Czarna lista 6.9

Serial Czarna lista opowiada o byłym agencie specjalnym Raymondzie „Redzie” Reddingtonie (w tej roli James Spader), jednym z najbardziej poszukiwanych przez FBI kryminalistów, pośredniczącym w największych aferach kryminalnych na świecie, przez wielu znanym jako „Concierge przestępczości”. Niespodziewanie „Red” oddaje się w ręce FBI składając nietypową ofertę współpracy – pomoże FBI, ale będzie rozmawiał wyłącznie z Elizabeth „Liz” Keen.

Odcinki

Sezony

Hodowca trolli (nr 38) 3x1

Liz i Red zwracają się o pomoc do mężczyzny z Czarnej listy znanego jako Troll Farmer. Ressler przesłuchuje Coopera. Zostaje porwana wnuczka Dembego.

Marvin Gerard (nr 80) 3x2

Po rozłące Liz i Red znów mogą działać razem. Podczas kolacji czeka ich pełna napięcia konfrontacja z Resslerem, który zdołał ich wytropić. Cooper musi wziąć urlop.

Eli Matchett (nr 72) 3x3

Red i Liz zyskują przewagę nad Cabal dzięki dyrektorowi przedsiębiorstwa rolnego, który zajmuje się praniem brudnych pieniędzy organizacji.

Dżinn (nr 43) 3x4

Red stara się odnaleźć Djinn, tajemniczą kobietę, która z lubością podąża drogą zemsty. Może uda się wytropić Cabal i oczyścić imię Liz.

Arioch Cain (nr 50) 3x5

Po próbie zamachu na jej życie, Liz wyrusza wraz z Redem na poszukiwania osoby, która wyznaczyła nagrodę za jej głowę. Ressler otrzymuje rozkaz współpracy z CIA.

Sir Crispin Crandall (nr 86) 3x6

Red i Liz spotykają samotnego miliardera, który porywa najinteligentniejszych ludzi na świecie, by uratować ludzkość przed masową zagładą.

Zal Bin Hasaan (nr 31) 3x7

Oddział specjalny ściga terrorystę z Iranu związanego z przeszłością Samara. Na jego koncie jest śmierć agentów Mossadu i porwanie izraelskich naukowców.

Królowie szos (nr 108) 3x8

Red zostaje porwany przez gang. Liz musi wziąć jednego z gangsterów na zakładnika, by wymienić go na Reda. Cooper i Tom chronią swojego kluczowego informatora.

Dyrektor (nr 24) 3x9

Liz pozostaje w areszcie do czasu rozprawy. Jednak najbardziej wpływowi agenci zrobią wszystko, by nigdy nie dotarła do sądu.

Dyrektor (nr 24): Część 2 3x10

Liz ma zostać zamordowana przez Cabal. Red potajemnie spotyka się z agentami i przygotowuje wymyślny podstęp, by przechytrzyć wrogów.

Gregory Devry (nr 95) 3x11

Podczas dochodzenia w sprawie tajnego spotkania mafiosów, którzy chcą wydać Reda jako informatora FBI, agenci odkrywają, że Red ma swoje alter-ego.

Vehm (nr 132) 3x12

Gdy do zabójstwa użyte zostaje rzadkie, starodawne narzędzie tortur, Red ostrzega FBI o reaktywacji grupy mścicieli, której korzenie sięgają średniowiecza.

Alistair Pitt (nr 103) 3x13

Red i Liz wspólnie z agentami muszą powstrzymać negocjatora, który dąży do połączenia dwóch rywalizujących klanów przestępców. Między Tomem a byłą ukochaną znowu iskrzy.

Pani Ambrozja (nr 77) 3x14

Red i Liz ścigają kobietę, którą podejrzewają o porywanie niepełnosprawnych umysłowo dzieci. Nierozważny plan Toma, aby pomóc Liz, przynosi druzgoczące rezultaty.

Drexel (nr 113) 3x15

Gdy zamordowany zostaje założyciel firmy internetowej, w kręgu podejrzeń Reda znajduje się seryjny morderca, którego zbrodnie mają przypominać artystyczny performance.

Dozorca (nr 78) 3x16

Śmierć urzędnika Departamentu Stanu w Pekinie prowadzi Reda i Liz do zagadkowego strażnika skrytek depozytowych dla przestępców.

Pan Solomon (nr 32) 3x17

Liz przygotowuje się do ważnej uroczystości, ale przeszłość Toma stale o sobie przypomina. Red stara się zapobiec katastrofie nuklearnej, a Solomonowi udaje się uciec.

Pan Solomon (nr 32): Część 2 3x18

Jeden z członków teamu znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie — tylko Red i jego niekonwencjonalne metody mogą uratować sytuację.

Cape May 3x19

Pogrążony w żalu Red rzuca się w wir pracy. Tym razem pracuje nad sprawą pięknej uciekinierki, która potrzebuje wsparcia w walce z tajemniczymi prześladowcami.

Sieć Artax (nr 41) 3x20

Jednostka do zadań specjalnych na tropie tajemniczej grupy agentów kontrolujących system satelitarny. Red spotyka osobę z przeszłości, która zna jego sekrety.

Susan Hargrave 3x21

Pojawienie się pięknej i eleganckiej Rosjanki całkowicie wytrąca Reddingtona z równowagi. Kobieta może dorównywać mu przebiegłością i sprytem.

Alexander Kirk (nr 14) 3x22

Red i jednostka specjalna FBI muszą nieco zboczyć z utartej ścieżki wyznaczonej przez prawo, by pojmać złoczyńcę odpowiedzialnego za ostatnie wydarzenia.

Alexander Kirk (nr 14): Część 2 3x23

Reddington i jednostka specjalna są coraz bliżej ujęcia osoby odpowiedzialnej za tragiczną śmierć Liz. Ich plany krzyżuje zdrada we własnych szeregach.