Czarna lista 6.9

Serial Czarna lista opowiada o byłym agencie specjalnym Raymondzie „Redzie” Reddingtonie (w tej roli James Spader), jednym z najbardziej poszukiwanych przez FBI kryminalistów, pośredniczącym w największych aferach kryminalnych na świecie, przez wielu znanym jako „Concierge przestępczości”. Niespodziewanie „Red” oddaje się w ręce FBI składając nietypową ofertę współpracy – pomoże FBI, ale będzie rozmawiał wyłącznie z Elizabeth „Liz” Keen.

Odcinki

Sezony

Esteban (nr 79) 4x1

Oddział specjalny odkrywa szokujące informacje o losie Liz. Red wyrusza w misję ratunkową — stawka w grze jest niezwykle wysoka.

Mato (nr 66) 4x2

Podczas gdy Liz zastanawia się, czy można zaufać Kirkowi, Red usiłuje namierzyć łowcę nagród, który może pomóc mu uprzedzić plany Kirka.

Miles McGrath (nr 65) 4x3

Liz dowiaduje się więcej o swojej rodzinie, a Red i reszta podejmują drastyczne działania, żeby znaleźć przestępcę współpracującego z Kirkiem.

Gaia (nr 81) 4x4

Zdesperowana Liz z pomocą Reda i oddziału specjalnego ściga ekoterrorystę powiązanego z Kirkiem, a Tom postanawia na własną rękę znaleźć małą Agnes.

Koncern Lindquist (nr 105) 4x5

Liz czuje się rozdarta, gdy Red rusza z operacją wymierzoną w Kirka. Oddział specjalny poszukuje zabójcy, którego celem są naukowcy pracujący nad nowymi technologiami.

Thrushes (nr 53) 4x6

Red i Liz zauważają szansę na zbliżenie się do celu, a Kirk zatrudnia grupę hakerów znaną z infiltrowania nawet najlepiej zabezpieczonych sieci komputerowych.

Doktor Adrian Shaw (nr 98) 4x7

Stan Kirka pogarsza się, Liz prosi Coopera o radę, a Red wraz z oddziałem podąża tropem przestępcy tworzącego fałszywe tożsamości.

Doktor Adrian Shaw (nr 98): Zakończenie 4x8

Gdy Alexander Kirk ucieka ze szpitala, Red składa mu kuszącą propozycję: lek na jego śmiertelną chorobę w zamian za uwolnienie Liz.

Przetwórnia ryb (nr 111) 4x9

Śledztwo w sprawie międzynarodowego terrorysty działającego na terenie Stanów Zjednoczonych ujawnia, że w szeregach zespołu może być szpieg.

Prognostyk (nr 163) 4x10

Elizabeth zwraca się do 9-letniej dziewczynki, która miewa wizje przyszłości, z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu zagadkowych wskazówek seryjnego mordercy.

Harem (nr 102) 4x11

Liz infiltruje incognito żeński gang, aby zapobiec kradzieży listy zawierającej nazwiska osób objętych programem ochrony świadków.

Natalie Luca (nr 184) 4x12

Zespół próbuje ustalić tożsamość kobiety, która dokonuje zabójstw na zlecenie za pomocą broni biologicznej. Red ma dla Toma zaskakującą propozycję.

Isabella Stone (nr 34) 4x13

Tom poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące jego przeszłości. Red ostrzega Liz przed nową osobą z czarnej listy – bezwzględną morderczynią, która próbuje go zniszczyć.

Architekt (nr 107) 4x14

Red dalej próbuje ustalić, kto finansuje Isabellę Stone, natomiast Aram udaje hakera, żeby dowiedzieć się więcej o pewnym skrupulatnym i bardzo inteligentnym przestępcy.

Aptekarz (nr 59) 4x15

Red próbuje dociec, kto z jego współpracowników zaaplikował mu śmiertelnie groźną truciznę, a Liz z zespołem poszukuje osoby, która stworzyła toksynę.

Dembe Zuma (nr 10) 4x16

Zniknięcie Arama staje się dla Reda i oddziału specjalnego wskazówką co do miejsca pobytu Dembe. Nadszedł czas, by podjąć skalkulowane ryzyko.

Requiem 4x17

Wspomnienia Reda przysparzają mu kłopotów, gdy jego najbardziej niebezpieczny wróg rozpoczyna plan ostatecznego wyrównania rachunków.

Philomena (nr 61) 4x18

Wynajęty łowca nagród bierze na celownik najbliższych współpracowników Reda. Ressler pracuje nad nową sprawą z byłym partnerem i stoi przed moralnym dylematem.

Dr Bogdan Krilov (nr 29) 4x19

Red wraz z zespołem podążają tropem kolejnego poszukiwanego — specjalisty od manipulacji ludzkimi wspomnieniami, którego ofiarą padła także Liz.

Windykator (nr 46) 4x20

Gdy Liz zostaje porwana przez osobę nazywaną Windykatorem, Red musi zawrzeć niewygodny sojusz, aby ją uratować.

Pan Kaplan (nr 4) 4x21

Red z pomocą sprzymierzeńców osacza Kaplan. Tymczasem rząd zaczyna prześwietlać oddział ze względu na jego powiązania z Redem.

Pan Kaplan (nr 4): Zakończenie 4x22

Red zatrudnia sprzątacza dowodów, aby storpedować sprawę przeciwko oddziałowi specjalnemu, a Cooper i Kaplan próbują odkryć prawdę dotyczącą związku łączącego Reda z Liz.