Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja 2002

Zakopane, gdzieś we wszechświecie. To właśnie miejsce wybrała na lądowisko swoich przedstawicieli pewna cywilizacja kosmiczna z intymnym problemem. Czeka na nich Yrek, ale nie tylko on. Dowiedziawszy się o celu jego pobytu, właściciel pensjonatu powiadamia media. Pojawienie się dziennikarzy zakłóca sekretne działania polskich i… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Janusz Rewiński
jako Karol, ojciec Karoliny
Wojciech Cygan
jako Staszek, wujek Karoliny, właściciel pensjonatu "Nosalowy Dwór"
Piotr Zelt
jako "Psychol", wysłannik "Szefa"
Henryk Talar
jako "Szef"
Grzegorz Mielec
jako Grześ, mąż Karoliny
Karolina Pachniewicz
jako Karolina
Piotr Gulczyński
jako "Spokojny", agent Centralnego Biura Śledczego
Alicja Walczak
jako "Kobra", agentka Centralnego Biura Śledczego
Wojciech Glanc
jako Brzuchomówca prowadzący teleturniej
Manuela Michalak
jako Dziennikarka Manuela
Agnieszka Lorek
jako Studentka w "Nosalowym Dworze"

Fabuła

Zakopane, gdzieś we wszechświecie. To właśnie miejsce wybrała na lądowisko swoich przedstawicieli pewna cywilizacja kosmiczna z intymnym problemem. Czeka na nich Yrek, ale nie tylko on. Dowiedziawszy się o celu jego pobytu, właściciel pensjonatu powiadamia media. Pojawienie się dziennikarzy zakłóca sekretne działania polskich i czeskich gangsterów oraz śledzących ich agentów. Wkrótce cichy zakątek pęka w szwach. Czy w tej sytuacji dojdzie do międzyplanetarnego spotkania? opis dystrybutora

Gatunek
Komedia
Słowa kluczowe
kosmos, gangster, media, wywiad zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2002-06-07 (kino)
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
85 minut

Recenzje

Całkowity upadek polskiej kinematografii 1
  • 2009-12-05
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Gdy ktoś mnie się pyta o to jaki film w moim mniemaniu jest najgorszy, zawsze odpowiadam to samo... Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja.

Pewnej rasie kosmitów grozi wymarcie - by uniknąć katastrofy muszą oni znaleźć na ziemi człowieka, który jej zapobiegnie. Wybór "obcych" pada na Irka (Ireneusz Grzegorczyk) - niewyróżniającego się z ogółu męża i ojca. Na miejsce spotkania przybyszów i Irka wyznaczono nieduży pensjonat w górach. Owy pensjonat wybrali sobie niestety także pewni przemytnicy materiałów wybuchowych, za którymi podążają agenci Centralnego Biura Śledczego. Gdy każda z "grup" dociera na miejsce, wszystko się komplikuje...

Od razu widać z jakim filmem mamy do czynienia. Nieciekawa fabuła, to pierwszy gwóźdź do trumny tego "dzieła". Następnym jest muzyka, która wypada moim skromnym zdaniem tragicznie, jest natrętna, irytująca i co najważniejsze w ogóle nie pasuje do scen, które ilustruje. Klimatu filmu również brak, Yyyreek!!! jest bez polotu i nie wywołuje u mnie żadnych emocji. To komedia i powinna bawić, jednak ja oglądając Yyyreeka czułem jedynie zażenowanie.

Jednak największym ciosem jest aktorstwo. Gwiazdy programu "Big Brother" nie dość, że nie mają żadnego talentu aktorskiego, to są na dodatek niewiarygodnie płytkie i denerwujące. I chyba nawet drewno ma więcej gracji i taktu, niż Ireneusz Grzegorczyk.

Zatem czy Yyyreek!!! ma jakieś plusy? Niestety odpowiedź brzmi nie, jest to "dzieło" tragiczne, które od początku do końca skazane jest na porażkę.

Komu ten film polecam? Otóż niestety, lecz Yyyreeka nie mogę polecić nikomu i wszystkim odradzam oglądanie tego film, gdyż zmarnuje się tak cenne 90 minut ludzkiego życia.

5 z 9 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 13

Avatar square 200x200

Maja1985 2011-08-05 1

tytuł mówi sam za siebie 0/10 – GGGGGGGGGGNIOT TOTALNY

Inci 2011-08-05

Komar wleciał – mi do pokoju =/

BBi 2009-08-28 1

Jednym słowem DNO! – Naprawdę nie miałem wysokich oczekiwań względem tego filmu. Ale to jak ta produkcja jest głupia, niedorzeczna, amatorska – to coś niesamowitego. Zasługuje na lśniącą jedynkę i właśnie tyle mu daje.

osina 2009-08-20

chlam!! – matko boska,co za chlam!!!moze ja sie wezme za robienie filmow,bo po tym co ujrzalem to chyba kazdy moze…film nadaje sie na wyciecie z pyty!!

Pitbull 2009-07-17 1

Najgorszy film na świecie – Zacytuję jeden z komentarzy gościa z IMDb : o fuck this is big shit".

Współtworzą