Czarna lista 6.9

Serial Czarna lista opowiada o byłym agencie specjalnym Raymondzie „Redzie” Reddingtonie (w tej roli James Spader), jednym z najbardziej poszukiwanych przez FBI kryminalistów, pośredniczącym w największych aferach kryminalnych na świecie, przez wielu znanym jako „Concierge przestępczości”. Niespodziewanie „Red” oddaje się w ręce FBI składając nietypową ofertę współpracy – pomoże FBI, ale będzie rozmawiał wyłącznie z Elizabeth „Liz” Keen.

Odcinki

Sezony

Dobry Samarytanin (nr 106) 1x11

Trwają poszukiwania kreta wśród ekipy FBI. Red na własną rękę próbuje dowiedzieć się, kto go zdradził. Seryjny zabójca, „Dobry samarytanin”, znów uderza. Liz dostaje pozwolenie na wzięcie udziału w śledztwie.

Alchemik (nr 101) 1x12

Red informuje resztę zespołu, że „Alchemik” – mężczyzna, który fascynuje się zmianą ludzkiego DNA – dostał zlecenie na ochronę informatora mafii i jego żony. Liz i Tom znów mają problemy w związku, a Ressler zastanawia się, czy pozwolić swojej byłej dziewczynie odejść.

Cypryjska Agencja (nr 64) 1x13

Coraz częściej dochodzi do porwań małych dzieci. Red informuje Liz o istnieniu nielegalnej organizacji adopcyjnej o nazwie „Cyprus Agency”. Liz i Tom sami rozważają adopcję, więc kobieta jest zdeterminowana, by odnaleźć dyrektora organizacji, Owena Mallory’ego.

Madeline Pratt (nr 73) 1x14

Liz pomaga Tomowi pogodzić się z czekającą ich adopcją. Red wyjawia, że Madeline Pratt, kobieta, którą zna z dawnych lat, jest kolejnym celem na czarnej liście. Podczas eleganckiego przyjęcia w ambasadzie Syrii Red przekonuje Liz do wykonania napadu.

Sędzia (nr 57) 1x15

Były asystent prokuratora federalnego zostaje odnaleziony na ulicy 12 lat po tym, jak zaginął. Jest w fatalnym stanie. Red podejrzewa, że stał za tym Sędzia, tajemnicza osoba samodzielnie wymierzająca sprawiedliwość urzędnikom, którzy rzekomo niesłusznie skazywali ludzi. Na karę śmierci za zdradę zostaje skazany Alan Ray Rifkin – czy Sędzia ponownie się pojawi, aby ukarać odpowiedzialną za doprowadzenie do egzekucji osobę? W tym samym czasie Tom odrzuca amory Jolene, która twierdzi, że z Liz wcale nie łączy go miłość.

Mako Tanida (nr 83) 1x16

Mako Tanida ucieka z japońskiego więzienia i w ramach zemsty zabija agenta FBI. Gdy następny członek FBI zostaje odnaleziony martwy, Ressler martwi się, że może być kolejnym celem mściciela. Podczas próby udania się w bezpieczne miejsce rozegra się dramat, który sprawi, że Ressler poprzysięgnie odwet na Mako, pomimo ostrzeżeń ze strony innych agentów. Podczas akcji poprosi o pomoc Bobby’ego, starego znajomego z FBI. Na jaw wyjdzie jednak, że Bobby ma pewną mroczną tajemnicę. Tymczasem Lucy i Tom omawiają plan, dzięki któremu mogliby zbliżyć się do Reda, a Raymond wysyła płatnego zabójcę o pseudonimie „Cowboy”, aby odnalazł Toma i Lucy.

Ivan (nr 88) 1x17

Programista pracujący dla N.S.A. (Agencja Bezpieczeństwa Krajowego) ginie w wypadku samochodowym. Szybko okazuje się, że nie była to jednak zwykła kolizja – jego auto padło ofiarą ataku hakerskiego. Gdy zostaje odkryte, że martwy pracownik brał udział w pracach nad tajnym projektem Skeleton Key, Red zaczyna podejrzewać, że za wszystkim stoi rosyjski haker, Ivan. Trop prowadzi jednak do ucznia liceum, Harrisona Lee. Tymczasem Liz bada sprawę zaginięcia Lucy i poznaje prawdę na temat Toma; zrozpaczona zwraca się do Reda o wsparcie.

Milton Bobbit (nr 135) 1x18

Red wraz z zespołem szukają likwidatora szkód, za którego namową ludzie stają się zabójcami do wynajęcia; Liz i Red starają się odkryć sekrety Toma.

