Zawód: Amerykanin 7.5

Zawód: Amerykanin to nowa, trzymająca w napięciu seria, opowiadająca historię dwójki szpiegów KGB. Udający szczęśliwe małżeństwo, żyjący na przedmieściach Waszyngtonu w czasach prezydentury Ronalda Reagana, Philip (Matthew Rhys, Bracia i siostry) i Elizabeth Jennings (Keri Russell, Felicity) zajmują się przechwytywaniem informacji dla Związku Radzieckiego. W skład ich rodziny wchodzi również dwójka dzieci, które nie mają pojęcia czym trudnią się ich rodzice i jaka jest ich prawdziwa tożsamość. Z dnia na dzień związek Philipa i Elizabeth zdaje się coraz bardziej namiętny i szczery, jednak ciągła eskalacja zimnej wojny sprawia, iż w ich życie coraz mocniej ingeruje siatka szpiegów, pod której kontrolą się znajdują. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy ich sąsiadem zostaje Stan (Noah Emmerich, The Truman Show), agent FBI pracujący dla kontrwywiadu.

Zgłoś naruszenie Sezon 3: Zapowiedź PL #1

Komentarze 2

Movieman 2014-01-10 7

7/10 – Skończyłem dzisiaj serial Zawód: Amerykanin (org. [The Americans) i oceniam go jako bardzo solidną produkcję. Poziomem wiele od Homeland nie odstaje – też jest sporo akcji, ale i wątków bardziej psychologicznych, gdzie główni bohaterowie muszą podejmować trudne decyzje nie tylko w sprawach zawodowych, ale i w życiu prywatnym (o ile można o takich mówić, wszak są szpiegami KGB). Nawet wątki polskie się znajdą. Można poczuć klimat lat 80 – stare samochody, brak różnych bajerów jak smartfony, tablety itd, zamiast komputerów używane są maszyny do pisania, ogólnie całkiem fajnie odwzorowane tamte czasy. Do aktorów też nie mam żadnych zastrzeżeń, całkiem udany dobór.

Jak to mówią dupy może i nie urywa, ale ogląda się całkiem przyjemnie i w sumie jak nie ma się nic innego na celowniku to te 13 odcinków warto zobaczyć. Pod koniec lutego startuje drugi sezon.

caryca84 Movieman 2015-07-28 9

Ja obejrzałam wszystkie sezony i jak dla mnie to "dupę urywa" ;) Z czasem coraz lepszy i mocniejszy.

Następne