Z archiwum X 8.2

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

Odcinki

War of the Coprophages 3x12 7.6

W pewnym miasteczku dochodzi do plagi zgonów, a ciała zmarłych pokryte są karaluchami. Pracująca z domu Scully ma na to wszystko wytłumaczenie naukowe, ale Mulder – będący na miejscu zbrodni w towarzystwie atrakcyjnej pani entomolog – podejrzewa, że insekty mogą być pochodzenia nieorganicznego lub pozaziemskiego.

Syzygy 3x13 7.6

Mulder i Scully prowadzą śledztwo w sprawie dziwnych morderstw w New Hampshire, mogących mieć związek z rzadkim układem planet, który wpływa na ludzkie zachowanie.

Grotesque 3x14 7.6

Agenci dołączają do byłego mentora Muldera, głównego profilera w FBI, by wspólnie zająć się sprawą seryjnego zabójcy, który twierdzi, iż opętały go demony. Śledztwo robi się jeszcze bardziej tajemnicze po tym, jak sprawca zostaje ujęty, a morderstwa nadal nie ustają. Mulder angażuje się w tę sprawę głębiej niż można by się spodziewać, przez co Scully i Skinner zaczynają się martwić.

Piper Maru 3x15 7.6

Gdy francuski statek poszukiwawczy wysyła grupę nurków, w celu odzyskania tajemniczego wraku samolotu z okresu drugiej wojny światowej, ekipa pada ofiarą dziwacznej choroby. Mulder i Scully jadą do San Diego, by przyjrzeć się sprawie. W trakcie dochodzenia pojawia się znajoma twarz, a życie Skinnera ponownie znajduje się w niebezpieczeństwie.

Apocrypha 3x16 7.6

Podczas gdy Mulder nadal stara się ustalić przyczynę dziwacznej choroby, która dotknęła poszukiwaczy pogrążonego na morskim dnie, tajemniczego wraku samolotu, wielu przedstawicieli rządu stara się powstrzymać to śledztwo. W miarę jak Skinner dochodzi do siebie po strzelaninie, Scully odkrywa, że dyrektor wciąż znajduje się w niebezpieczeństwie, a zagraża mu ten sam człowiek, który zabił jej siostrę.

Pusher 3x17 7.8

Agenci Mulder i Scully poproszeni zostają o udział w sprawie dotyczącej mężczyzny, który rzekomo jest w stanie naginać ludzi do swojej woli. Podejrzany wykorzystuje swoje tajemnicze umiejętności do zmanipulowania Muldera do wzięcia udziału w ostatecznej rozgrywce.

Teso dos Bichos 3x18 7.5

Wkrótce po przywiezieniu do Bostonu pewnego starożytnego artefaktu, pochodzącego z wykopalisk w Ekwadorze, dochodzi do serii niewyjaśnionych śmierci. Według Scully, zgony te wydają się być skutkiem politycznego terroryzmu, ale Mulder podejrzewa, że na rzeczy może być coś bardziej nieprawdopodobnego.

Piekielne pieniądze 3x19 7.6

Łańcuch tajemniczych zgonów niedawno przybyłych do Ameryki emigrantów z Chin sprowadza Muldera i Scully do chińskiej dzielnicy San Francisco. Agenci łączą siły z detektywem chińskiego pochodzenia, aby lepiej zrozumieć język i kulturę tego kraju, ale jedna rzecz pozostaje przerażająco jasna – wszystkie ciała pozbawione są różnych organów wewnętrznych.

Jose Chung "Z kosmosu" 3x20 7.5

Gdy pewna para nastolatków twierdzi, że porwali ich kosmici, agenci Mulder i Scully starają się dociec prawdy, ale każda strona przedstawia inną wersję tej samej historii, w tym sami „obcy”.

Awatar 3x21 7.6

Bohaterem odcinka jest dyrektor Skinner. Przed podpisaniem ostatecznego aktu rozwodu spędza parę dni w nadmorskim hotelu, gdzie zostaje uwiedziony przez atrakcyjną kobietę - jak się później okazało, prostytutkę. Kiedy budzi się rano, znajduje ją martwą w łóżku. Seria wydarzeń dowodzi, że Skinner stał się ofiarą konspiracji. Ktoś usiłuje go zabić, a w każdym razie przynajmniej doprowadzić do usunięcia go z FBI.

Grzęzawisko 3x22 7.7

W pewnym jeziorze w stanie Georgia podejrzanie zmniejsza się populacja żab. Jeden z badających to zjawisko naukowców, dr Bailey, ginie w tajemniczych okolicznościach. W okolicy chodzą słuchy o zamieszkującym jezioro potworze. Na miejsce tych wydarzeń przybywają dzielni agenci Mulder i Scully, tym razem w towarzystwie psa. Wkrótce giną kolejne osoby. Agenci wypływają łódką, by zbadać jezioro. W wodzie coś pływa...

Pranie mózgu 3x23 7.6

W miarę jak agenci prowadzą dochodzenie w sprawie serii morderstw popełnionych przez zwykłych obywateli, rozzłoszczonych wskutek obejrzenia iluzorycznych obrazów w telewizji, zaufanie Scully do Muldera zostaje poddane ostatecznej próbie.

