Skowyt 2: Twoja siostra jest wilkołakiem 1985

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Akcja filmu toczy się w Transylwanii. Ben White, brat jednej z ofiar pogromu, który dotknął ekipę telewizyjną w poprzedniej części cyklu, postanawia wydać wojnę rodzinie wilkołaków, która zainfekowała jego siostrę...

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 12 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Christopher Lee
jako Stefan Crosscoe
Annie McEnroe
jako Jenny
Reb Brown
jako Ben
Marsha A. Hunt
jako Mariana
Sybil Danning
jako Stirba
Judd Omen
jako Vlad
Ferdy Mayne
jako Erle
Patrick Field
jako Deacon
Jimmy Nail
jako Dorn
Steven Bronowski
jako Moon Devil
James M. Crawford
jako Amerykański ksiądz
Jiří Krytinář
jako Vasile

Fabuła

Akcja filmu toczy się w Transylwanii. Ben White, brat jednej z ofiar pogromu, który dotknął ekipę telewizyjną w poprzedniej części cyklu, postanawia wydać wojnę rodzinie wilkołaków, która zainfekowała jego siostrę... Anonimowy

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, księżyc, wilkołak zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1985-08-28 (świat)
Wytwórnia
Hemdale
Cinema '84/Greenberg Brothers Partnership
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Inne tytuły
The Howling II: She-Wolf (USA) (tytuł roboczy)
Howling II (Filipiny)
Howling II: It's Not Over Yet (USA) (tytuł na plakacie)
The Howling II: Bark at the Moon (USA) (tytuł roboczy)
Howling II: ... Your Sister Is a Werewolf (USA)
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
91 minut

Recenzje

Kontynuacja, która nijak ma się do klimatu zbudowanego w oryginale. 5
  • 2018-11-24
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

"Skowyt 2: Twoja siostra jest wilkołakiem" to bezpośrednia kontynuacja udanego horroru Skowyt z 1981 roku. Niestety od początku widać, że wytwórnia Hemdale, zamierzała bazować na całkiem znanym tytule i przepchać o wiele gorszy film, licząc na niezły zysk.

Reporterka Karen White ginie zastrzelona w programie telewizyjnym, w trakcie przemiany w wilkołaka. Jej brat na pogrzebie siostry spotyka tajemniczego Stefana Croscoe, który twierdzi, że dziewczyna odrodzi się jako wilkołak. Choć Ben z początku nie wierzy w te rewelacje, to tej samej nocy przekonuje się, że wszystko jest prawdą. Wkrótce wyrusza wraz ze Stefanem i dziennikarką Jenny do Transylwanii, by powstrzymać królową wilkołaków Stirbę.

Film zaczyna się całkiem nieźle i początkowo trzyma dość udany klimat horroru. Wszystko niweczy jednak przeniesienie akcji do Transylwanii i samo pojawienie się Stirby. Od tego momentu nastrój zastępuje kicz, a na ekran wkracza roznegliżowana lub ulateksiona Sybil Danning, której wygibasy i sceny erotyczne mają odciągnąć oko widza od całej reszty.

O dziwo w filmie zobaczymy kilka znanych nazwisk poza wspomnianą już Sybil Danning, pojawia się legenda horroru Christopher Lee. Szkoda tylko, że w tym okresie jego kariera zbliżała się ku końcowi i zaczął przyjmować role w podrzędnych filmach. Niemniej jednak jego warsztat aktorski daje o sobie znać i pomimo scenariusza Lee wciąż jest postacią wybitną na tle innych. Warto jeszcze wspomnieć o Reb Brown. Choć nie jest to aktor wysokich lotów, a filmy z jego udziałem miały zwykle kategorię B, to jako typowy Amerykanin sprawdza się dobrze.

W filmie naoglądamy się trochę wilkołaków, jednak będą one dziwne, zbyt łatwe do zabicia, a te na wpół przemienione wzbudzają jedynie śmiech. To samo tyczy się krwawych scen. Niby trup ściele się gęsto, a krew leje strumieniami, tylko nie jest to tak wymowne jak powinno i nieco za mało w tym makabry. Całość udekorowano new wave'owymi kawałkami, idealnie niedopasowanymi do obrazu, wzbudzającymi irytację, a nie napięcie. "Skowyt 2" jest wiec tylko namiastką pierwszej części i zapowiedzią tego czego możemy spodziewać się po kolejnych.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 7 powiązanych

Komentarze 3

Abraham_Van_Helsing 2011-04-27 10

To już nie to co jedynka ;( – Kilka scen erotycznych ratuję sprawę… ale kilka rodzai wilkołaków… ogólnie te wilkołaki jakieś takie słabe…

Dla mnie jedyną zaletą tego filmu jest Christopher Lee. Cała reszta to jakieś nieporozumienie. Nudę, głupotę i brak klimatu próbowano zasłonić lichym erotyzmem. 3/10

Anonimowy 2007-09-27

Najsłabsza część. – Film w swej konwencji bardzo odbiega od pierwszej części. Akcja jest chaotyczna, nastrój i atmosfera grozy są prawie nieobecne. Autorzy starali się uatrakcyjnić film wprowadzeniem muzyki rockowej oraz erotyzmu, co tylko pogorszyło efekt. Zdecydowanie najsłabsza część cyklu.

Współtworzą