Z archiwum X 8.2

Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.

Odcinki

Pewna śmierć 8x8 7.2

Doggett i Scully prowadzą poszukiwania zabójcy, który wydaje się posiadać zdolność widzenia poprzez ściany.

Ocalenie 8x9 7.4

Scully i Doggett prowadzą poszukiwania uznanego za zmarłego mężczyzny, który powraca do życia i powoli przemienia się w metal, gotów jednocześnie zemścić się na ludziach odpowiedzialnych za jego stan.

Zemsta 8x10 7.4

Na lotnisku w Bombaju, biznesmen Potocki zostaje zaczepiony przez żebraka na wózku inwalidzkim, który wydaje z siebie przeraźliwy wrzask. Potocki dociera do Waszyngonu, gdzie zostaje odnaleziony marwy. Agentka Scully (Gillian Anderson) podejrzewa, że inwalida jest hinduskim mistykiem, który przenika do ciał swoich ofiar, ale jej partner, agent Doggett (Robert Patrick) nie wierzy w jej przypuszczenia.

Dar 8x11 7.6

Skinner i Doggett prowadzą śledztwo w sprawie, nad którą Mulder pracował przed swoim zniknięciem. Dotyczyła ona rodziny i potwora wywodzącego się z indiańskich legend.

Meduza 8x12 7.4

Ścigając się z czasem, Doggett wraz z grupą ekspertów usiłuje rozwikłać tajemnicę dotyczącą dziwnych przypadków zgonów w tunelu bostońskiego metra.

Poprzez 8x13 7.3

Scully natyka się na kobietę, której doświadczenia z porwania przez kosmitów, jak również objawy są zaskakująco podobne. Obie obawiają się teraz, że urodzą potomstwo obcych.

To się nie dzieje 8x14 7.5

Wspierani przez agentkę Monikę Reyes, Scully, Doggett i Skinner poszukują Jeremiaha Smitha po tym, jak kosmici porzucają ciała niedomagających porwanych na Ziemi, co daje im również nadzieję, że Mulder może wciąż znajdować się wśród żywych.

Żyjący umarli 8x15 7.6

Billy Miles, uznany za zmarłego, ożywa w kostnicy, co daje Scully nadzieję, że rzekomo nieżywy Mulder ma szansę, by powrócić do życia. Tymczasem Skinner kontaktuje się z Krycekiem, który może posiadać wskazówki odnośnie tego, co dzieje się z żyjącymi umarłymi.

Trzy słowa 8x16 7.6

Na trawniku Białego Domu zostaje zastrzelony pewien mężczyzna, który miał w posiadaniu dyskietkę o nazwie „Fight the Future”. Mulder, mimo iż grozi mu wydalenie z Archiwum X, prowadzi śledztwo w tej sprawie, podczas gdy Doggett zwraca się do starego przyjaciela z wojska, Knowle'a Rohrera, który może posiadać informacje na temat rzekomego spisku.

Empedokles 8x17 7.6

Po tym, jak zostaje wyrzucony z pracy, opętany przez samo zło pracownik biura morduje swoich byłych pracodawców. Agentka Reyes wierzy, że te same siły zła mogą mieć powiązania ze śmiercią syna Doggetta.

Nadchodzą 8x18 7.4

Mulder i Doggett niechętnie łączą siły, przeprowadzając śledztwo na platformie wiertniczej, gdzie doszło do tajemniczych morderstw. Istnieje podejrzenie, że załoga zarażona została wirusem czarnego raka.

Sam 8x19 7.6

Dziwaczna, gadzia istota więzi pod ziemią Doggetta i jego nową, mającą obsesję na punkcie Muldera partnerkę, a jedyną osobą, która może ich uratować jest zwolniony z Archiwum X Mulder.

Istota rzeczy 8x20 7.6

Zespół Archiwum X musi chronić agentkę Scully i jej nienarodzone dziecko przed grupą super żołnierzy, którzy usiłują powstrzymać jej ciążę.

Istnienie 8x21 7.6

Mulder poszukuje odpowiedzi po tym, jak znalezione zostają powiązania pomiędzy Billym Milesem i członkami FBI. Scully i Reyes znajdują kryjówkę w odosobnionym miejscu w miarę, jak Scully przygotowuje się do porodu.

Nic ważnego się dziś nie wydarzyło, cz. 1 9x1 7.4

Wewnętrzne śledztwo Doggetta w sprawie dyrektora Alvina Kersha przysparza mu wielu wrogów. Jest wśród nich nowy dyrektor, Brad Follmer, który miał kiedyś romans z agentką Reyes. Okazuje się, że wszystkie dowody zostały zatuszowane. Mulder znika, a Scully odmawia podania obecnego miejsca jego pobytu. Na wolności grasuje topiąca mężczyzn piękna kobieta, która potrafi przebywać bez tlenu pod wodą. Jej wskazówki mogą pomóc Doggettowi w zakończeniu prowadzonego przez niego dochodzenia.

Nic ważnego się dziś nie wydarzyło, cz. 2 9x2 7.4

FBI rozpoczyna wewnętrzne śledztwo dotyczące nadużywania władzy przez agentów z Archiwum X. Doggett zaczyna działać praktycznie na własną rękę. Reyes i Skinner starają się go od tego odwieść. Shannon McMahon, która służyła kiedyś z Doggettem wyjawia mu, że jest jednym z prototypów super żołnierza. Nowe wskazówki naprowadzają agenta na tajne laboratorium na statku z okresu drugiej wojny światowej. Przeprowadzane tam eksperymenty mogą pomóc w wyjaśnieniu stanu zdrowia małego Williama Scully. Niespodziewanie na drodze Doggetta i McMahon staje uznany za zmarłego Knowle Rohrer.

Demon 9x3 7.4

Agenci starają się znaleźć powiązania pomiędzy pacjentem szpitala psychiatrycznego i szeregiem dziwacznych morderstw o podłożu satanistycznym. Podejrzenia padają na pewnego charyzmatycznego profesora leczącego się w zakładzie, który może wpływać na innych mężczyzn i zmuszać ich do popełniania rytualnych morderstw. Doggett uważa jego działania za zwykłą manipulację. Tymczasem Reyes ma wrażenie, że ma do czynienia z samym diabłem, który przejął w swoje władanie ciało i umysł profesora.

Skazani na piekło 9x4 7.4

Dogget i Reyes udają się do Novi w stanie Wirginia, by przeprowadzić śledztwo w sprawie serii makabrycznych morderstw. Wszystkie ofiary to byli skazańcy, którzy zostali żywcem obdarci ze skóry. Podobne przypadki miały miejsce w latach sześćdziesiątych, jak również ponad sto lat temu. Odkryte przez Reyes wycinki ze starych gazet dowodzą, że zarówno ofiary, jak szukająca zemsty dusza mściciela utknęły w cyklu kolejnych inkarnacji.

Władca much 9x5 7.6

Agenci Doggett i Reyes prowadzą śledztwo w sprawie przerażającego zgonu. Ofiarą jest nastolatek, którego mózg został zjedzony przez muchy. Podejrzenie pada na Dylana Lokensgarda, syna dyrektora szkoły i społecznego odrzutka. Chłopak wydaje się kontrolować zachowanie owadów, ale agenci nie są w stanie stwierdzić, na ile jego działania są świadome. Wkrótce okazuje się, że nie on jeden posiada takie umiejętności.