Czarna lista 6.9

Serial Czarna lista opowiada o byłym agencie specjalnym Raymondzie „Redzie” Reddingtonie (w tej roli James Spader), jednym z najbardziej poszukiwanych przez FBI kryminalistów, pośredniczącym w największych aferach kryminalnych na świecie, przez wielu znanym jako „Concierge przestępczości”. Niespodziewanie „Red” oddaje się w ręce FBI składając nietypową ofertę współpracy – pomoże FBI, ale będzie rozmawiał wyłącznie z Elizabeth „Liz” Keen.

Odcinki

Sezony

Pilot 1x1

NBC 13-09-24 (USA), AXN 13-10-24 (Polska)

Raymond Reddington – znany jako „Red” i poszukiwany przez wiele lat przez FBI przestępca – rozpoczyna pracę dla federalnej agencji. Ma tylko jeden warunek: chce rozmawiać wyłącznie z Elizabeth Keen.

Wolny strzelec (nr 145) 1x2

Red i Elizabeth, przy wsparciu agenta FBI i Resslera, rozpoczynają poszukiwania mordercy, znanego jako „The Freelancer”. Elizabeth zastanawia się, co zrobić z należącym do Toma pudełkiem.

Wujing (nr 84) 1x3

Gdy Elizabeth zaczyna badać sprawę Toma, Red i agenci FBI rozpoczynają poszukiwania chińskiego szpiega, który współpracował wcześniej z Redem.

Kucharz (nr 161) 1x4

Gdy kolejny, ważny przestępca – „The Stewmaker” – zaczyna zeznawać w sprawie zniknięcia narkotykowego bossa, Ressler i Red po raz pierwszy muszą ze sobą współpracować.

Kurier (nr 85) 1x5

Trwają poszukiwania kuriera, Roberta Kneppera, ale ani Red, ani agenci FBI nie znają jego wyglądu. Elizabeth wpada na trop planu porwania.

Gina Zanetakos (nr 152) 1x6

Tym razem Red ściera się z piękną kobietą, która, jak się okazuje, jest terrorystką. Tom chce dowieść swojej niewinności, dzieląc się z FBI czymś bardzo istotnym.

Frederick Barnes (nr 47) 1x7

FBI rusza w pogoń za człowiekiem odpowiedzialnym za atak bronią chemiczną w metrze. Konflikt z Tomem sprawia, że relacje między Elizabeth i Redem ulegają pogorszeniu.

Generał Ludd (nr 109) 1x8

Kiedy odtajniona zostaje kolejna osoba z listy, Elizabeth dowiaduje się o wyjątkowo niebezpiecznym planie, który może zagrozić systemowi finansów w państwie. Tom pomaga Elizabeth, gdy ta potrzebuje wsparcia.

Anslo Garrick (nr 16): część 1 1x9

Do tej pory to Red namierzał osoby z tytułowej Czarnej Listy. Tym razem role odwracają się, i mężczyzna jest poszukiwany przez jednego z przestępców. Elizabeth zostaje przyłapana w nietypowym miejscu.

Anslo Garrick (nr 16): część 2 1x10

Anslo Garrick przystawia broń do głowy Dembe’ego. Jeśli Reddington nie poda kodu do skrzynki, Dembe zginie. Aram znajduje źródło zakłóceń w systemie i niszczy je.

Dobry Samarytanin (nr 106) 1x11

Trwają poszukiwania kreta wśród ekipy FBI. Red na własną rękę próbuje dowiedzieć się, kto go zdradził. Seryjny zabójca, „Dobry samarytanin”, znów uderza. Liz dostaje pozwolenie na wzięcie udziału w śledztwie.

Alchemik (nr 101) 1x12

Red informuje resztę zespołu, że „Alchemik” – mężczyzna, który fascynuje się zmianą ludzkiego DNA – dostał zlecenie na ochronę informatora mafii i jego żony. Liz i Tom znów mają problemy w związku, a Ressler zastanawia się, czy pozwolić swojej byłej dziewczynie odejść.

Cypryjska Agencja (nr 64) 1x13

Coraz częściej dochodzi do porwań małych dzieci. Red informuje Liz o istnieniu nielegalnej organizacji adopcyjnej o nazwie „Cyprus Agency”. Liz i Tom sami rozważają adopcję, więc kobieta jest zdeterminowana, by odnaleźć dyrektora organizacji, Owena Mallory’ego.