Bracia Pavlovich (nr 119-122) 1x19

Zdaniem Reda (James Spader) szykuje się nowa operacja braci Pavlovich, którzy specjalizują się w uprowadzaniu wysoko postawionych osób. Podczas gdy reszta zespołu stara się ochronić następny cel braci, Red ma dla nich swoje własne zlecenie. Natomiast Liz (Megan Boone) cierpliwie próbuje odkryć prawdę o Tomie (Ryan Eggold).

Kingmaker (nr 42) 1x20

Polityk z czeskiej Pragi zostaje wrobiony w morderstwo. W efekcie tego wydarzenia ekipa FBI zaczyna tropić osobę zwaną Kingmakerem, przebiegłego stratega, który stoi za sukcesem oskarżonego polityka. W tym samym czasie Liz odkrywa pewien ukrywany przez Reda sekret.

Berlin (nr 8) 1x21

Liz odmawia dalszej współpracy z Redem, gdy poznaje prawdę na temat śmierci swojego ojca. Szukając sposobu na zmuszenie Liz do spotkania, Red przedstawia FBI sprawę, której agencja nie może zignorować. Tymczasem Elizabeth przekazuje FBI to, co wie na temat sekretnego życia Toma.

Berlin (nr 8): Zakończenie 1x22

Po rozbiciu się samolotu z tajemniczym więźniem władze otaczają miasto kordonem i szukają uciekinierów. Red znajduje się pod nadzorem, ale zostaje uwolniony przez Liz, która wie, że dzięki niemu uda się złapać wszystkich podejrzanych. Ich głównym celem staje się zamieszany w tę aferę więzień, Berlin.

Lord Baltimore (nr 104) 2x1

Red kontynuuje swoją batalię w Berlinie i stawia czoła nowemu zagrożeniu, jakim jest niejaki Lord Baltimore. W życiu Reda pojawia się też ważna postać z jego przeszłości. W tym samym czasie Liz próbuje na nowo poukładać swoje życie po tym, jak wyszła na jaw prawdziwa tożsamość Toma.

Monarch Douglas Bank (nr 112) 2x2

Kiedy napadnięty zostaje bank Monarch Douglas, Red korzysta okazji, aby spróbować ukrócić działania tej pralni pieniędzy. Jednak Liz, badając przestępstwo, kwestionuje pobudki partnera. Do ekipy dołącza także nowa postać.

Dr James Covington (nr 89) 2x3

Kiedy znalezione zostaje ciało mężczyzny z wyciętym sercem, Keen i Ressler łączą siły z agentem Navabi w celu rozwikłania sposobu funkcjonowania czarnorynkowej operacji dr. Covingtona. Tymczasem Red stara się wykorzystać nową okazję w Indonezji, co może mieć dla niego nieprzewidziane skutki.

Dr Linus Creel (nr 82) 2x4

Gdy kilku nieszkodliwych mieszkańców zostaje zabitych, Red daje Liz cynk, że cała sytuacja może być powiązana z tajemniczym, socjopsychologicznym eksperymentem. W tym czasie Red próbuje przekonać Naomi i jej męża do pewnej propozycji.

Front (nr 74) 2x5

Ekipa namierza grupę ekoterrorystów poszukujących śmiercionośnej broni. W tym samym czasie Elizabeth chce pozbyć się swojego „stróża”, a Red dokonuje manipulacji, aby wytropić pewną szczególną osobę.

Kartel z Mombasy (nr 114) 2x6

Polujący stają się zwierzyną. Gdy wyrzucone zostaje na brzeg ciało pozbawione członków, Elizabeth Keen opowiada Redowi, co wie na temat niebezpiecznego światka kłusowników. Natomiast agent Donald Ressler wyrabia w sobie niebezpieczny nawyk.

Bułat (nr 22) 2x7

Przebiegły zabójca namierza ważnych amerykańskich naukowców po serii morderstw irańskich specjalistów od broni nuklearnej. W tym samym czasie Keen próbuje zbierać informacje wywiadowcze w Berlinie, a Red nawiązuje kontakt z osobą pracującą w furgonetce z jedzeniem.

Grudniowiec (nr 12) 2x8

Berlin wkracza na wojenną ścieżkę z siłami, które sprawiły, że uwierzył w śmierć córki i zesłały go do gułagu. Wśród nich znajdują się urzędnicy na wysokich stanowiskach w Rosji i Stanach Zjednoczonych. Liz ma problemy z zachowaniem w tajemnicy faktu, że Tom siedzi w więzieniu.