Marco Ruiz jest śledczym w wydziale zabójstw w meksykańskim stanie Chihuahua i mieszka w Ciudad Juarez. To oddany swojej rodzinie i jeden z ostatnich porządnych ludzi w szeregach apatycznej i skorumpowanej policji, która jest znacznie gorzej uzbrojona od wpływowych karteli narkotykowych. Jest bystry, czarujący, spostrzegawczy oraz boleśnie świadomy, że jego miasto znajduje się w stanie chaosu. Gdy na moście zostaje porzucone ciało, które ułożono po obu stronach granicy między El Paso i Juarez, Ruiz zmuszony jest do pracy ze swoją amerykańską odpowiedniczką, detektyw Sonyą Cross, zawziętą policjantką, która cierpi na niezdiagnozowane zaburzenia osobowości. Cross jest szokująco szczera i określa świat takim jakim go widzi, co dla jej kolegów bywa odpychające, ale jest przy tym wyjątkowo efektywna w tym, co robi. Tajemniczy seryjny morderca ma swój program działania. W miarę rozwoju wypadków dowiadujemy się, że jego motywację stanowi chęć pokazania innym problemów ludzkich i społecznych, tydzień po tygodniu.
Odcinki 26 dodaj odcinek
Sezony
Lata

FX 13-07-11 (USA), FOX 13-07-16 (Polska)

Gdy na moście łączącym El Paso i Juarez zostaje znalezione ciało, dwoje detektywów, Sonya Cross ze Stanów Zjednoczonych i Marco Ruiz z Meksyku, muszą współpracować, aby złapać seryjnego mordercę, który działa po obu stronach granicy.
Marco i Sonya prowadzą śledztwo w sprawie ciała znalezionego na moście. Frye dowiaduje się, że zabójca jeszcze z nim nie skończył. Charlotte dokonuje niewygodnego odkrycia na terenie swojej posiadłości.

3. Rio 1x3

Sonya i Marco ścigają się z czasem, żeby namierzyć głównego podejrzanego, mogącego doprowadzić ich do osoby, która samotnie przeżyła na pustyni. Charlotte staje twarzą w twarz z niespodziewanym gościem, zdeterminowanym, by wszystko zostało po staremu.
W miarę jak zegar tyka, nadal trwa przekaz obrazu Marii uwięzionej na pustyni. Sonya usiłuje zlokalizować dziewczynę. Marco łamie zasady starając się wypracować unikalny sposób okupu. Tymczasem wpływowe siły z Juarez przekraczają granicę.
Sonya i Marco podejrzewają, że doszło do próby zatuszowania faktów. Charlotte prosi Marco o radę. Uciekająca od problemów dziewczyna szuka przygód w Juarez. Później ktoś odwiedza Lindera w jego mieszkaniu.

6. ID 1x6

Sonya (Diane Kruger) nawiązuje więź z kluczowym świadkiem w sprawie. Marco (Demian Bichir) odkrywa przeszłość Sonyi i Hanka (Ted Levine). Charlotte (Annabeth Gish) zwraca się do starego przyjaciela z prośbą o pomoc.
Policja z El Paso przypiera do muru głównego podejrzanego. Charlotte (Annabeth Gish) kwestionuje prawdziwe intencje Raya (Brian Van Holt). Linder (Thomas M. Wright) przekracza granicę i zajmuje się swoją najtrudniejszą dotąd sprawą.
Policja z El Paso przypiera do muru głównego podejrzanego. Charlotte (Annabeth Gish) kwestionuje prawdziwe intencje Raya. Linder (Thomas M. Wright) przekracza granicę i zajmuje się swoją najtrudniejszą dotąd sprawą.
Marco (Demian Bichir) nawiązuje na nowo kontakt z przyjacielem z przeszłości i ściga się z czasem, by ratować swoją rodzinę. Charlotte (Annabeth Gish) odpowiada na największą dotąd groźbę. Linder (Thomas M. Wright) ujawnia swoje prawdziwe uczucia.
Sonya (Diane Kruger) i Marco (Demian Bichir) są coraz bliżej zabójcy. Charlotte (Annabeth Gish) podejmuje drastyczne kroki w celu ochrony swojego rancza. Frye (Matthew Lillard) dowiaduje się, że demony z jego przeszłości jeszcze z nim nie skończyły.
Sonya wykorzystuje ostatni problem Lindera, aby naprawić swoje relacje z Marco. Charlotte zawiera nieprawdopodobny sojusz.
Sonya i Marco prowadzą poszukiwania zaginionej dziewczyny. Charlotte poznaje kogoś, kto wie zbyt wiele na temat jej nowego przedsięwzięcia biznesowego. Marco podejmuje decyzję, która może wszystko zmienić.

FX 14-07-10 (USA)

Sonya spotyka mężczyznę związanego z jej przeszłością. Tymczasem Marco poddaje w wątpliwość swoje bezpieczeństwo.
Dziwaczne zabójstwo przykuwa uwagę. Tymczasem Eleanor (Franka Potente) zatrudnia do pomocy młodego chłopaka.
Sonya i Marco dokonują niepokojącego odkrycia, starając się wytropić Eleanor. Później Eva i Linder ponownie się jednoczą.
Marco (Demian Bichir) zyskuje nowego sojusznika. Tymczasem Charlotte (Annabeth Gish) i Ray (Brian Van Holt) dyskutują na temat swojej przyszłości.
Marco (Demian Bichir) musi stawić czoła staremu wrogowi. Później, Frye (Matthew Lillard) dostaje propozycję z DEA.
Frye (Matthew Lillard) podejmuje nową pracę. Tymczasem Eva (Stephanie Sigman) bierze sprawy we własne ręce.

20. Lamia 2x7

Sonya poznaje prawdę kryjącą się za śmiercią Lisy. Tymczasem Frye i Adriana dokonują niebezpiecznego odkrycia.
Na światło dzienne wychodzą mroczne sekrety z przeszłości Marco. Tymczasem lojalność Eleanor zostaje poddana próbie.
Fausto (Ramón Franco) zostaje zdradzony przez swoją organizację. Później dochodzi do niespodziewanego spotkania.
Dochodzi do starcia pomiędzy Sonyą (Diane Kruger) i Eleanor (Franka Potente). Tymczasem Linder (Thomas M. Wright) i Eva (Stephanie Sigman) omawiają swoją przyszłość.
Marco staje się nieoceniony dla Fausta. Tymczasem Sonya usiłuje zinterpretować księgę rachunkową Eleanor.
Lojalność Marco (Demian Bichir) zostaje poddana próbie. Tymczasem Eleanor (Franka Potente) chce pozamykać sprawy.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Pozostałe

Proszę czekać…