Czarna lista 6.9

Przez dwadzieścia lat, były rządowy agent Raymond “Red” Reddington (James Spader, serial TV Biuro, Orły z Bostonu) znajdował się na liście FBI najbardziej poszukiwanych przestępców. Zajmował się negocjowaniem mrocznych interesów dla przestępców z całego świata, był maklerem biznesu kryminalnego, a prasa nazywała go „Concierge zbrodni”.Teraz, niespodziewanie poddaje się FBI oferując nadzwyczajny układ: w zamian za immunitet, pomoże schwytać najbardziej nieuchwytnych przestępców pod warunkiem , że rozmawiać będzie jedynie z początkująca agentką Elizabeth „Liz” Keen (Megan Boone, serial TV Prawo i porządek: Los Angeles) - specjalistką od tworzenia profili psychologicznych. Dla Liz zanosi się na prawdziwe piekło od pierwszego dnia pracy!

Odcinki

Sezony

76. Przetwórnia ryb (nr 111) 4x9

Śledztwo w sprawie międzynarodowego terrorysty działającego na terenie Stanów Zjednoczonych ujawnia, że w szeregach zespołu może być szpieg.

77. Prognostyk (nr 163) 4x10

Elizabeth zwraca się do 9-letniej dziewczynki, która miewa wizje przyszłości, z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu zagadkowych wskazówek seryjnego mordercy.

78. Harem (nr 102) 4x11

Liz infiltruje incognito żeński gang, aby zapobiec kradzieży listy zawierającej nazwiska osób objętych programem ochrony świadków.

79. Natalie Luca (nr 184) 4x12

Zespół próbuje ustalić tożsamość kobiety, która dokonuje zabójstw na zlecenie za pomocą broni biologicznej. Red ma dla Toma zaskakującą propozycję.

80. Isabella Stone (nr 34) 4x13

Tom poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące jego przeszłości. Red ostrzega Liz przed nową osobą z czarnej listy – bezwzględną morderczynią, która próbuje go zniszczyć.

81. Architekt (nr 107) 4x14

Red dalej próbuje ustalić, kto finansuje Isabellę Stone, natomiast Aram udaje hakera, żeby dowiedzieć się więcej o pewnym skrupulatnym i bardzo inteligentnym przestępcy.

82. Aptekarz (nr 59) 4x15

Red próbuje dociec, kto z jego współpracowników zaaplikował mu śmiertelnie groźną truciznę, a Liz z zespołem poszukuje osoby, która stworzyła toksynę.

83. Dembe Zuma (nr 10) 4x16

Zniknięcie Arama staje się dla Reda i oddziału specjalnego wskazówką co do miejsca pobytu Dembe. Nadszedł czas, by podjąć skalkulowane ryzyko.

84. Requiem 4x17

Wspomnienia Reda przysparzają mu kłopotów, gdy jego najbardziej niebezpieczny wróg rozpoczyna plan ostatecznego wyrównania rachunków.

85. Philomena (nr 61) 4x18

Wynajęty łowca nagród bierze na celownik najbliższych współpracowników Reda. Ressler pracuje nad nową sprawą z byłym partnerem i stoi przed moralnym dylematem.

86. Dr Bogdan Krilov (nr 29) 4x19

Red wraz z zespołem podążają tropem kolejnego poszukiwanego — specjalisty od manipulacji ludzkimi wspomnieniami, którego ofiarą padła także Liz.

87. Windykator (nr 46) 4x20

Gdy Liz zostaje porwana przez osobę nazywaną Windykatorem, Red musi zawrzeć niewygodny sojusz, aby ją uratować.

88. Pan Kaplan (nr 4) 4x21

Red z pomocą sprzymierzeńców osacza Kaplan. Tymczasem rząd zaczyna prześwietlać oddział ze względu na jego powiązania z Redem.

89. Pan Kaplan (nr 4): Zakończenie 4x22

Red zatrudnia sprzątacza dowodów, aby storpedować sprawę przeciwko oddziałowi specjalnemu, a Cooper i Kaplan próbują odkryć prawdę dotyczącą związku łączącego Reda z Liz.

90. Smokey Putnum (nr 30) 5x1

Red wydaje się nie przejmować upadkiem swojego imperium i nawiązuje nową relację zawodową z Liz. Czy uda im się zdobyć pieniądze i poszukiwanego?

91. Greyson Blaise (nr 37) 5x2

Liz, Red i oddział specjalny ścigają miliardera, który dorabia sobie jako złodziej dzieł sztuki. Tom próbuje określić, co znajduje się w walizce. Dembe bada pewien trop.

92. Rebecca Thrall (nr 76) 5x3

Członkowie jednostki badają serię tajemniczych strzelanin. Red zwraca się z prośbą o pomoc do Toma, aby poprawić w branży swoją nadszarpniętą reputację.

93. Ostatni przedstawiciel gatunku (nr 44) 5x4

Liz i oddział polują na nieuchwytnego przestępcę niszczącego dziedzictwo ludzkości. Zubożały Red rozważa wykorzystanie nowej możliwości biznesowej.

94. Ilyas Surkov (nr 54) 5x5

Red rozkręca nowy biznes z Hawkins, a przekazane przez niego informacje na temat pewnego terrorysty doprowadzają do konfliktu oddziału z inną jednostką CIA.

95. Agencja turystyczna (nr 90) 5x6

Red pomaga Cooperowi rozwiązać prywatną sprawę. Ressler kieruje oddziałem, który próbuje zapobiec odrodzeniu się grupy morderców na zlecenie. Tom ignoruje ostrzeżenie.

96. Korporacja Kilgannonów (nr 48) 5x7

Dembe przenika do organizacji zajmującej się handlem ludźmi, ale oddział traci z nim kontakt. Śledztwo prowadzone przez Toma zagraża jego życiu.

97. Ian Garvey (nr 13) 5x8

Tom zaginął, a Liz podejmuje rozpaczliwe próby ustalenia, jak do tego doszło. Poszukiwania tajemniczej walizki pełnej kości przynoszą poważne konsekwencje dla Reda.