Zawód: Amerykanin 7.5

Lata 80. Czasy zimnej wojny. Dwójka radzieckich szpiegów żyje pod przykrywką w USA, udając zwyczajne amerykańskie małżeństwo. Patriotyczne obowiązki muszą godzić z rodzicielstwem. Ich dzieci nie są świadome prawdziwej tożsamości swojego ojca i matki.

Zgłoś naruszenie Sezon 3: Zapowiedź PL #1

Komentarze 2

Movieman 2014-01-10 7

7/10 – Skończyłem dzisiaj serial Zawód: Amerykanin (org. [The Americans) i oceniam go jako bardzo solidną produkcję. Poziomem wiele od Homeland nie odstaje – też jest sporo akcji, ale i wątków bardziej psychologicznych, gdzie główni bohaterowie muszą podejmować trudne decyzje nie tylko w sprawach zawodowych, ale i w życiu prywatnym (o ile można o takich mówić, wszak są szpiegami KGB). Nawet wątki polskie się znajdą. Można poczuć klimat lat 80 – stare samochody, brak różnych bajerów jak smartfony, tablety itd, zamiast komputerów używane są maszyny do pisania, ogólnie całkiem fajnie odwzorowane tamte czasy. Do aktorów też nie mam żadnych zastrzeżeń, całkiem udany dobór.

Jak to mówią dupy może i nie urywa, ale ogląda się całkiem przyjemnie i w sumie jak nie ma się nic innego na celowniku to te 13 odcinków warto zobaczyć. Pod koniec lutego startuje drugi sezon.

caryca84 Movieman 2015-07-28 9

Ja obejrzałam wszystkie sezony i jak dla mnie to "dupę urywa" ;) Z czasem coraz lepszy i mocniejszy.