Rodzina zastępcza 6.5

Kwiatkowscy mają dwoje dzieci - córkę Majkę i syna - Filipa. Pewnego dnia, przez przypadek trafia do ich domu Romek, który na stałe przebywa w domu dziecka. Rodzina postanawia stworzyć dla niego dom zastępczy. To pociąga za sobą niespodziewane konsekwencje - wraz z Romkiem u Kwiatkowskich zamieszkają "bliźniaczki z wyboru" - Eliza i Zosia. Dom pełen dzieci zaczyna tętnić życiem w zupełnie nowy sposób.

Odcinki

Sezony

Kłopotliwy gość 1x1 8.3

Pewna przesympatyczna rodzinka: mama, imieniem Anka (Gabriela Kownacka) – kobieta o złotym sercu, nerwach niemal ze stali i ambicjach artystycznych, tata Jacek (Piotr Fronczewski) – zazwyczaj rozsądny inżynier tęskniący za świętym spokojem oraz dwójka ich dzieci: nastoletnia, wiecznie zakochana - Majka (Monika Mrozowska) i młodszy od niej, psotny Filip (Sergiusz Żymełka) całkowicie przypadkowo, cudownym zrządzeniem losu skomplikowali sobie poważnie życie decydując się na ...założenie rodziny zastępczej. Zamieszkała wraz z nimi trójka „przysposobionych” małolatów: Zosia (Misheel Jargalsajkhan) i Eliza (Aleksandra Szwed) – dwie ośmioletnie „bliźniaczki”, z których jedna jest Wietnamką a druga Somalijką oraz kilka lat od nich starszy, pół-Cygan, Romek (Aleksander Ihnatowicz) i tak się zaczęło. Od lat gości na naszej antenie jeden z najpopularniejszych seriali komediowych dla całej rodziny.

Cudowne rozmnożenie 1x2 8.0

Kwiatkowscy decydują się zostać rodziną zastępczą dla Romka. Filip bardzo się cieszy, że będzie miał brata. Kiedy Jacek - ojciec rodziny - jedzie odebrać chłopca z domu dziecka, razem z nimi do domu Kwiatkowskich przyjeżdżają Eliza i Zosia, które - pomimo różnego koloru skóry - upierają się, że są bliźniaczkami. Jacek tłumaczy zonie, że Eliza jest przywiązana do Romka i nie wyobraża sobie życia bez niego, a nie można jej rozdzielić z Zosią, z powodu silnej więzi emocjonalnej między dziewczynkami.

Rom w dom 1x3 8.3

Jacek, przeglądając akta Romka, odkrywa jego cygańskie pochodzenie. W tym samym czasie cioci Uli ginie złota bransoletka. U przybranych rodziców budzą się obawy i uprzedzenia. Anka postanawia sprawdzić uczciwość Romka. Jednocześnie Eliza ujawnia swoje zdolności jasnowidzenia.

Trzęsawica somalijska 1x4 8.0

Rodzina odnawia pokój dzieci, żeby pokazać się z jak najlepszej strony pracownicy domu dziecka, która ma skontrolować warunki. Jacek nie za bardzo radzi sobie z tapetowaniem; z pomocą przychodzi mu niespodziewanie Romek. Zosia i Eliza na wieść, że ma ich odwiedzić pracownik domu dziecka, udają chorobę, którą same nazwały "trzęsawicą somalijską", a którą zawsze wykręcały się od robienia tego, co im kazano, a na co nie miały ochoty.

Krótki weekend 1x5 8.0

Rodzice wygrywają weekendową wycieczkę do pięknie położonego hoteliku. Podczas ich nieobecności pociechami ma się zajmować ciocia Ula, która zamierza poprawić błędy wychowawcze rodziców. Jednocześnie dzieci mają plan ogrania ciotki uli w pokera. Okazuje się jednak, że ciocia jest zawodowym graczem.

Zazdrość i pisanina 1x6 8.0

Do domu państwa Kwiatkowskich wtargnął zdesperowany żołnierz. Uważa, że Jacek uwiódł jego narzeczoną. Mściwy kapral domaga się sprawiedliwości. Okazuje się jednak, że powodem konfliktu jest mały artykuł Anki, opublikowany w jednym z kobiecych czasopism...

Spełniona przepowiednia 1x7 8.0

Mała Eliza ma wizję. Czuje, że coś złego przytrafi się tacie Jackowi. Tymczasem, Jacek ma imieniny i dzieci przygotowują niespodziankę na tę okazję. Nad miłą uroczystością wisi jednak burzowa chmura mającej się spędzić przepowiedni...

