American Horror Story 7.5

American Horror Story opowiada o losach rodziny Harmonów, która przenosi się z Bostonu do Los Angeles, by zamieszkać w starej rezydencji, skrywającej w swoich murach mroczne tajemnice. Harmonowie na pierwszy rzut oka są idealną, amerykańską rodziną. Jednak to wrażenie jest mylne. Członkowie rodziny zmagają się z wieloma problemami: zdradą, poronieniem i skłonnościami do samookaleczeń nastoletniej córki Violet. Po zdradzie, na jakiej zostaje przyłapany przez żonę Vivien (byłą wiolonczelistkę, w tej roli Connie Britton), Ben (z zawodu psychiatra, w tej roli Dylan McDermott), chcąc zostawić złe wspomnienia z przeszłości za sobą i zacząć wszystko od nowa, przeprowadza się z rodziną do Los Angeles. Ich nowy dom (stara rezydencja o złowieszczej historii) początkowo wydaje się być idealnym miejscem na nowy start. Nawet tajemnicze zabójstwo, do którego doszło w tym miejscu wiele lat temu, nie zniechęca rodziny do przeprowadzki. Pomimo mrocznych tajemnic, które skrywa dom, rodzina stara się rozpocząć nowe życie. Ben przyjmuje nowych pacjentów (w tym Tate’a - nastoletniego chłopca ze skłonnościami do przemocy i psychotycznymi fantazjami). Violet, nastoletnia córka Harmonów, stara się odnaleźć w nowej szkole, a Vivien cały swój czas poświęca na odkrywanie tajemniczego malowidła ściennego, przykrytego pod grubą warstwą tapety. Tymczasem Violet i Tate, pomimo dezaprobaty ojca dziewczyny, odkrywają, że mają ze sobą wiele wspólnego.

Zgłoś naruszenie Promo: sezon 1

Komentarze 8

lana_banana 2016-09-20 10

Uwielbiam serię American Horror Story. Moje ulubione sezony, to kolejno:
1. Asylum (10/10),
2. Coven (9/10),
3. Murder House (8/10),
4. Freak Show (6/10),
5. Hotel (5/10).
Sezon 6 również zapowiada się bardzo interesująco! :)

Rrouge 2015-06-22 8

Sezon który wprowadził nas do szaleńczego świata AHS, nie był najlepszy, ale wtedy jednak było to coś innego, parę ciekawych bohaterów i niepokojących momentów.

bizarre 2015-04-24 6

[S1] 6/10 – Doceniam, że ktoś stworzył taką serialową antologię horrorów, tym bardziej, że jest podana w bardzo przystępnej formie. Jednak taka forma po kilku odcinkach traci świeżość i zaczyna męczyć. Przez całą serię stosowane są te same chwyty, które w późniejszych odcinkach nie mają szans przestraszyć. Scenarzyści pozbierali motywy z różnych horrorów i cały czas ma się wrażenie, że gdzieś się już to widziało, przez co również nie straszy tak jak powinno.
Muszę jeszcze dodać, że bardzo irytowała mnie postać Dylana McDermotta i jej wątek z pokojówką (tu twórcy zdecydowanie przekroczyli granicę wtórności).
Jeśli przymknie się oko na minusy, to pierwszy sezon AHS pozostaje całkiem niezłą rozrywką, ale nic poza tym. Znam opinie, że sezony 2 i 3 są dużo lepsze, ale na razie nie zamierzam ich oglądać.

Redox bizarre 2015-04-24 7

Mój ulubiony to sezon czwarty. Nie powiedziałbym jednak, że 3. sezon jest dużo lepszy od tego, który oglądałeś. Jakbym miał zestawiać to wyglądałoby to pewnie tak:

1. IV sezon 8/10
2. II sezon 8/10
3. I sezon 7/10
4. III sezon 6/10

Beznickowy 2011-10-31 9

Drugi sezon – FX potwierdziła, że zamówiła drugi sezon serialu. Cieszy mnie ta wiadomość, bo widać, że serial się rozkręca. Nadal ma trochę niedociągnięć, ale ma swój styl, co bardzo w niej cenię.

Beznickowy 2011-10-23 9

Czołówka – Bardzo mi się podoba czołówka serialu – bardzo klimatyczna. Sam serial wprowadza w mroczny nastrój, ale niestety po trzech odcinkach wciąż nie rozumiem, o czym on jest, bo samo strasznie i problemy małżeńskie głównych bohaterów mogą nie wystarczyć na zamówienie kolejnego sezonu.

ferhin2 Beznickowy 2011-10-23 9

Podzielam zdanie, czołówka świetna – podobnie jak czołówka np True Blood, którą bardzo lubię. Jeśli chodzi o fabułę to w sumie to serial, może tak sezonami tylko straszyć i w sumie nie zmierzać do niczego, byle by ludzie chcieli oglądać.

MagEllan Beznickowy 2012-11-11

Tego serialu oceniac nie bede – bo widzialem za malo.
Niemniej zgadzam sie czolowka bardzo dobra.
Ale obejrzalem 2 odcinki i zamiast radosnego podniecenia co tez wydarzy sie dalej mialem poczucie zmeczenia. Wiec sobie odpuscilem.
Mnie nie porwal.

Następne