Madeline Pratt (nr 73) 1x14

Liz pomaga Tomowi pogodzić się z czekającą ich adopcją. Red wyjawia, że Madeline Pratt, kobieta, którą zna z dawnych lat, jest kolejnym celem na czarnej liście. Podczas eleganckiego przyjęcia w ambasadzie Syrii Red przekonuje Liz do wykonania napadu.

Sędzia (nr 57) 1x15

Były asystent prokuratora federalnego zostaje odnaleziony na ulicy 12 lat po tym, jak zaginął. Jest w fatalnym stanie. Red podejrzewa, że stał za tym Sędzia, tajemnicza osoba samodzielnie wymierzająca sprawiedliwość urzędnikom, którzy rzekomo niesłusznie skazywali ludzi. Na karę śmierci za zdradę zostaje skazany Alan Ray Rifkin – czy Sędzia ponownie się pojawi, aby ukarać odpowiedzialną za doprowadzenie do egzekucji osobę? W tym samym czasie Tom odrzuca amory Jolene, która twierdzi, że z Liz wcale nie łączy go miłość.

Mako Tanida (nr 83) 1x16

Mako Tanida ucieka z japońskiego więzienia i w ramach zemsty zabija agenta FBI. Gdy następny członek FBI zostaje odnaleziony martwy, Ressler martwi się, że może być kolejnym celem mściciela. Podczas próby udania się w bezpieczne miejsce rozegra się dramat, który sprawi, że Ressler poprzysięgnie odwet na Mako, pomimo ostrzeżeń ze strony innych agentów. Podczas akcji poprosi o pomoc Bobby’ego, starego znajomego z FBI. Na jaw wyjdzie jednak, że Bobby ma pewną mroczną tajemnicę. Tymczasem Lucy i Tom omawiają plan, dzięki któremu mogliby zbliżyć się do Reda, a Raymond wysyła płatnego zabójcę o pseudonimie „Cowboy”, aby odnalazł Toma i Lucy.

Ivan (nr 88) 1x17

Programista pracujący dla N.S.A. (Agencja Bezpieczeństwa Krajowego) ginie w wypadku samochodowym. Szybko okazuje się, że nie była to jednak zwykła kolizja – jego auto padło ofiarą ataku hakerskiego. Gdy zostaje odkryte, że martwy pracownik brał udział w pracach nad tajnym projektem Skeleton Key, Red zaczyna podejrzewać, że za wszystkim stoi rosyjski haker, Ivan. Trop prowadzi jednak do ucznia liceum, Harrisona Lee. Tymczasem Liz bada sprawę zaginięcia Lucy i poznaje prawdę na temat Toma; zrozpaczona zwraca się do Reda o wsparcie.

Milton Bobbit (nr 135) 1x18

Red wraz z zespołem szukają likwidatora szkód, za którego namową ludzie stają się zabójcami do wynajęcia; Liz i Red starają się odkryć sekrety Toma.

Bracia Pavlovich (nr 119-122) 1x19

Zdaniem Reda (James Spader) szykuje się nowa operacja braci Pavlovich, którzy specjalizują się w uprowadzaniu wysoko postawionych osób. Podczas gdy reszta zespołu stara się ochronić następny cel braci, Red ma dla nich swoje własne zlecenie. Natomiast Liz (Megan Boone) cierpliwie próbuje odkryć prawdę o Tomie (Ryan Eggold).

Kingmaker (nr 42) 1x20

Polityk z czeskiej Pragi zostaje wrobiony w morderstwo. W efekcie tego wydarzenia ekipa FBI zaczyna tropić osobę zwaną Kingmakerem, przebiegłego stratega, który stoi za sukcesem oskarżonego polityka. W tym samym czasie Liz odkrywa pewien ukrywany przez Reda sekret.

Berlin (nr 8) 1x21

Liz odmawia dalszej współpracy z Redem, gdy poznaje prawdę na temat śmierci swojego ojca. Szukając sposobu na zmuszenie Liz do spotkania, Red przedstawia FBI sprawę, której agencja nie może zignorować. Tymczasem Elizabeth przekazuje FBI to, co wie na temat sekretnego życia Toma.

Berlin (nr 8): Zakończenie 1x22

Po rozbiciu się samolotu z tajemniczym więźniem władze otaczają miasto kordonem i szukają uciekinierów. Red znajduje się pod nadzorem, ale zostaje uwolniony przez Liz, która wie, że dzięki niemu uda się złapać wszystkich podejrzanych. Ich głównym celem staje się zamieszany w tę aferę więzień, Berlin.