Jak wytresować smoka 3 7.5

Czkawka i Szczerbatek wreszcie odnajdują swe przeznaczenie w roli przywódców. Jednak nadchodzące niebezpieczeństwo, oraz pojawienie się samicy z gatunku Furii, wystawi ich przyjaźń na próbę.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Dean DeBlois 9.0
Elżbieta Kopocińska
(polski dubbing)
7.0
Scenariusz
Średnia
Dean DeBlois 9.0
Cressida Cowell (książki) 7.0
Bartosz Wierzbięta
(polskie dialogi)
9.0
Producenci
Średnia
Michael A. Connolly współproducent -
Bonnie Arnold producent -
Brad Lewis producent 9.0
Dean DeBlois producent wykonawczy 9.0
Doug Davison współproducent -
Roy Lee współproducent -
Kate Spencer współproducent -
Brent Hutchins nadzorca produkcji -
Ken Duncan producent (asystent) -
Denise Durham współproducent (asystent) -
Jeffrey Katzenberg
współproducent (asystent)
-
Brian Kim koordynator produkcji -
John Geller koordynator postprodukcji -
Chris Hewitt koordynator postprodukcji -
Henri Hovhanesyan nadzorca produkcji -
Peter Litvack nadzorca produkcji -
Tyler Shelton nadzorca produkcji -
Dorota Kaźmierska-Nyczek kierownik produkcji (polski dubbing) -
Aktorzy
Średnia
Jay Baruchel
Hiccup (głos)
5.8
Cate Blanchett
Valka (głos)
8.1
Kristen Wiig
Ruffnut Thorston (głos)
7.2
Gerard Butler
Stoick the Vast (głos)
7.7
Jonah Hill
Snotlout Jorgenson (głos)
6.7
America Ferrera
Astrid (głos)
7.0
Craig Ferguson
Gobber (głos)
-
Djimon Hounsou
Drago (głos)
8.5
T.J. Miller
Tuffnut Thorston (głos)
6.0
Christopher Mintz-Plasse
Fishlegs (głos)
4.0
Kit Harington
Eret (głos)
7.1
F. Murray Abraham
Grimmel (głos)
7.4
Justin Rupple Tuffnut (głos) -
Robin Atkin Downes
Ack (głos)
-
Kieron Elliott Hoark (głos) -
Julia Emelin Griselda (głos) -
Gideon Emery
Traper (głos)
-
Ashley Jensen
Phlegma (głos)
-
AJ Kane Młody Hiccup (głos) -
Ólafur Darri Ólafsson
Ragnar the Rock (głos)
5.5
James Sie
Chaghatai Khan (głos)
6.0
David Tennant
Ivar the Witless / Spitelout (głos)
8.0
Grzegorz Drojewski
Czkawka (polski dubbing)
8.5
Julia Kamińska
Astrid (polski dubbing)
9.0
Wojciech Machnicki
Grimmel (polski dubbing)
6.5
Sebastian Cybulski
Mieczyk (polski dubbing)
8.5
Tomasz Traczyński
Pyskacz Gbur (polski dubbing)
6.0
Julia Hertmanowska
Szpadka (polski dubbing)
-
Artur Pontek
Sączysmark (polski dubbing)
7.8
Mateusz Narloch
Śledzik (polski dubbing)
6.0
Izabela Warykiewicz Valka (polski dubbing) -
Miłogost Reczek
Stoick (polski dubbing)
7.0
Tomasz Błasiak
Eret (polski dubbing)
6.0
Mateusz Łasowski
Ragnar (polski dubbing)
-
Zbigniew Konopka
(polski dubbing)
9.0
Maciej Kosmala
(polski dubbing)
-
Maciej Kowalik (polski dubbing) 7.0
Monika Węgiel
(polski dubbing)
6.0
Wojciech Żołądkowicz
(polski dubbing)
6.0
Julian Skarżyński (polski dubbing) -
Krzysztof Grabowski (polski dubbing) 8.0
Lena Schimscheiner
(polski dubbing)
-
Zdjęcia
Średnia
Gil Zimmerman -
Kompozytorzy
Średnia
John Powell 9.0
Kostiumy
Średnia
Montaż
Średnia
John K. Carr -
Natalia Cronembold (asystent) -
Brit DeLillo (asystent) -
Michał Skarżyński (polski dubbing) 8.0
Charakteryzacja
Średnia
Scenografia
Średnia
Pierre-Olivier Vincent scenograf -
Matt Flynn scenopis obrazkowy -
John Puglisi scenopis obrazkowy -
Drew Wills projektant graficzny -
Dźwięk
Średnia
Jonathan Borland montaż efektów dźwiękowych -
Brian Chumney nadzorujący montaż dźwięku -
Blake Collins mikser imitacji -
Malcolm Fife montaż efektów dźwiękowych -
Dave Fritz operator postsynchronu -
Jonathan Greber dźwięk -
Leff Lefferts nadzorujący montaż dźwięku -
Scott R. Lewis mikser ponownego nagrania -
Marilyn Morris mikser ponownego nagrania (asystent) -
Shawn Murphy mikser ponownego nagrania -
Al Nelson projektant dźwięku -
Gary Rizzo mikser ponownego nagrania -
Randy Thom nadzorujący montaż dźwięku -
Stephen Urata dźwięk -
Geoff Vaughan imitator dźwięku -
Phil Brewster technik miksu (niewymieniony w czołówce) -
Noyan Cosarer mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce) -
Michał Skarżyński dźwięk (polski dubbing) 8.0
Efekty specjalne
Średnia
Pozostała Ekipa
Średnia
Christi Soper dobór obsady -
Nomish Bhardwaj dyrektor techniczny -
Wes Chilton efekty wizualne -
Matias Codesal dyrektor techniczny -
Christina N. de Juan dyrektor techniczny -
Reginald Amukoshi Emvula efekty wizualne -
Francesco Giroldini efekty wizualne -
Louis Flores nadzorca efektów wizualnych -
T.J. Jackson dyrektor techniczny -
Megha Juneja dyrektor techniczny -
Bert Laonipon dyrektor techniczny -
Henry Long dyrektor techniczny -
Noé Martínez Ibarra dyrektor techniczny -
James A.J. Miller efekty wizualne -
Mike Murray dyrektor techniczny -
Colleen O'Hagan dyrektor techniczny -
Christian Olan-Geddes efekty wizualne -
Chadwick Orr efekty wizualne -
William Otsuka dyrektor techniczny -
Geoff Parkhill dyrektor techniczny -
Ryan D. Romero tworzący w technologii cyfrowej -
Mark Sandell dyrektor techniczny -
Lisa Curtis Saunders dyrektor techniczny -
Marc Scott nadzorca grafiki komputerowej -
Sakshi Verma dyrektor techniczny -
Dave Walvoord nadzorca efektów wizualnych 7.0
Chuqiao Wang efekty wizualne -
Brent R. Williams dyrektor techniczny -
Joanna Wu nadzorca grafiki komputerowej -
Drew Adams animator -
Evan Boucher animator -
Laurent Caneiro animator -
Bill Diaz animator -
Ravi Kamble Govind animator -
Willy Harber animator -
Andrew Harkins animator -
Jotham Herzon układ graficzny -
Steven Hornby główny animator -
Rachel Lagdao układ graficzny -
Garrett Lewis animator -
Fabio Lignini główny animator -
Sean Mack animator -
Fredrik Nilsson animator -
Ryan Page animator -
Anuj Parihar animator -
Marco Regina animator -
Albert Rubio Colomer animator -
Liron Topaz główny animator -
Ryan Vicik animator -
Greg Whittaker animator -