Dom aukcyjny 1x8 8.0

Mamę Ankę ogarnął szał twórczy. Jednak nikt z rodziny nie rozumie jej obrazów. Mały Filip wpada na pomysł otwarcia domu aukcyjnego. W tym samym czasie ktoś włamuje się do mieszkania i kradnie obrazy Anki.

Testy małżeńskie 1x9 8.0

Mama Anka otrzymuje telefon od byłej licealnej sympatii - Stasia Dudkiewicza. Jej mąż Jacek jest wściekły z zazdrości. Anka podekscytowana idzie na umówione spotkanie. Jednocześnie dziewczynki prześladują Filipa - chcą sprawdzić, czy nadaje się na męża.

Błyskawiczne korepetycje 1x10 8.3

Rodzice szykują się do wyjścia do teatru. Jacek jest zdenerwowany przygotowaniami żony. Romek (Aleksander Ihnatowicz) dostał pałę z geometrii. Boi się jednak powiedzieć o tym ojcu, widząc jego zdenerwowanie.

Sztuka kłamstwa 1x11 8.0

Darek zaprasza Majkę do siebie na działkę. Rodzice są zaniepokojeni. Wysyłają z nią "szpiega" - Romka, który zawsze mówi całą prawdę. Filip w trosce o brata, próbuje nauczyć Romka kłamać. Nauka idzie opornie, ale są pewne efekty...

Ojciec marnotrawny 1x12 8.7

Prawdziwy ojciec Romka (Aleksander Ihnatowicz) wychodzi z więzienia. Jacek (Piotr Fronczewski) zaprasza go do domu. Ojciec Romka (Jan Peszek) okazuje się mistrzem w sztuce uwodzenia. Udaje mu się nawet omamić nieubłaganą Urszulę (Maryla Rodowicz).

Wielka wygrana 1x13 8.0

Rodzina Kwiatkowskich wygrywa w totolotka. Suma nie jest duża jednak wszyscy mają mnóstwo pomysłów na wydanie pieniędzy. Dodatkowo pod drzwiami Jacek znajduje małego szczeniaka. Wiedziony nadzieją wysokiej nagrody postanawia dać ogłoszenie o znalezionym piesku.

Testy parapsychologiczne 1x14 8.3

Kwiatkowscy delektują się spokojną i miłą sobotą. Sielankę przerywa pani psycholog, która poddaje całą rodzinę testom psychologicznym w celu wykrycia patologii. Wyniki ujawniają ciemne zakamarki rodziny. Sytuację komplikuję nauczycielka Filipa, która przestraszona jest przepowiednią Elizy.

Stan kryzysowy 1x15 8.0

Mama Anka leży chora w łóżku. Dzieci zajmują się chorą i domem. Postanawiają także pomóc matce w pracy zawodowej i odpowiadają na listy czytelników. Ich niecodzienne pomysły spotykają się z entuzjazmem odbiorców.

Polarnik 1x16 8.7

Eliza zaprosiła do domu swojego prawdziwego ojca, który jest polarnikiem. W tym samym czasie Ula odpowiada na ogłoszenie matrymonialne. Jednak na umówione spotkanie posyła swoją siostrę Ankę, żeby ta wybadała kandydata. Zdezorientowany amant ucieka w popłochu.

Depresja 1x17 8.3

Anka (Gabriela Kownacka) nie może znaleźć pracy. Nie wierzy już we własne siły i popada w depresję. Dzieci (Monika Mrozowska, Sergiusz Żymełka, Aleksander Ihnatowicz, Misheel Jargalsajkhan, Aleksandra Szwed) postanawiają pocieszyć mamę na wszelkie możliwe sposoby...

Rzecznik prasowy 1x18 8.0

Anna dostaje propozycję pracy jako rzecznik prasowy. Dla reszty rodziny jest to „sytuacja kryzysowa”. Jacek i dzieci muszą się teraz zająć domem. Okazuje się, że nowy szef Anny prowadzi podejrzane interesy...

Speed 1x20 8.0

Anka podejrzewa Majkę, że zabrała jej tusz do rzęs. Przeglądając torebkę córki natrafia na dziwny proszek. Jest przerażona, bo wszelkie znaki wskazują, że Majka bierze narkotyki... Rodzice zaczynają wnikliwie obserwować córkę i analizują jej zachowanie...

Zapach kariery 1x21 8.0

Matka Anka jest w szampańskim nastroju. Sprzedała swój pierwszy obraz i otrzymała zamówienia na następne. Wizja sukcesu przesłania jej rzeczywistość. Oddaje się pracy twórczej i zapomina o domu oraz rodzinie...