Zaklinacz dusz 7.1

Melinda Gordon (Jennifer Love Hewitt) umie porozumiewać się z duchami, które zostały na ziemi, bo mają tu wciąż jakieś niedokończone sprawy. To przez nie nie są w stanie opuścić miejsc i osób, które znały. Strażak Jim Clancy (David Conrad), mąż Melindy, wie, jak trudne bywa dla niej pełnienie roli pośrednika między żywymi, a tymi, co odeszli. Martwi się o żonę i o to, że kiedyś może nie zdołać jej ochronić. Melinda wyznała niedawno prawdę o swoich zdolnościach swej przyjaciółce i pracownicy, Delii Banks (Camryn Manheim), samotnej mamie nastoletniego Neda Banksa (Christoph Sanders). Teraz boi się, jakie konsekwencje może mieć wciągnięcie Delii do tego dziwnego świata. Delia bowiem, choć jest jej niezwykle oddana, w przeciwieństwie do Neda sceptycznie podchodzi do wyznania Melindy. Sekret Melindy zna także Eli James (Jamie Kennedy), profesor psychologii z Rockland University. On sam jest ciekawym przypadkiem: ma dar słyszenia duchów, ale ich nie widzi. Melinda na ogół traktuje swój dar jako błogosławieństwo, choć czasem jest on dla niej źródłem poważnych kłopotów. Zawsze pomaga, żywym, czy umarłym, zakończyć to, z czym się zmagają.

Odcinki

Sezony

Duch z sąsiedztwa 1x13

Nowi sąsiedzi Meliny i Jim’ego dziwnie się zachowują, zabijają okna deskami i sprawiają wrażenie chorych psychicznie. Gdy Melinda dostrzega ducha prześladującego nowych sąsiadów postanawia im pomóc. Z rozmowy z agresywnym duchem Melinda dowiaduje się, że szuka on zemsty na jej sąsiadach za sprawy z przeszłości. Melinda chce jednak wysłuchać również sąsiadów, szukając polubownego rozwiązania sprawy. Okazuje się jednak, że sprawy są bardziej skomplikowane i zupełnie inne niż się na pozór wydają…

Ostatnia Egzekucja 1x14

Duch zmarłego więźnia szuka pomocy Melindy w odnalezieniu bardzo ważnych dokumentów. Dzięki nim chce pomóc swojej córce sprzedać cenne obrazy. Córka ducha nie chce mieć nic wspólnego ze swoim ojcem, którego praktycznie nie znała. Melinda musi pośredniczyć w trudnych kontaktach pomiędzy nimi.

Pierwszy duch Melindy 1x15

Do Meliny po wielu latach powraca pierwszy duch z jakim rozmawiała. Melinda miała 8 lat kiedy okazało się, że posiada ten niesamowity dar. Spotkania z duchami miały ogromny wpływ na jej relacje z matką, która nie mogła zrozumieć dziwnego zachowania swojej córki w dzieciństwie. Gdy ta jest już starsza i nauczyła się wykorzystywać w słusznej sprawie swoje paranormalne zdolności jest w stanie pomóc swoim rodzicom zaznać spokoju wiecznego, najpierw musi jednak pogodzić się ze swoją matką, wyjaśniając wszystkie sprawy z przeszłości.

Pomiędzy życiem i śmiercią 1x16

Duch przyjaciela Andrei w stanie śmierci klinicznej zaczyna ją prześladować. Stara się przekazać wskazówki gdzie jest jego, zaginiony podczas wycieczki, brat. Aby dowiedzieć się dokładnie w którym miejscu znajduje się chłopak, Melinda musi przekonać lekarzy aby utrzymali człowieka, z którego duchem się kontaktuje, w stanie śmierci klinicznej.