Czarna lista 6.9

Serial Czarna lista opowiada o byłym agencie specjalnym Raymondzie „Redzie” Reddingtonie (w tej roli James Spader), jednym z najbardziej poszukiwanych przez FBI kryminalistów, pośredniczącym w największych aferach kryminalnych na świecie, przez wielu znanym jako „Concierge przestępczości”. Niespodziewanie „Red” oddaje się w ręce FBI składając nietypową ofertę współpracy – pomoże FBI, ale będzie rozmawiał wyłącznie z Elizabeth „Liz” Keen.

Odcinki

Sezony

Pilot 1x1

NBC 13-09-24 (USA), AXN 13-10-24 (Polska)

Raymond Reddington – znany jako „Red” i poszukiwany przez wiele lat przez FBI przestępca – rozpoczyna pracę dla federalnej agencji. Ma tylko jeden warunek: chce rozmawiać wyłącznie z Elizabeth Keen.

Wolny strzelec (nr 145) 1x2

Red i Elizabeth, przy wsparciu agenta FBI i Resslera, rozpoczynają poszukiwania mordercy, znanego jako „The Freelancer”. Elizabeth zastanawia się, co zrobić z należącym do Toma pudełkiem.

Wujing (nr 84) 1x3

Gdy Elizabeth zaczyna badać sprawę Toma, Red i agenci FBI rozpoczynają poszukiwania chińskiego szpiega, który współpracował wcześniej z Redem.

Kucharz (nr 161) 1x4

Gdy kolejny, ważny przestępca – „The Stewmaker” – zaczyna zeznawać w sprawie zniknięcia narkotykowego bossa, Ressler i Red po raz pierwszy muszą ze sobą współpracować.

Kurier (nr 85) 1x5

Trwają poszukiwania kuriera, Roberta Kneppera, ale ani Red, ani agenci FBI nie znają jego wyglądu. Elizabeth wpada na trop planu porwania.

Gina Zanetakos (nr 152) 1x6

Tym razem Red ściera się z piękną kobietą, która, jak się okazuje, jest terrorystką. Tom chce dowieść swojej niewinności, dzieląc się z FBI czymś bardzo istotnym.

Frederick Barnes (nr 47) 1x7

FBI rusza w pogoń za człowiekiem odpowiedzialnym za atak bronią chemiczną w metrze. Konflikt z Tomem sprawia, że relacje między Elizabeth i Redem ulegają pogorszeniu.

Generał Ludd (nr 109) 1x8

Kiedy odtajniona zostaje kolejna osoba z listy, Elizabeth dowiaduje się o wyjątkowo niebezpiecznym planie, który może zagrozić systemowi finansów w państwie. Tom pomaga Elizabeth, gdy ta potrzebuje wsparcia.

Anslo Garrick (nr 16): część 1 1x9

Do tej pory to Red namierzał osoby z tytułowej Czarnej Listy. Tym razem role odwracają się, i mężczyzna jest poszukiwany przez jednego z przestępców. Elizabeth zostaje przyłapana w nietypowym miejscu.

Anslo Garrick (nr 16): część 2 1x10

Anslo Garrick przystawia broń do głowy Dembe’ego. Jeśli Reddington nie poda kodu do skrzynki, Dembe zginie. Aram znajduje źródło zakłóceń w systemie i niszczy je.