Spartakus: Wojna potępionych 7.8

Gaius Claudius Glaber nie żyje. Wiele miesięcy minęło już od klęski, jakiej doznała jego armia z ręki Spartakusa (Liam McIntyre) i jego generałów – Crixusa (Manu Bennett), Gannicusa (Dustin Clare) i Agrona (Daniel Feuerriegel). Rebelianci odnoszą kolejne zwycięstwa nad oddziałami Rzymian. Z dnia na dzień rośnie liczba niewolników, którzy przyłączają się do powstania. Spartakus szykuje się do ostatecznej bitwy – jej wynik przesądzi o losach Republiki Rzymskiej.

Odcinki

Sezony
Lata

Enemies of Rome 3x1 7.3

STARZ 13-01-26 (USA), HBO 13-03-16 (Polska)

Spartacus (Liam McIntyre) i jego kompanii odnoszą kolejne zwycięstwa, grupa wyzwolonych niewolników ciągle rośnie. Jednak w wyniku tego, poza zmartwieniami militarnymi, Spartacus będzie musiał rozwiązać problem zaspokojenia podstawowych potrzeb ludzi, którzy się do niego przyłączyli. Po straceniu swojego oddziału, dowodzący nim Rzymianie Cossinius (John Wraight) i Furius (Jared Turner) uciekają chroniąc się w pobliskiej osadzie. Nie widząc innego wyjścia, w strachu przed zbliżającymi się do Rzymu rebeliantami, senator Metellus (Colin Moy) prosi o pomoc majętnego Crassusa (Simon Merrells), by stworzył on liczną armię, która powstrzyma zbliżające się zagrożenie.

Wolves At The Gate 3x2 7.3

Spartakus (Liam McIntyre) prowadzi śmiały atak, aby zapewnić żywność i schronienie swoim ludziom. Krassus (Simon Merrells) buduje przerażającą armie i przyjmuje niespodziewanego gościa.

Ludzie honoru 3x3 7.3

Spartakus (Liam McIntyre) dogaduje się z bandą rabusiów, aby zapewniali jego ludziom jedzenie i wszystko co potrzebne. Tyberiusz (Christian Antidormi), syn Krassusa (Simon Merrells), podejmuje odważną, a zarazem brzemienną w skutkach decyzję.

Decimation 3x4 7.4

Prawdopodobieństwo infiltracji rzymskiego szpiega w szeregach rebeliantów powoduje wzrost napięcia między Spartakusem, a ludźmi pod jego dowództwem. Krassus wskrzesza dawno porzuconą rzymską formę kary, by dać swoim żołnierzom brutalna lekcję.

Blood Brothers 3x5 7.3

Konflikt między Crixusem i Spartacusem narasta. Szczególnie gdy ten drugi potajemnie wypływa w rejs statkiem. Po powrocie zapada decyzja o uwolnieniu Rzymian co jest częścią większego planu. Jednak swój plan ma także Crassus, który nie oszczędza monet na walkę z rebelią. W obozie Rzymian Kore próbuje pomóc wstrząśniętemu Tiberiusowi, ten jednak nie okazuje jej wdzięczności i chce też odebrać coś ojcu.

Spoils of War 3x6 7.3

Podczas gdy Krassus prowadzi atak na miasto okupowane przez rebeliantów, Gannicus odkrywa, że znalazł się w pułapce za liniami wroga. Tyberiusz otrzymuje zadanie od Krassusa, by zorganizować uroczystość na cześć człowieka, którym gardzi.

Śmierć jest nieunikniona 3x7 7.3

Armia Rzymian zbliża się do rebeliantów i w oczekiwaniu na dowódcę rozbija obóz. Crixus chce zaatakować wojsko całą siłą, Spartacus podejmuje jednak inną decyzję. Zbliża się silna burza śnieżna, która zabierze ze sobą wiele istnień. Podczas gdy Crassus przygotowuje się do dołączenia do swojego wojska, Kore (Jenna Lind) dowiaduje się od Tiberiusa (Christian Antidormi) jaka przyszłość ją czeka.

Seperate Paths 3x8 7.5

Spartakus (Liam McIntyre) i rebelianci docierają na rozdroże. Nieustępliwy Krassus (Simon Merrells) i jego ludzie uparcie podążają za Spartakusem. Tymczasem konflikt między Tyberiuszem (Christian Antidormi) i Cezarem (Todd Lasance) narasta.

The Dead and the Dying 3x9 7.6

Krassus dowiaduje się, że wybitny człowiek Rzymu próbuje wykraść jemu przynależną chwałę udaremnienia planów Spartakusa. Przywódca rebeliantów dąży do zabezpieczenia karty przetargowej, by mieć możliwość wykorzystania jej przeciwko Rzymianom. Były gladiator czci pamięć poległego brata.

Victory 3x10 7.6

Spartakus (Liam McIntyre), wraz z przewagą liczebną rebeliantów, podejmuje ostatnią próbę zdobycia wolności w epickim starciu z rzymskimi wojskami dowodzonymi przez Marka Krassusa (Simon Merrells).