Melinda Gordon, młoda mężatka prowadzi w miasteczku antykwariat. Kobieta odziedziczyła w spadku po babci niezwykły dar – widzi zmarłych i potrafi się z nimi komunikować. Pomaga więc zabłąkanym duszom rozwiązywać problemy, z którymi oni sami za życia, nie zdążyli sobie poradzić.
Odcinki 107 dodaj odcinek
Sezony
Melinda (Jennifer Love Hewitt) pomaga rodzinie, która jest w ciężkim położeniu po dziwnym wypadku. Tymczasem Delia (Camryn Manheim) wolałaby być wciąż sceptycznie nastawiona po doświadczeniu pierwszego ducha.
Melinda i Sam wybierają się w podróż, która ma pomóc mężczyźnie w przypomnieniu sobie przeszłości. Wyprawa kończy się bójką w barze i konfrontacją z nie do końca przyjaznymi duchami. Nadzieje Melindy na związek z Samem okazują się coraz bardziej nierealne.
Mieszkańcy Grandview, w którym odkryto masowy grób, są nękani przez mściwe duchy. Zjawy potrzebują pomocy Melindy (Jennifer Love Hewitt), by móc zaznać spokoju. Dziewczyna martwi się powrotem Nicole, dziewczyny Sama.
Melinda pomaga duchowi pewnej kobiety. W czasie kolejnych materializacji ducha, okazuje się, że za życia kobieta była bardzo apodyktyczna wobec swoich dzieci, a cała rodzina skrywa pewien mroczny sekret.
Sam zaczyna zastanawiać się czy powinien być z Melindą. Jego wątpliwości budzi fakt, że kilkakrotnie przyłapał Melindę na kłamstwie. Kobieta musi przemyśleć kwestię wyjawienia swego sekretu ukochanemu.
John i Devon – sąsiedzi Melindy – wynajmują Linusa by przeprowadził śledztwo w sprawie nawiedzeń w ich domu. Linus jest łowcą duchów, który do ich wykrywania używa nowoczesnego sprzętu technicznego. Melinda mówi Samowi o swoich umiejętnościach i spotyka się z reakcją jakiej nie oczekiwała.
Melinda próbuje wyjaśnić, dlaczego rozgniewany duch nawiedza przedszkole, zanim dzieciom stanie się krzywda. Sam usiłuje jej pomóc, ale jego sceptycyzm tylko utrudnia sprawę. Okazuje się, że w budynku przedszkola znajdował się kiedyś szpital dla umysłowo chorych. Zmarła w nim kobieta o imieniu Greer, która na krótko przed śmiercią urodziła dziecko.
Melinda spotyka doktora Byrda. Ten opowiada jej o mężczyźnie, który ma takie same problemy jak Sam. Jeśli Melinda pomoże Benowi, być może będzie mogła też pomóc ukochanemu. Melinda i Eli próbują uświadomić sfrustrowanemu Benowi jego położenie. W końcu mężczyzna nie wytrzymuje presji.
Melinda (Jennifer Love Hewitt) i Eli próbują pomóc młodej kobiecie, którą nawiedza rozgniewany duch. Ofiara zjawy skrywa jakąś tajemnicę. Jim (David Conrad) uświadamia sobie, jak trudno mu będzie odzyskać dawne życie.
Duch sprawia problemy podczas programu telewizyjnego kręconego na rynku w Grandview. Melinda (Jennifer Love Hewitt) odkrywa niespodziankę, która przewróci do góry nogami życie jej i Jima (David Conrad). Jest w ósmym tygodniu ciąży.
Po tym jak duch bez twarzy odwiedza Melindę, ta zaczyna się martwić o bezpieczeństwo swojego dziecka. „Księga przemian” trafia w ręce Eliego. Jest w niej lista osób, które zmarły i później powróciły, w tym Melindy wraz z datą jej śmierci, przypadającą na 25 września. Melinda odkrywa, że urodzi chłopca.
