Czarna lista 6.9

Serial Czarna lista opowiada o byłym agencie specjalnym Raymondzie „Redzie” Reddingtonie (w tej roli James Spader), jednym z najbardziej poszukiwanych przez FBI kryminalistów, pośredniczącym w największych aferach kryminalnych na świecie, przez wielu znanym jako „Concierge przestępczości”. Niespodziewanie „Red” oddaje się w ręce FBI składając nietypową ofertę współpracy – pomoże FBI, ale będzie rozmawiał wyłącznie z Elizabeth „Liz” Keen.

Odcinki

Sezony

Luther Braxton (nr 21) 2x9

NBC 15-02-02 (USA)

Oddział specjalny stara się uratować Reda, który został aresztowany i zabrany do tajnego więzienia. Na miejscu Red spotyka złodzieja, z którym łączy go skomplikowana przeszłość.

Luther Braxton (nr 21): Część 2 2x10

AXN 15-03-12 (Polska)

Cooper, dyrektor FBI, chce ratować swój zespół po tym, jak w tajnym więzieniu rozpętał się chaos. W tym samym czasie złodziej Luther Braxton stara się wejść w posiadanie ściśle tajnych informacji.

Rusłan Denisov (nr 67) 2x11

Oddział specjalny musi ruszyć na ratunek działającemu pod przykrywką agentowi CIA, który został porwany przez separatystów w Uzbekistanie.

Rodzina Kenyonów (nr 71) 2x12

Znika poligamiczny przywódca sekty, na którego posiadłości zakopany został niebezpieczny ładunek.

Łowca jeleni (nr 93) 2x13

Oddział specjalny poszukuje seryjnego zabójcy, który traktuje swoje ofiary jak zwierzynę łowną. Liz stara się nie dopuścić do wykrycia jej sekretu; narastają też podejrzenia, że dojdzie do kolejnego morderstwa.

T. Earl King VI (nr 94) 2x14

Reddington zostaje wciągnięty w morderczą grę z pewną bogatą i wpływową rodziną.

Major (nr 75) 2x15

Gdy Liz zostaje oskarżona o morderstwo, którego nie popełniła, Reddington bierze sprawy w swoje ręce i wyjeżdża do Niemiec w poszukiwaniu Toma.

Tom Keen (nr 7) 2x16

Nowe dowody przeciwko Liz sprawiają, że Reddington i Ressler mają coraz mniej czasu na odnalezienie Toma. Poważna diagnoza spada na oddział jak grom z jasnego nieba.

Projekt Długowieczność (nr 97) 2x17

Makabryczne odkrycie prowadzi Reddingtona i Liz na trop naukowca prowadzącego badania nad nieśmiertelnością. Uczucia Toma wobec Liz mogą ściągnąć na nich zagrożenie.

Vanessa Cruz (nr 117) 2x18

Zadaniem agentów jest śledzenie oszustki, która podaje się za artystkę i nawiązuje kontakty z bogatymi elitami. Tom błaga Liz o pomoc. Red naciska na Liz w sprawie Fulcrum i twierdzi, że tym razem jest to kwestia życia i śmierci.

Leonard Caul (nr 62) 2x19

Red walczy o życie, podczas gdy oddział specjalny szuka tajemniczej osoby z jego przeszłości. Tom przychodzi z pomocą w nieoczekiwany sposób.

Quon Zhang (nr 87) 2x20

Oddział usiłuje rozwiązać sprawę szefa siatki zajmującej się przemytem zwłok. Liz w dalszym ciągu próbuje odkryć prawdę o swojej przeszłości i zacieśnia relację z Tomem.

Karakurt (nr 55) 2x21

Liz i Ressler ścigają rosyjskiego mordercę, który planuje zabójstwo amerykańskiego senatora przy użyciu broni biologicznej. Liz odkrywa zdumiewające fakty o swojej matce.

Tom Connolly (nr 11) 2x22

Reddington i Cooper pomagają Liz odeprzeć fałszywe oskarżenie o morderstwo. Po ujawnieniu tajemnic sprzed lat Liz i Reddington znajdują się na rozdrożu.

Hodowca trolli (nr 38) 3x1

Liz i Red zwracają się o pomoc do mężczyzny z Czarnej listy znanego jako Troll Farmer. Ressler przesłuchuje Coopera. Zostaje porwana wnuczka Dembego.

Marvin Gerard (nr 80) 3x2

Po rozłące Liz i Red znów mogą działać razem. Podczas kolacji czeka ich pełna napięcia konfrontacja z Resslerem, który zdołał ich wytropić. Cooper musi wziąć urlop.

Eli Matchett (nr 72) 3x3

Red i Liz zyskują przewagę nad Cabal dzięki dyrektorowi przedsiębiorstwa rolnego, który zajmuje się praniem brudnych pieniędzy organizacji.

Dżinn (nr 43) 3x4

Red stara się odnaleźć Djinn, tajemniczą kobietę, która z lubością podąża drogą zemsty. Może uda się wytropić Cabal i oczyścić imię Liz.

Arioch Cain (nr 50) 3x5

Po próbie zamachu na jej życie, Liz wyrusza wraz z Redem na poszukiwania osoby, która wyznaczyła nagrodę za jej głowę. Ressler otrzymuje rozkaz współpracy z CIA.

Sir Crispin Crandall (nr 86) 3x6

Red i Liz spotykają samotnego miliardera, który porywa najinteligentniejszych ludzi na świecie, by uratować ludzkość przed masową zagładą.

Zal Bin Hasaan (nr 31) 3x7

Oddział specjalny ściga terrorystę z Iranu związanego z przeszłością Samara. Na jego koncie jest śmierć agentów Mossadu i porwanie izraelskich naukowców.

Królowie szos (nr 108) 3x8

Red zostaje porwany przez gang. Liz musi wziąć jednego z gangsterów na zakładnika, by wymienić go na Reda. Cooper i Tom chronią swojego kluczowego informatora.