Czarna lista 6.9

Serial Czarna lista opowiada o byłym agencie specjalnym Raymondzie „Redzie” Reddingtonie (w tej roli James Spader), jednym z najbardziej poszukiwanych przez FBI kryminalistów, pośredniczącym w największych aferach kryminalnych na świecie, przez wielu znanym jako „Concierge przestępczości”. Niespodziewanie „Red” oddaje się w ręce FBI składając nietypową ofertę współpracy – pomoże FBI, ale będzie rozmawiał wyłącznie z Elizabeth „Liz” Keen.

Odcinki

Sezony

Lord Baltimore (nr 104) 2x1

Red kontynuuje swoją batalię w Berlinie i stawia czoła nowemu zagrożeniu, jakim jest niejaki Lord Baltimore. W życiu Reda pojawia się też ważna postać z jego przeszłości. W tym samym czasie Liz próbuje na nowo poukładać swoje życie po tym, jak wyszła na jaw prawdziwa tożsamość Toma.

Monarch Douglas Bank (nr 112) 2x2

Kiedy napadnięty zostaje bank Monarch Douglas, Red korzysta okazji, aby spróbować ukrócić działania tej pralni pieniędzy. Jednak Liz, badając przestępstwo, kwestionuje pobudki partnera. Do ekipy dołącza także nowa postać.

Dr James Covington (nr 89) 2x3

Kiedy znalezione zostaje ciało mężczyzny z wyciętym sercem, Keen i Ressler łączą siły z agentem Navabi w celu rozwikłania sposobu funkcjonowania czarnorynkowej operacji dr. Covingtona. Tymczasem Red stara się wykorzystać nową okazję w Indonezji, co może mieć dla niego nieprzewidziane skutki.

Dr Linus Creel (nr 82) 2x4

Gdy kilku nieszkodliwych mieszkańców zostaje zabitych, Red daje Liz cynk, że cała sytuacja może być powiązana z tajemniczym, socjopsychologicznym eksperymentem. W tym czasie Red próbuje przekonać Naomi i jej męża do pewnej propozycji.

Front (nr 74) 2x5

Ekipa namierza grupę ekoterrorystów poszukujących śmiercionośnej broni. W tym samym czasie Elizabeth chce pozbyć się swojego „stróża”, a Red dokonuje manipulacji, aby wytropić pewną szczególną osobę.

Kartel z Mombasy (nr 114) 2x6

Polujący stają się zwierzyną. Gdy wyrzucone zostaje na brzeg ciało pozbawione członków, Elizabeth Keen opowiada Redowi, co wie na temat niebezpiecznego światka kłusowników. Natomiast agent Donald Ressler wyrabia w sobie niebezpieczny nawyk.

Bułat (nr 22) 2x7

Przebiegły zabójca namierza ważnych amerykańskich naukowców po serii morderstw irańskich specjalistów od broni nuklearnej. W tym samym czasie Keen próbuje zbierać informacje wywiadowcze w Berlinie, a Red nawiązuje kontakt z osobą pracującą w furgonetce z jedzeniem.

Grudniowiec (nr 12) 2x8

Berlin wkracza na wojenną ścieżkę z siłami, które sprawiły, że uwierzył w śmierć córki i zesłały go do gułagu. Wśród nich znajdują się urzędnicy na wysokich stanowiskach w Rosji i Stanach Zjednoczonych. Liz ma problemy z zachowaniem w tajemnicy faktu, że Tom siedzi w więzieniu.

Luther Braxton (nr 21) 2x9

NBC 15-02-02 (USA)

Oddział specjalny stara się uratować Reda, który został aresztowany i zabrany do tajnego więzienia. Na miejscu Red spotyka złodzieja, z którym łączy go skomplikowana przeszłość.

Luther Braxton (nr 21): Część 2 2x10

AXN 15-03-12 (Polska)

Cooper, dyrektor FBI, chce ratować swój zespół po tym, jak w tajnym więzieniu rozpętał się chaos. W tym samym czasie złodziej Luther Braxton stara się wejść w posiadanie ściśle tajnych informacji.

Rusłan Denisov (nr 67) 2x11

Oddział specjalny musi ruszyć na ratunek działającemu pod przykrywką agentowi CIA, który został porwany przez separatystów w Uzbekistanie.

Rodzina Kenyonów (nr 71) 2x12

Znika poligamiczny przywódca sekty, na którego posiadłości zakopany został niebezpieczny ładunek.

Łowca jeleni (nr 93) 2x13

Oddział specjalny poszukuje seryjnego zabójcy, który traktuje swoje ofiary jak zwierzynę łowną. Liz stara się nie dopuścić do wykrycia jej sekretu; narastają też podejrzenia, że dojdzie do kolejnego morderstwa.

T. Earl King VI (nr 94) 2x14

Reddington zostaje wciągnięty w morderczą grę z pewną bogatą i wpływową rodziną.

Major (nr 75) 2x15

Gdy Liz zostaje oskarżona o morderstwo, którego nie popełniła, Reddington bierze sprawy w swoje ręce i wyjeżdża do Niemiec w poszukiwaniu Toma.

Tom Keen (nr 7) 2x16

Nowe dowody przeciwko Liz sprawiają, że Reddington i Ressler mają coraz mniej czasu na odnalezienie Toma. Poważna diagnoza spada na oddział jak grom z jasnego nieba.

Projekt Długowieczność (nr 97) 2x17

Makabryczne odkrycie prowadzi Reddingtona i Liz na trop naukowca prowadzącego badania nad nieśmiertelnością. Uczucia Toma wobec Liz mogą ściągnąć na nich zagrożenie.

Vanessa Cruz (nr 117) 2x18

Zadaniem agentów jest śledzenie oszustki, która podaje się za artystkę i nawiązuje kontakty z bogatymi elitami. Tom błaga Liz o pomoc. Red naciska na Liz w sprawie Fulcrum i twierdzi, że tym razem jest to kwestia życia i śmierci.

Leonard Caul (nr 62) 2x19

Red walczy o życie, podczas gdy oddział specjalny szuka tajemniczej osoby z jego przeszłości. Tom przychodzi z pomocą w nieoczekiwany sposób.

Quon Zhang (nr 87) 2x20

Oddział usiłuje rozwiązać sprawę szefa siatki zajmującej się przemytem zwłok. Liz w dalszym ciągu próbuje odkryć prawdę o swojej przeszłości i zacieśnia relację z Tomem.

Karakurt (nr 55) 2x21

Liz i Ressler ścigają rosyjskiego mordercę, który planuje zabójstwo amerykańskiego senatora przy użyciu broni biologicznej. Liz odkrywa zdumiewające fakty o swojej matce.

Tom Connolly (nr 11) 2x22

Reddington i Cooper pomagają Liz odeprzeć fałszywe oskarżenie o morderstwo. Po ujawnieniu tajemnic sprzed lat Liz i Reddington znajdują się na rozdrożu.