Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Martin Scorsese |
8,0
|
|
Joseph P. Reidy
(asystent)
|
||
Joe Burns
(asystent)
|
||
Susan E. Fiore
(asystent)
|
||
Vincent Lascoumes
(asystent) (Paryż)
|
||
Mary Rae Thewlis
(asystent-stażysta)
|
||
Jean-Philippe Blime
(asystent) (Paryż) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Jay Cocks |
7,0
|
|
Martin Scorsese |
8,0
|
|
Edith Wharton
(powieść)
|
||
Producenci | Ocena | |
Barbara De Fina
producent
|
||
Bruce S. Pustin
współproducent
|
||
Joseph P. Reidy
współproducent
|
||
Bruce S. Pustin
kierownik produkcji
|
||
Jean-Pierre Avice
kierownik produkcji (drugi) (Paryż)
|
||
Patricia Hess
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Alesandra M. Cuomo
koordynator produkcji
|
||
Joanny Carpentier
koordynator produkcji (Paryż)
|
||
Chantal Feghali
nadzorca postprodukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Daniel Day-Lewis
Newland Archer
|
7,9
|
|
Michelle Pfeiffer
Ellen Olenska
|
7,9
|
|
Winona Ryder
May Welland
|
7,6
|
|
Alexis Smith
Louisa van der Luyden
|
||
Geraldine Chaplin
Pani Welland
|
||
Mary Beth Hurt
Regina Beaufort
|
||
Alec McCowen
Sillerton Jackson
|
4,0
|
|
Richard E. Grant
Larry Lefferts
|
||
Miriam Margolyes
Pani Mingott
|
3,5
|
|
Robert Sean Leonard
Ted Archer
|
||
Siân Phillips
Pani Archer
|
||
Jonathan Pryce
Rivière
|
7,3
|
|
Michael Gough
Henry van der Luyden
|
9,0
|
|
Joanne Woodward
Narrator (głos)
|
6,0
|
|
Stuart Wilson
Julius Beaufort
|
7,0
|
|
Carolyn Farina
Janey Archer
|
||
Tracey Ellis
Gertrude Lefferts
|
||
Norman Lloyd
Pan Letterblair
|
||
Domenica Cameron-Scorsese
Katie Blenker
|
||
Linda Faye Farkas
Śpiewaczka operowa
|
||
Michael Rees Davis
Śpiewak operowy
|
||
Jon Garrison
Śpiewak operowy
|
||
Terry Cook
Śpiewak operowy
|
||
Howard Erskine
Gość u Beauforta
|
||
John McLoughlin
Gość na przyjęciu
|
||
Christopher Nilsson
Gość na przyjęciu
|
||
Kevin Sanders
Książę
|
||
W.B. Brydon
Urban Dagonet
|
||
Cristina Pronzati
Pokojówka Olenskiej
|
||
Clement Fowler
Kwiaciarz
|
||
Cindy Katz
Aktorka teatralna
|
||
Thomas Gibson
Aktor teatralny
|
||
June Squibb
Pokojówka pani Mingott
|
||
Mac Orange
Pokojówka Archer
|
||
Brian Davies
Philip
|
||
Thomas Barbour
Gość pani Archer
|
||
Henry Fehren
Biskup
|
||
Patricia Dunnock
Mary Archer
|
||
Tamasin Day-Lewis
Dama podziwiająca pierścionek zaręczynowy na balu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kevin Ash
Tancerz na balu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Susan Lynn Bragg
Debiutantka (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pasquale Cajano
Mężczyzna w tłumie (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
John Maczko
Dżentelmen (niewymieniony w czołówce)
|
||
Catherine Scorsese
Starsza pani na stacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charles Scorsese
Starszy pan na stacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Martin Scorsese
Fotograf (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Michael Trout
Dżentelmen / Mężczyzna w tłumie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Michael Ballhaus
(kierownik zdjęć)
|
9,0
|
|
Dennis Gamiello
(główna pomoc techniczna)
|
||
Charlie Freess
(główna pomoc techniczna) (Paryż)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Elmer Bernstein | ||
Kostiumy | Ocena | |
Gabriella Pescucci | ||
George Potts
(asystent)
|
||
Hartsell Taylor
(nadzorca garderoby)
|
||
Deirdre N. Williams
(nadzorca garderoby)
|
||
Giovanni Casalnuovo
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Patrick Chevillot
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Thom Heyer
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Janice Irwin
(produkcja kostiumów) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Roseann Milano
(garderoba) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alina Panova
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carlo Poggioli
(asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Michael Adkins
