Czarna lista 6.9

Serial Czarna lista opowiada o byłym agencie specjalnym Raymondzie „Redzie” Reddingtonie (w tej roli James Spader), jednym z najbardziej poszukiwanych przez FBI kryminalistów, pośredniczącym w największych aferach kryminalnych na świecie, przez wielu znanym jako „Concierge przestępczości”. Niespodziewanie „Red” oddaje się w ręce FBI składając nietypową ofertę współpracy – pomoże FBI, ale będzie rozmawiał wyłącznie z Elizabeth „Liz” Keen.

Odcinki

Sezony

Zgliszcza 5x9

Pomimo pragnienia zemsty Liz postanawia odbudować swoje życie z daleka od wszystkiego, co łączy ją z przeszłością. Wkrótce pojawia się jednak nieprzewidziane zagrożenie.

Informator (nr 118) 5x10

Liz planuje swoją przyszłość. Oddział poluje na handlującego tajemnicami przestępcę z listy, ale ich działania mogą zaszkodzić Resslerowi.

Abraham Stern (nr 100) 5x11

Red przyciąga uwagę bezwzględnego finansisty, który od dawna stara się odzyskać utraconą fortunę. Liz bada metody działania niebezpiecznego przestępcy z listy.

Kucharz (nr 56) 5x12

Podczas poszukiwania morderców Toma Liz zaczyna kwestionować motywy kierujące Redem. Oddział wykorzystuje umiejętności jednego podpalacza, żeby złapać drugiego.

Niewidzialna Ręka (nr 63) 5x13

Red zaczyna podejrzewać, że ciała znalezione w lesie to ofiary tajemniczej organizacji znanej jako Niewidzialna Ręka. Liz trafia na wskazówkę dotyczącą sprawy Toma.

Raleigh Sinclair III (nr 51) 5x14

Red i oddział szukają przestępcy z listy, który zapewnia alibi mordercom. Liz odbywa rozmowę z psychologiem, aby móc wrócić w szeregi FBI.

Pattie Sue Edwards (nr 68) 5x15

Aram rusza w teren, badając wybuch epidemii wirusowej. Liz próbuje na nowo ugryźć sprawę morderstwa Toma. Red napotyka problemy podatkowe.

Koziorożec (nr 19) 5x16

Pojawiają się nowe informacje o sprawie, którą Liz badała na początku swojej kariery profilera w FBI. Oddział podejmuje próbę schwytania zabójców Toma.

Anna-Garcia Duerte (nr 25) 5x17

Gdy ważny współpracownik syndykatu Nash zostaje zamordowany, Red wysyła Liz i oddział z misją odzyskania kluczowych dowodów mogących pogrążyć Iana Garveya.

Zarak Mosadek (nr 23) 5x18

W ramach pościgu za Ianem Garveyem Red i oddział szukają paryskiego dostawcy heroiny. Liz postanawia jednak podejść do sprawy po swojemu.

Ian Garvey (nr 13): Zakończenie 5x19

Red dąży do odzyskania tajemniczej torby pełnej kości, a Liz otrzymuje z zaskakującego źródła ciekawe informacje na jego temat.

Nicholas T. Moore (nr 110) 5x20

Liz i oddział, którzy są coraz bliżsi poznania tajemnicy Reda, odkrywają jego powiązania z dziewczynką, której rodzina również ma pewien sekretny plan.

Lawrence Dane Devlin (nr 26) 5x21

Red jedzie do Kostaryki, gdzie ma odbyć się aukcja torby kości. Tymczasem Aram i oddział spieszą na pomoc Samar, której zagraża przestępca z listy.

Sutton Ross (nr 17) 5x22

Liz i Red na wyścigi próbują zdobyć torbę kości od przestępcy z listy i odkrywają pochodzenie szczątków.