Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
John Ford | ||
Scenariusz | Ocena | |
James Warner Bellah | ||
Willis Goldbeck | ||
Producenci | Ocena | |
John Ford
producent (niewymieniony w czołówce)
|
||
Willis Goldbeck
producent
|
||
Don Robb
kierownik produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
John Wayne
Tom Doniphon
|
8,3
|
|
James Stewart
Ransom Stoddard
|
7,6
|
|
Vera Miles
Hallie Stoddard
|
6,9
|
|
Lee Marvin
Liberty Valance
|
7,7
|
|
Edmond O'Brien
Dutton Peabody
|
||
Ken Murray
Dr Willoughby
|
||
Andy Devine
Link Appleyar, szeryf
|
||
John Carradine
Mjr Cassius Starbuckle
|
||
Jeanette Nolan
Nora Ericson
|
||
Willis Bouchey
Jason Tully
|
||
Carleton Young
Maxwell Scott
|
||
John Qualen
Peter Ericson
|
||
Woody Strode
Pompey
|
7,0
|
|
Denver Pyle
Amos Carruthers
|
||
Strother Martin
Floyd
|
||
Lee Van Cleef
Reese
|
7,4
|
|
Robert F. Simon
Handy Strong
|
||
O.Z. Whitehead
Herbert Carruthers
|
||
Paul Birch
Burmistrz Winder
|
||
Joseph Hoover
Charlie Hasbrouck, reporter z gazety "The Star"
|
||
Charles Akins
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Mario Arteaga
Pomocnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Gertrude Astor
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Danny Borzage
Człowiek z miasta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Donner
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Ben Frommer
Barman w kantynie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Shug Fisher
Kaintuck (niewymieniony w czołówce)
|
||
Duke Fishman
Człowiek z miasta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Helen Gibson
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Herman Hack
Człowiek z miasta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chuck Hamilton
Człowiek na widowni (niewymieniony w czołówce)
|
||
Sam Harris
Członek komitetu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chuck Hayward
Pomocnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
William Henry
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Bryan 'Slim' Hightower
Strzelec (niewymieniony w czołówce)
|
||
Earle Hodgins
Clute Dumphries (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stuart Holmes
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Eddie Juaregui
Bębniarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Kenny
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Ethan Laidlaw
Członek partii na konwencji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anna Lee
Pani Prescott, wdowa (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charles Morton
Bębniarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ted Mapes
Sknerus (niewymieniony w czołówce)
|
||
Rod McGaughy
Radny (niewymieniony w czołówce)
|
||
Montie Montana
Polityk na koniu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bob Morgan
Ujeżdżacz koni (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eva Novak
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Pennick
Jack, barman (niewymieniony w czołówce)
|
||
'Snub' Pollard
Osoba na widowni (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stephanie Pond-Smith
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Chuck Roberson
Pomocnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Robert Robinson
Osoba na widowni (niewymieniony w czołówce)
|
||
Buddy Roosevelt
Człowiek z miasta na obiedzie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charles Seel
Przewodniczący komisji wyborczej (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tom Smith
Pijak (niewymieniony w czołówce)
|
||
Slim Talbot
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Tornek
Człowiek z miasta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ralph Volkie
Człowiek z miasta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Max Wagner
Rozdający karty w grze w pokera (niewymieniony w czołówce)
|
||
Blackie Whiteford
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Williams
Pomocnik (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
William H. Clothier
(kierownik zdjęć)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Cyril J. Mockridge | ||
Kostiumy | Ocena | |
Edith Head | ||
Ron Talsky
(niewymieniony w czołówce)
|
||
Montaż | Ocena | |
Otho Lovering | ||
Muzyka | Ocena | |
Irvin Talbot
dyrygent
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Nellie Manley
nadzorca stylizacji
|
||
Wally Westmore
nadzorca charakteryzacji
|
||
Scenografia | Ocena | |
Sam Comer
dekorator wnętrz
|
||
Darrell Silvera
dekorator wnętrz
|
||
Eddie Imazu
dyrektor artystyczny
|
||
Hal Pereira
dyrektor artystyczny
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Charles Grenzbach
operator dźwięku
|
||
Philip Mitchell
operator dźwięku
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
John Epper
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chuck Hayward
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tom Hennesy
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bryan 'Slim' Hightower
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Hudkins
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Eddie Juaregui
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ted Mapes
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Louise Montana
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Montie Montana
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bob Morgan
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Hal Needham
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
7,0
|
|
Chuck Roberson
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jack Williams
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…