Akcja serialu rozpoczyna się wkrótce po ukazanej w filmie Avengers bitwie o Nowy Jork. Teraz, gdy wiedza o istnieniu superbohaterów i obcych stała się powszechna, świat stara się przywyknąć do tej całkiem nowej rzeczywistości. Do służby powraca agent Coulson, a jego uwagę przyciąga tajemnicza grupa o nazwie Nowy Ład. W celu namierzenia tego niewidzialnego i nieznanego dotąd wroga, zbiera zespół wyspecjalizowanych agentów z organizacji znanej pod nazwą T.A.R.C.Z.A. Ich misją jest badanie tego co nowe, dziwne i nieznane na całym globie oraz ochrona tego co zwyczajne przed nadzwyczajnym.
Odcinki 136 dodaj odcinek
Sezony

ABC 13-09-25 (USA), FOX 14-01-28 (Polska)

Po tym jak świat dowiedział się o istnieniu Avengers, S.H.I.E.L.D. tworzy specjalną grupę agentów odpowiedzialnych za tropienie i wyłapywanie osób obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami. Na jej czele staje Phil Coulson (Clark Gregg). Pierwszą osobą, na której trop wpada agencja jest Mike Peterson charakteryzujący się olbrzymią wytrzymałością i siłą fizyczną.
Agenci wyruszają z akcją pod kryptonimem "0-8-4", co oznacza obiekt nieznanego pochodzenia o wielkiej mocy, do Peru. Na miejscu odnajdują kosmiczną broń, na którą łaszą się również lokalni buntownicy.
Gdy zostaje porwany genialny naukowiec, dr Franklin Hall, agent Coulson i jego współpracownicy muszą ścigać się z czasem, aby go zlokalizować. Ich jedyną szansą jest Skye, co sprawia, że zespół pracuje ponad siły, gdy plan wywraca się do góry nogami.
Agenci S.H.I.E.L.D. tropią byłą protegowaną Coulsona, która została zwerbowana przez tajną organizację. Wszczepiono jej w oko specjalne urządzenie dające jej wyjątkowe umiejętności oraz śledzące każdy jej ruch przez co zmuszona zostaje działać często wbrew swojej woli.
Nieuchwytna dziewczyna w kwiecistej sukience może posiadać klucz do tajemnicy, która sprowadza Coulsona i jego zespół do Azji, w celu uratowania młodego człowieka o niezwykłych i niebezpiecznych umiejętnościach. Tymczasem Skye trzyma w tajemnicy pewien sekret, który zagraża jej relacjom z zespołem, gdy jest im najbardziej potrzebna.
Gdy pojawiają się unoszące się w powietrzu ciała, Coulson i agenci T.A.R.C.Z.Y. muszą wytropić nieuchwytnego zabójcę. Nikt nie jest bezpieczny – nawet członkowie zespołu.

7. Centrala 1x7

6,9
Agenci S.H.I.E.L.D. udają się do tajnej placówki o nazwie Hub, by dostarczyć bardzo ważne dane uzyskane od agenta przebywającego pod przykrywką na terytorium wroga. Po dostaniu się na miejsce agent Ward wraz z naukowcem Fitzem zostają wyselekcjonowani do udziału w misji, której celu nie ujawniono pozostałym członkom drużyny ze względu na najwyższy poziom tajności.

8. Studnia 1x8

7,1
Agenci S.H.I.E.L.D. odkrywają, że na Ziemi została ukryta bardzo groźna broń pochodząca z krainy Thora - z Asgardu. Kiedy grupa anarchistów trafia na jej trop agent Ward zostaje narażony na jej działanie, które powoduje pobudzenie olbrzymich pokładów agresji drzemiących w nim od czasów dzieciństwa.

9. Naprawy 1x9

7,0
Agenci badają sprawę tajemniczego wybuchu w fabryce, który mógł być spowodowany użyciem telekinezy przez osobę, która kompletnie nie panuje nad swoimi zdolnościami. Sprawa staje się bardziej komplikowana po przesłuchaniu podejrzanej i zamknięciu jej w izolowanym pomieszczeniu na pokładzie samolotu S.H.I.E.L.D..

10. Most 1x10

6,9
Coulson przenosi wojnę z powrotem do Stonogi, tym razem sprowadzając Mike’a Petersona w ramach wsparcia. Gdy zbliżają się coraz bardziej do prawdy, ujawnione zostają zaskakujące tajemnice, a niespodziewany zwrot zagraża zespołowi.
Coulson odkrywa istotną informację na temat tajemnicy swojej śmierci, ale gdy Stonoga żąda krwi, wiedza ta może kosztować życie jednego z agentów.

12. Nasiona 1x12

7,1
Coulson i May odkrywają zaskakującą informację na temat przeszłości Skye, podczas gdy zespół wmieszany zostaje w burzę w Akademii T.A.R.C.Z.Y.

