Bliskie spotkania trzeciego stopnia 1977

Close Encounters of the Third Kind
Film

Grupa ludzi, których zdawałoby się nic nie łączy, nieoczekiwanie porzuca wszystko i wyrusza na spotkanie nieznanego. Wszyscy odebrali tajemniczy sygnał, który kieruje ich ku niesamowitej górze w stanie Wyoming zwanej Diabelską Wieżą. Okazuje się, że miejsce to wybrali przybysze z kosmosu, którzy lądują na naszej planecie… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Richard Dreyfuss
jako Roy Neary
François Truffaut
jako Claude Lacombe
Teri Garr
jako Ronnie Neary
Melinda Dillon
jako Jillian Guiler
Bob Balaban
jako David Laughlin
J. Patrick McNamara
jako Lider projektu
Warren J. Kemmerling
jako Dziki Bill
Roberts Blossom
jako Farmer
Philip Dodds
jako Jean Claude
Cary Guffey
jako Barry Guiler
Shawn Bishop
jako Brad Neary
Adrienne Campbell
jako Silvia Neary

Grupa ludzi, których zdawałoby się nic nie łączy, nieoczekiwanie porzuca wszystko i wyrusza na spotkanie nieznanego. Wszyscy odebrali tajemniczy sygnał, który kieruje ich ku niesamowitej górze w stanie Wyoming zwanej Diabelską Wieżą. Okazuje się, że miejsce to wybrali przybysze z kosmosu, którzy lądują na naszej planecie z niezwykłą misją. Sekretu strzeże międzynarodowa ekipa naukowców i wojskowych, którzy oczekują pierwszego w dziejach ludzkości "bliskiego spotkania III stopnia", czyli bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami obcej cywilizacji. Niezwykli goście mają dla nas niezwykłą propozycję: chcą zaprosić wybranych przedstawicieli rodzaju ludzkiego na pokład swego statku. Anonimowy

Gatunek
Przygodowy, Dramat, Sci-Fi
Słowa kluczowe
helikopter, obcy, samolot, samotność zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1977-11-16 (świat), 2001-05-29 (dvd)
Wytwórnia
Columbia Pictures Corporation
EMI Films
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
CE3K (USA)
The Close Encounter of the Third Kind (USA) (tytuł roboczy)
The Special Edition: Close Encounters of the Third Kind (USA) (tytuł roboczy)
Watch the Skies (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
135 min/ wer. reż.: 137 minut
Budżet
19 400 870 USD
Wiadomości 2
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Al Pacino odrzucił rolę Roya Neary'ego. zobacz więcej

Komentarze do filmu 10
dawidek98 8

Najlepszy film Stevena Spielberga z lat 70-tych. Widać było, że nabierał coraz to większej wprawy w kręceniu swoich dzieł. Tym niemniej dlatego, że uwielbiam science fiction, wystawiam temu filmowi mocne 8.

Chemas dawidek98 9

@dawidek98 Dla mnie dziewiątka i to mocna, ten film ma taki klimat, że jak sobie nawet dzisiaj przypomnę sceny z kina (tak tak byłem w kinie i to jako gówniarz), to ciary mi po plecach przechodzą :)

dawidek98 Chemas 8

@Chemas Ode mnie dziewiątkę (jeśli chodzi o science-fiction) otrzymują: Obcy 1-2, Łowca Androidów oraz Gwiezdne Wojny (Nowa Nadzieja, Imperium Kontratakuje, Powrót Jedi i Zemsta Sithów).

dawidek98 Chemas 8

@Chemas I jeszcze jedno: Gdyby miało nastąpić spotkanie dwóch rozwiniętych cywilizacji, to to co pokazano na filmie, mogłoby być jednym z wariantów prawdopodobieństwa.

Chemas dawidek98 9

@dawidek98 Pełna zgoda kolego, też tak to widzę. Jedno jest pewne w tamtych czasach Spielberg był jednym z wizjonerów kina.

dawidek98 Chemas 8

@Chemas Oglądałem ten film trzy razy i jest po prostu fajny.

pablo75 7

KLASYK!!! – Po prostu klasyk i już:)) Dobry klasyk.

simonperch 2

Why is this so fucking booooooooooooring???

Darth_Artur 7

Nawet niezły film o UFO – Spielberg chyba lubił kręcić filmy o kontaktach z obcymi, bo nakręcił ich całkiem sporo. W tym filmie podszedł najbardziej konwencjonalnie do tematu ukazując go z dość szerokiej perspektywy (inaczej niż np. w E.T. gdzie podejście było bardzo wąskie i ukazywało osobistą więź z kosmitą). Przez większość filmu panuje atmosfera zagadkowości, jak to zwykle bywa przy kontaktach z UFO. W miarę upływu czasu kolejne zagadki są rozwiązywane, jednak nawet po zakończeniu seansu pozostaje pewna nutka tajemniczości. Gra aktorów w tym filmie jest na zadowalającym poziomie. Wadą tego filmu jednak jest to, że momentami jest po prostu nudny.

7/10

mars228 Darth_Artur 9

> Wadą tego filmu jednak jest to, że momentami jest po prostu nudny.

Nie zgadzam się, kiedy oglądało się ten film po raz pierwszy jako nowość (można było tylko w kinie) nie czuło się dłużyzn, wręcz "akcja była wartka". Oglądając go teraz faktycznie trąci myszką. Cóż film po prostu "zestarzał się" – tak już jest.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
147 pkt.
2
piotrek681
62 pkt.
4
Redox
22 pkt.
5
Arteq
18 pkt.
6
kaskader
14 pkt.
7
Asia
10 pkt.
8
Victor
9 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…