Czarna lista 6.9

Serial Czarna lista opowiada o byłym agencie specjalnym Raymondzie „Redzie” Reddingtonie (w tej roli James Spader), jednym z najbardziej poszukiwanych przez FBI kryminalistów, pośredniczącym w największych aferach kryminalnych na świecie, przez wielu znanym jako „Concierge przestępczości”. Niespodziewanie „Red” oddaje się w ręce FBI składając nietypową ofertę współpracy – pomoże FBI, ale będzie rozmawiał wyłącznie z Elizabeth „Liz” Keen.

Odcinki

Sezony

Dyrektor (nr 24) 3x9

Liz pozostaje w areszcie do czasu rozprawy. Jednak najbardziej wpływowi agenci zrobią wszystko, by nigdy nie dotarła do sądu.

Dyrektor (nr 24): Część 2 3x10

Liz ma zostać zamordowana przez Cabal. Red potajemnie spotyka się z agentami i przygotowuje wymyślny podstęp, by przechytrzyć wrogów.

Gregory Devry (nr 95) 3x11

Podczas dochodzenia w sprawie tajnego spotkania mafiosów, którzy chcą wydać Reda jako informatora FBI, agenci odkrywają, że Red ma swoje alter-ego.

Vehm (nr 132) 3x12

Gdy do zabójstwa użyte zostaje rzadkie, starodawne narzędzie tortur, Red ostrzega FBI o reaktywacji grupy mścicieli, której korzenie sięgają średniowiecza.

Alistair Pitt (nr 103) 3x13

Red i Liz wspólnie z agentami muszą powstrzymać negocjatora, który dąży do połączenia dwóch rywalizujących klanów przestępców. Między Tomem a byłą ukochaną znowu iskrzy.

Pani Ambrozja (nr 77) 3x14

Red i Liz ścigają kobietę, którą podejrzewają o porywanie niepełnosprawnych umysłowo dzieci. Nierozważny plan Toma, aby pomóc Liz, przynosi druzgoczące rezultaty.

Drexel (nr 113) 3x15

Gdy zamordowany zostaje założyciel firmy internetowej, w kręgu podejrzeń Reda znajduje się seryjny morderca, którego zbrodnie mają przypominać artystyczny performance.

Dozorca (nr 78) 3x16

Śmierć urzędnika Departamentu Stanu w Pekinie prowadzi Reda i Liz do zagadkowego strażnika skrytek depozytowych dla przestępców.

Pan Solomon (nr 32) 3x17

Liz przygotowuje się do ważnej uroczystości, ale przeszłość Toma stale o sobie przypomina. Red stara się zapobiec katastrofie nuklearnej, a Solomonowi udaje się uciec.

Pan Solomon (nr 32): Część 2 3x18

Jeden z członków teamu znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie — tylko Red i jego niekonwencjonalne metody mogą uratować sytuację.

Cape May 3x19

Pogrążony w żalu Red rzuca się w wir pracy. Tym razem pracuje nad sprawą pięknej uciekinierki, która potrzebuje wsparcia w walce z tajemniczymi prześladowcami.

Sieć Artax (nr 41) 3x20

Jednostka do zadań specjalnych na tropie tajemniczej grupy agentów kontrolujących system satelitarny. Red spotyka osobę z przeszłości, która zna jego sekrety.

Susan Hargrave 3x21

Pojawienie się pięknej i eleganckiej Rosjanki całkowicie wytrąca Reddingtona z równowagi. Kobieta może dorównywać mu przebiegłością i sprytem.

Alexander Kirk (nr 14) 3x22

Red i jednostka specjalna FBI muszą nieco zboczyć z utartej ścieżki wyznaczonej przez prawo, by pojmać złoczyńcę odpowiedzialnego za ostatnie wydarzenia.

Alexander Kirk (nr 14): Część 2 3x23

Reddington i jednostka specjalna są coraz bliżej ujęcia osoby odpowiedzialnej za tragiczną śmierć Liz. Ich plany krzyżuje zdrada we własnych szeregach.

Esteban (nr 79) 4x1

Oddział specjalny odkrywa szokujące informacje o losie Liz. Red wyrusza w misję ratunkową — stawka w grze jest niezwykle wysoka.

Mato (nr 66) 4x2

Podczas gdy Liz zastanawia się, czy można zaufać Kirkowi, Red usiłuje namierzyć łowcę nagród, który może pomóc mu uprzedzić plany Kirka.

Miles McGrath (nr 65) 4x3

Liz dowiaduje się więcej o swojej rodzinie, a Red i reszta podejmują drastyczne działania, żeby znaleźć przestępcę współpracującego z Kirkiem.

Gaia (nr 81) 4x4

Zdesperowana Liz z pomocą Reda i oddziału specjalnego ściga ekoterrorystę powiązanego z Kirkiem, a Tom postanawia na własną rękę znaleźć małą Agnes.

Koncern Lindquist (nr 105) 4x5

Liz czuje się rozdarta, gdy Red rusza z operacją wymierzoną w Kirka. Oddział specjalny poszukuje zabójcy, którego celem są naukowcy pracujący nad nowymi technologiami.

Thrushes (nr 53) 4x6

Red i Liz zauważają szansę na zbliżenie się do celu, a Kirk zatrudnia grupę hakerów znaną z infiltrowania nawet najlepiej zabezpieczonych sieci komputerowych.

Doktor Adrian Shaw (nr 98) 4x7

Stan Kirka pogarsza się, Liz prosi Coopera o radę, a Red wraz z oddziałem podąża tropem przestępcy tworzącego fałszywe tożsamości.

Doktor Adrian Shaw (nr 98): Zakończenie 4x8

Gdy Alexander Kirk ucieka ze szpitala, Red składa mu kuszącą propozycję: lek na jego śmiertelną chorobę w zamian za uwolnienie Liz.