Melinda rodzi syna, Aidena. Kobieta odkrywa, że dziecko obdarzone jest nadnaturalnymi zdolnościami i podobnie jak ona potrafi porozumiewać się z duchami zmarłych osób. Kobieta usiłuje zapewnić mu normalne dzieciństwo i nauczyć, jak radzić sobie ze swoimi niezwykłym darem.
Bliska znajoma Neda jest prześladowana przez złowrogiego ducha. Melinda podejrzewa, że nawiedza ją zmarła niedawno w wypadku samochodowym koleżanka, Gwen. Tymczasem okazuje się, że wśród studentów krąży złowrogi e-mail. Zignorowanie wiadomości grozi tragicznymi konsekwencjami. Medium postanawia przyjrzeć się sprawie i odszukać autora elektronicznego listu z pogróżkami. Niebawem okazuje się, że w sprawę zamieszana jest Gwen. Zjawa za wszelką cenę próbuje uratować swoją matkę, która przebywa w śpiączce.
Ojciec Eliego przechodzi rozległy zawał serca. Wywołuje to zagmatwane spotkanie z matką Eliego, która nie żyje od prawie dziesięciu lat i nie była w stanie przejść na drugą stronę, z powodu tajemnicy, którą zabrała ze sobą do grobu.
Melinda i Aiden są nawiedzani przez zjawę chirurga. Udręczony mężczyzna nie potrafi uporać się z wyrzutami sumienia z powodu błędu medycznego, który popełnił podczas operacji. Dusza zmarłego nęka szpitalną kostnicę. Medium postanawia przyjrzeć się bliżej tej sprawie. Tymczasem Delia jest adorowana przez tajemniczego wielbiciela.
Melinda udziela pomocy pacjentowi Eliego, któremu wydaje się, że jest obserwowany przez ducha swojej siostry. Melinda i Jim są zaniepokojeni, gdy Aiden opowiada o swoich lśniących przyjaciołach, którzy nie są duchami, lecz czymś innym.
Jeździec bez głowy z „Legendy o Sennej Kotlinie” prześladuje Melindę (Jennifer Love Hewitt), a gdy legendarna książka w tajemniczy sposób pojawia się w szkole Aidena, Melinda zaczyna się martwić o jego bezpieczeństwo.
Jim, zaskoczony nonszalancją swojego kolegi w związku z zetknięciem się ze zjawiskiem nadprzyrodzonym, podejrzewa, że ten wmieszany jest w nagłe zniknięcie studenta medycyny. Melinda przeczuwa kłopoty, gdy Aiden wciąż wspomina, że boi się „cieni”.
Melinda postanawia rozwikłać zagadkę morderstwa mężczyzny. Zjawa ofiary ujawnia jej miejsce ukrycia zwłok. Okazuje się, że w sprawę zabójstwa zamieszane jest wpływowe małżeństwo zajmujące się sprzedażą nieruchomości. Wkrótce kobieta staje się świadkiem pojedynku między żywymi a światem zmarłych. Tymczasem Aiden chce zaimponować kolegom. Chłopiec używa swoich nadprzyrodzonych mocy, by pokazać im niezwykłe sztuczki.
Z Aidenem kontaktuje się duch dziewczynki, która zmarła na białaczkę. Zjawa zaprzyjaźnia się z chłopcem, co niepokoi Melindę i jej męża. Wkrótce Aiden znika bez śladu. Rodzice i mieszkańcy miasteczka ruszają na poszukiwania zaginionego dziecka.
Melindę nawiedza zmarły uczeń, Dylan. Chłopak zginął wskutek wypadku na deskorolce. Duch kieruje oskarżenia wobec policjanta Douglasa Ramseya. Kobieta postanawia sprawdzić, czy stróż prawa odpowiada za śmierć nastolatka. Szukając wyjaśnienia zagadki, kontaktuje się z rówieśnikami Dylana. Okazuje się, że prawdziwą wersję wydarzeń zna córka funkcjonariusza.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…