(garderoba)
|
||
Anne Brault
(asystent)
|
||
Cheryl Kilbourne-Kimpton
(garderoba)
|
||
Marcia Patten
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
Thelma Schoonmaker |
9,0
|
|
Joel Hirsch
(asystent)
|
||
Alisa Lepselter
(asystent)
|
6,0
|
|
Yasmine Amitai
(praktykant)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Manlio Rocchetti
efekty specjalne makijażu
|
||
Ronnie Specter
charakteryzator osobisty: Michelle Pfeiffer
|
||
Allen Weisinger
charakteryzator
|
||
Alan D'Angerio
projektant fryzur
|
||
Michael Kriston
fryzjer
|
||
Craig Lyman
charakteryzator (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Dante Ferretti
scenograf
|
9,0
|
|
Speed Hopkins
dyrektor artystyczny
|
||
Jean-Michel Hugon
dyrektor artystyczny (Paryż)
|
||
Dan Davis
dyrektor artystyczny (asystent)
|
6,0
|
|
Robert Perdziola
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Carl Sprague
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Robert J. Franco
dekorator wnętrz
|
||
Amy Marshall
dekorator wnętrz
|
||
James Mazzola
główny rekwizytor
|
||
Jeff Mazzola
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Ron Petagna
koordynator konstrukcji
|
||
Vincent Guarriello
architekt (pomoc techniczna)
|
||
Anthony Baldasare
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rick Butler
dyrektor artystyczny (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Lauren Doner
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Vinny Mazzarella
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christopher Nelson
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Elaine O'Donnell
dekorator wnętrz (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Danny Rovira
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Philippe Turlure
dekorator wnętrz (Paryż) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alyssa Winter
dekorator wnętrz (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joan Winters
projektant graficzny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Tom Fleischman
mikser ponownego nagrania
|
||
Skip Lievsay
nadzorujący montaż dźwięku
|
8,0
|
|
Eugene Gearty
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Laura Civiello
montaż dialogów
|
||
Marissa Littlefield
montaż dialogów
|
||
Gina Alfano
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Chris Fielder
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Sylvia Menno
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Bruce Pross
nadzorca imitacji
|
||
Frank Kern
montaż imitacji
|
||
Steven Visscher
montaż imitacji
|
||
Hal Levinsohn
montaż postsynchronu
|
||
T.J. O'Mara
mikrofoniarz
|
||
Suki Buchman
montaż muzyki
|
||
Suzana Peric
montaż muzyki
|
8,0
|
|
Nic Ratner
montaż muzyki (asystent)
|
||
Marko A. Costanzo
imitator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joel Holland
operator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
John Ottesen
koordynator efektów specjalnych
|
7,0
|
|
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Ellen Lewis
dobór obsady
|
||
Sylvia Fay
dodatkowy dobór obsady
|
||
Julie Madison
dodatkowy dobór obsady
|
||
Catherine Sudolcan
kierownik produkcji efektów wizualnych
|
||
Larry McConkey
operator steadicam
|
||
Anastas N. Michos
operator steadicam
|
7,0
|
|
David M. Dunlap
operator kamery
|
||
Florian Ballhaus
operator kamery (asystent)
|
||
Bobby Mancuso
operator kamery (asystent)
|
||
Pierre Abraham
oświetlenie (Paryż)
|
||
Phillip V. Caruso
fotosista
|
||
Matilde Valera
księgowy produkcji
|
||
Elaine Bass
projekt czołówki
|
||
Saul Bass
projekt czołówki
|
||
Bob Becchio
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Condro
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
David Knox
operator steadicam (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gábor Kövér
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Christine Bodelot
księgowy produkcji (Paryż)
|
Pozostałe
Proszę czekać…