Powiadam ci, wstań 3x24 7.8

Agenci Mulder i Scully poszukują człowieka, który wydaje się posiadać dziwne moce, co prowadzi do odkrycia niebezpiecznej tajemnicy z przeszłości Muldera. Sekret ten może doprowadzić Muldera i Scully na skraj ujawnienia prawdy o istnieniu obcych.

Lepsza rasa 4x1 7.8

Mulder i Jeremiah Smith uciekają przed mordercą i trafiają do wioski, w której pracują klony porwanych dzieci, również Samanthy. Scully odkrywa informacje nt. katalogowania ludzi, za pomocą Programu ds. Walki z Ospą. Informator Muldera - X - zostaje zamordowany. "Palacz" zleca uzdrowienie pani Mulder. Nową informatorką Muldera zostaje Marita Covarrubias.

Dom 4x2 7.8

Agenci Mulder i Scully zostają wezwani do miasteczka Home w Pensylwanii, gdzie znaleziono zakopane zwłoki noworodka o wyjątkowej ilości deformacji. Początkowo Mulder chce wycofać się z tego śledztwa, jednak Scully jest zaintrygowana biologicznymi i psychologicznymi aspektami sprawy. Zaczynają obserwować mieszkających na obrzeżach miasteczka trzech braci Peacocków, którzy prowadzą "ekologiczne" gospodarstwo.

Teliko 4x3 7.5

W Filadelfii znikają w tajemniczych okolicznościach młodzi czarni mężczyźni. Zaginięcia te łączą się z przybyciem z afrykańskiego kraju Burkina Faso, młodego emigranta, niejakiego Samuela Aboah. Okazuje się, że jest on członkiem plemienia, które pozbawione jest przysadki mózgowej i aby przeżyć, musi żerować na hormonach innych ludzi. Agent Mulder rozwiązuje zagadkę na podstawie starej afrykańskiej baśni, ale zanim się to stanie znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie.

Niepokój 4x4 7.7

Agenci Mulder i Scully prowadzą dochodzenie w sprawie szeregu dziwacznych porwań, a jedyną wskazówką są niewytłumaczalne zdjęcia. Jednak gdy Scully staje się kolejną, zamierzoną ofiarą, Mulder musi wejść w umysł zabójcy.

The Field Where I Died 4x5 7.6

W Apison, w stanie Tennessee, po otrzymaniu informacji na temat nielegalnego arsenału broni oraz o znęcaniu się nad dziećmi, FBI dokonuje nalotu na kompleks sekty o nazwie Świątynia Siedmiu Gwiazd. Nie są jednak w stanie nic znaleźć. Wkrótce potem Mulder doświadcza déjà vu, co naprowadza agentów na miejsce, w którym ukrył się przywódca sekty w towarzystwie swoich sześciu żon. Jedna z nich twierdzi, że pamięta Muldera z poprzedniego życia.

Sanguinarium 4x6 7.6

Dziwaczne morderstwa na oddziale chirurgii plastycznej pewnego szpitala sprawiają, że Mulder i Scully zaczynają podejrzewać, iż może być za nie odpowiedzialna jakaś siła nadprzyrodzona.

Wspomnienia palacza 4x7 7.8

Jeden z przyjaciół Muldera z organizacji Lone Gunman odkrywa kompromitujące dowody, które łączą "Palacza" z zamachem na prezydenta Kennedy'ego i na Martina Luthera Kinga. Odkrył również, że "Palacz" napisał powieść sensacyjną, która nie może znaleźć wydawcy. W serii obrazów z przeszłości, widzimy niecne poczynania młodego "Palacza". Stary "Palacz" postanawia zlikwidować Frohike'go, jednak po namyśle rezygnuje.

Tunguska 4x8 7.8

Dyplomatyczny kurier, wiozący zabójczą przesyłkę, wciąga Muldera i Scully w niebezpieczną sieć intryg. W paczce znajdują się fragmenty skały pochodzenia pozaziemskiego, która może zawierać niebezpieczną bakterię. Mulder w towarzystwie Kryceka wyjeżdża do Rosji, gdzie obaj trafiają do gułagu.

Terma 4x9 7.9

Scully i Skinner biorą udział we wzbudzającym podejrzenia przesłuchaniu w Senacie, podczas gdy Mulder bierze Kryceka, jak się okazuje podwójnego agenta, jako zakładnika i ucieka z rosyjskiego gułagu. Tymczasem KGB wysyła do Stanów swojego emerytowanego agenta, by zabił wszystkich, którzy mieli kontakt ze skałą.

Papierowe serca 4x10 7.6

Seria koszmarnych snów naprowadza agenta Muldera na ślady morderców dziewczynek. Okazuje się, że jest nim seryjny morderca, który od kilku lat siedzi już w więzieniu. Twierdzi on, że zamordował też siostrę Muldera. Agent postanawia dowiedzieć się prawdy, zaczyna jednak niebezpieczną grę z mordercą...