "Z kosmosu" 3x20 7.5

Gdy pewna para nastolatków twierdzi, że porwali ich kosmici, agenci Mulder i Scully starają się dociec prawdy, ale każda strona przedstawia inną wersję tej samej historii, w tym sami „obcy”.

Awatar 3x21 7.6

W trudnym okresie w swoim życiu, dyrektor Skinner poznaje w barze prostytutkę i spędza z nią noc. Następnego ranka, kobieta jest martwa, a on zostaje posądzony o morderstwo. Agenci Mulder i Scully przyłączają się do śledztwa, aby oczyścić imię przełożonego. W miarę jak odkrywają wątki spisku, dowiadują się również więcej na temat osobistych spraw Skinnera.

Grzęzawisko 3x22 7.7

Gdy zostaje zgłoszona seria tajemniczych zgonów i zniknięć w pobliżu jeziora w małym miasteczku w stanie Georgia, agenci Mulder i Scully zostają wezwani do przeprowadzenia śledztwa. W miarę jak legenda o zabójczym wężu morskim rozprzestrzenia się lotem błyskawicy wśród lokalnej ludności, agenci muszą przenieść swoje poszukiwania prawdy do... wody.

Pranie mózgu 3x23 7.6

Agent Mulder otrzymuje anonimową informację o seryjnych morderstwach, których sprawca cierpi na zaburzenia świadomości. Okazuje się, że morderstw dokonują różne osoby w napadach szału i działające pod wpływem halucynacji. W domach zabójców znajdują się zawsze duże ilości kaset video. Wszystko wskazuje na to, że te przywidzenia to efekt oglądania telewizji... Ulega im także Scully.

Powiadam ci, wstań 3x24 7.8

Agenci Mulder i Scully poszukują człowieka, który wydaje się posiadać dziwne moce, co prowadzi do odkrycia niebezpiecznej tajemnicy z przeszłości Muldera. Sekret ten może doprowadzić Muldera i Scully na skraj ujawnienia prawdy o istnieniu obcych.

Lepsza rasa 4x1 7.8

Mulder i Jeremiah Smith uciekają przed mordercą i trafiają do wioski, w której pracują klony porwanych dzieci, również Samanthy. Scully odkrywa informacje nt. katalogowania ludzi, za pomocą Programu ds. Walki z Ospą. Informator Muldera - X - zostaje zamordowany. "Palacz" zleca uzdrowienie pani Mulder. Nową informatorką Muldera zostaje Marita Covarrubias.

Dom 4x2 7.8

Agenci Mulder i Scully zostają wezwani do miasteczka Home w Pensylwanii, gdzie znaleziono zakopane zwłoki noworodka o wyjątkowej ilości deformacji. Początkowo Mulder chce wycofać się z tego śledztwa, jednak Scully jest zaintrygowana biologicznymi i psychologicznymi aspektami sprawy. Zaczynają obserwować mieszkających na obrzeżach miasteczka trzech braci Peacocków, którzy prowadzą "ekologiczne" gospodarstwo.

Teliko 4x3 7.5

W Filadelfii znikają w tajemniczych okolicznościach młodzi czarni mężczyźni. Zaginięcia te łączą się z przybyciem z afrykańskiego kraju Burkina Faso, młodego emigranta, niejakiego Samuela Aboah. Okazuje się, że jest on członkiem plemienia, które pozbawione jest przysadki mózgowej i aby przeżyć, musi żerować na hormonach innych ludzi. Agent Mulder rozwiązuje zagadkę na podstawie starej afrykańskiej baśni, ale zanim się to stanie znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie.

Niepokój 4x4 7.7

Agenci Mulder i Scully prowadzą dochodzenie w sprawie szeregu dziwacznych porwań, a jedyną wskazówką są niewytłumaczalne zdjęcia. Jednak gdy Scully staje się kolejną, zamierzoną ofiarą, Mulder musi wejść w umysł zabójcy.

The Field Where I Died 4x5 7.6

W Apison, w stanie Tennessee, po otrzymaniu informacji na temat nielegalnego arsenału broni oraz o znęcaniu się nad dziećmi, FBI dokonuje nalotu na kompleks sekty o nazwie Świątynia Siedmiu Gwiazd. Nie są jednak w stanie nic znaleźć. Wkrótce potem Mulder doświadcza déjà vu, co naprowadza agentów na miejsce, w którym ukrył się przywódca sekty w towarzystwie swoich sześciu żon. Jedna z nich twierdzi, że pamięta Muldera z poprzedniego życia.

Sanguinarium 4x6 7.6

Na oddziale chirurgii plastycznej, w jednym ze szpitali leżącym na elitarnym przedmieściu Chicago, ma miejsce seria zabójstw. Giną pacjenci, zamordowani w trakcie zabiegów lekarskich. Lekarze twierdzą, że działali nieświadomie, a nawet, że byli w tym czasie opętani przez siłę nieczystą. Agenci FBI, Mulder i Scully, z narażeniem życia tropią lekarza - satanistę.

Wspomnienia palacza 4x7 7.8

Jeden z przyjaciół Muldera z organizacji Lone Gunman odkrywa kompromitujące dowody, które łączą "Palacza" z zamachem na prezydenta Kennedy'ego i na Martina Luthera Kinga. Odkrył również, że "Palacz" napisał powieść sensacyjną, która nie może znaleźć wydawcy. W serii obrazów z przeszłości, widzimy niecne poczynania młodego "Palacza". Stary "Palacz" postanawia zlikwidować Frohike'go, jednak po namyśle rezygnuje.

Tunguska 4x8 7.8

Agent Krycek pojawia się w podejrzanych okolicznościach w samochodzie naładowanym materiałami wybuchowymi. Schwytany przez agentów Krycek twierdzi, że ma zamiar zdemaskować człowieka, który usiłował go zabić, i który jest odpowiedzialny za śmierć ojca i siostry Muldera. Krycek i Mulder udają się razem do Rosji. Tam zostają aresztowani.

Terma 4x9 7.9

W Rosji zostaje wydane polecenie, aby były członek KGB zabił wszystkich, którzy mieli kontakt ze skałą w USA. Mulder i Krycek usiłują uciec z obozu pracy na Syberii. Ulegają oni jednak wypadkowi: Mulder znajduje schronienie u tubylców, natomiast Krycek, aby przeżyć, musi dać sobie odciąć rękę.

Papierowe serca 4x10 7.6

Seria koszmarnych snów naprowadza agenta Muldera na ślady morderców dziewczynek. Okazuje się, że jest nim seryjny morderca, który od kilku lat siedzi już w więzieniu. Twierdzi on, że zamordował też siostrę Muldera. Agent postanawia dowiedzieć się prawdy, zaczyna jednak niebezpieczną grę z mordercą...