13. Tory 1x13

7,2
Podążając śladem Jasnowidza, Coulson i jego zespół wchodzą na pokład tajemniczego pociągu, który wydaje się zmierzać ku oczywistej zagładzie.

14. Tahiti 1x14

7,3
Coulson postanawia zaatakować, aby ratować Skye, zatrudniając do pomocy byłego dowódcę Warda, Johna Garretta (Bill Paxton), i odkrywając przy okazji szokującą prawdę na temat własnego życia oraz T.A.R.C.Z.Y.
Gdy Coulson i jego zespół zostają zaatakowani przez Lorelei, morderczą uwodzicielkę, która uciekła z Asgardu, ukochana Thora, Lady Sif, jej odwieczna nemezis, wkracza do akcji starając się ich uratować.
Agenci Garret (Bill Paxton) i Triplett powracają, aby pomóc zespołowi Coulsona w wytropieniu nikczemnego wroga T.A.R.C.Z.Y. – Jasnowidza. Ale czy Deathlok zniszczy ich wszystkich, by chronić tożsamość swojego pana?
Coulson i jego zespół znajdują się w sytuacji, gdzie nie mogą nikomu zaufać, tylko po to, by się przekonać, że utknęli ze zdrajcą w swoich własnych szeregach.
Mając pułkownika Glenna Talbota na swoim tropie, Coulson i jego zespół szukają schronienia w ostatnim miejscu, w którym ktokolwiek mógłby ich szukać, gdzie zaczynają odkrywać najbardziej niebezpieczne tajemnice T.A.R.C.Z.Y. – tajemnice, które mogą zniszczyć ich wszystkich.
Mając cały świat wywrócony do góry nogami, Coulson ściga się z czasem, by ratować życie swojej jedynej prawdziwej miłości, w miarę jak tajemnica wiolonczelistki zostaje w końcu wyjaśniona.
Gdy już nikomu nie można zaufać, powraca agentka Maria Hill (Cobie Smulders), by udzielić wsparcia Coulsonowi, podczas gdy T.A.R.C.Z.A. ulega zniszczeniu.
Zdrada Warda i szokujące tajemnice HYDRY zostają ujawnione, a zespół Coulsona udaje się pod przykrywką z misją, z której nikt nie wyjdzie bez szwanku.
Zostają ujawnione mroczne tajemnice, w miarę jak Coulson i jego zespół kładą wszystko na szalę, by powstrzymać Garretta i zastępy HYDRY.
Coulson i jego zespół są teraz poszukiwanymi uciekinierami, którzy dysponują ograniczonymi środkami – ale nie powstrzymuje ich to od zapewniania bezpieczeństwa światu w obliczu znajdujących się wszędzie potężnych i niewidocznych zagrożeń. Jednakże z nowymi członkami, których ledwie znają, czy będzie można znów zaufać T.A.R.C.Z.Y.?
Wciąż na celowniku i po tym, jak wyczerpują się im pomysły, Coulson stawia swój zespół wprost na linii ognia w nadziei na uratowanie ich wszystkich. Ale mając na głowie atakujących generała Talbota, Hydrę i Creela, czy będą w stanie przetrwać? Tymczasem tajemniczy Doktor (Kyle MacLachlan) skrywa niebezpieczne sekrety, które mogą zniszczyć jednego z głównych członków zespołu.
Coulson i jego zespół ścigają się z Hydrą by dotrzeć do Donniego Gilla – niebezpiecznego osobnika obdarzonego umiejętnością zamrażania przedmiotów – podczas gdy Simmons znajduje się między młotem a kowadłem.
Podczas misji, której celem jest dokładniejsze poznanie sekretów tajemniczego pisma, Coulson zostaje zaatakowany przez jedyną osobę, której może ufać – agentkę Melindę May. Tymczasem reszta zespołu zostaje uwięziona w wybuchowej sytuacji i tylko Fitz może ich uratować – ale czy da sobie radę?
Zespół Coulsona musi zmierzyć się z piękną i zabójczą Bobbi Morse – szefową ochrony HYDRY. Tymczasem ojciec Skye zmusza Rainę do tego, by za wszelką cenę doprowadziła do spotkania z jego córką.
Świat zwraca się przeciwko T.A.R.C.Z.Y. gdy podszywająca się pod nią Hydra atakuje Organizację Narodów Zjednoczonych, a niespodziewany wróg przewodzi szarży, by doprowadzić do jej upadku.
Zespół odkrywa ofiary morderstw, a przy nich znaki obcych – takie same jak rytuje Coulson. Wszystkie sekrety i kłamstwa Coulsona wychodzą na jaw.
Zespół próbuje dotrzeć do starożytnej tajemnicy. Przeszkadza mu w tym złowroga Hydra. Ward porywa swojego brata, by brutalnie rozliczyć się z ich przeszłością.
Więcej informacji

Proszę czekać…