Grizzly Man 2005

Timothy Treadwell, doskonale znany obrońca niedźwiedzi grizzly, podróżujący z wykładami na ich temat, zginął w październiku 2003 roku. Został zabity i częściowo pożarty razem z jego dziewczyną Amie Huguenard przez niedźwiedzia grizzly w Parku Narodowym Katmai na Alasce.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Franc G. Fallico
jako On sam, koroner
Werner Herzog
jako Narrator / On sam / ...
Willy Fulton
jako On sam, pilot
Val Dexter
jako On sam, ojciec Treadwella
Carol Dexter
jako Ona sama, matka Treadwella
Marc Gaede
jako On sam, ekolog
Marnie Gaede
jako Ona sama, ekolog
Sven Haakanson Jr.
jako On sam, dyrektor muzeum "Alutiiq"
Warren Queeney
jako On sam, aktor, bliski przyjaciel
David Letterman
jako On sam

Fabuła

Timothy Treadwell, doskonale znany obrońca niedźwiedzi grizzly, podróżujący z wykładami na ich temat, zginął w październiku 2003 roku. Został zabity i częściowo pożarty razem z jego dziewczyną Amie Huguenard przez niedźwiedzia grizzly w Parku Narodowym Katmai na Alasce. opis dystrybutora

Gatunek
Biograficzny, Dokumentalny
Słowa kluczowe
przyjaciel, modlitwa, zwłoki, śmierć zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-04-13 (kino), 2005-05-11 (świat)
Dystrybutor
Solopan
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
103 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

mee_ae 8

Bardzo interesujący… – Bardzo ciekawy dokument o Timothym Treadwellu, prowadzący widza przez studium wewnętrznego ja jego osoby, podczas odbywanych przez niego podróży do parku narodowego Katami, mieszącego się na Alasce. Dokument jest pełen pięknych i unikatowych zdjęć, zadziwiających, jak główny bohater był blisko z naturą ( niesamowite wrażenie stworzył jedna scena, gdy pod koniec opowiadania o niedźwiedziu "Czekoladzie", przybiega do Timothiego, lis z swoimi lisiątkami). Jednocześnie, podczas oglądania tego dokumentu, widać jak bohater sie zmienia, jak samotność i miłość do natury go przekształca w inną osobę, pragnącą identyfikować się z niedźwiedziami grizzly, warczącą na ludzi, na całą cywilizację. Film godny polecenia osobom,którym spodobała się produkcja " Into The Wild" ( jak i w drugą stronę , polecam ten film osobom, którym podobał się film "Wszystko za życie"). 8.2/10.

Sebioslaw 8

Pomijając fakt, czy główny bohater postępował słusznie, to sam film ma niesamowitą w sobie magię, która przyciąga widza. Histora Tradwella jest tragiczna, tak więc nie zabrakło dramatycznych wydarzeń.

JakubWyklety 8

Granicą pojednania człowieka z naturą jest niedźwiedź. Co najtragiczniejsze – zabito niedźwiedzie, które zjadły Treadwella, by "godnie" pochować jego szczątki.

Współtworzą