Małgosia, tuż po zrobieniu dyplomu na ASP, chce zacząć karierę w reklamie. Po przyjeździe do Warszawy poznaje sympatycznego artystę plastyka - Piotra. Później na jej drodze staje uwodzicielski Dawid. A na końcu - w agencji reklamowej, w której próbuje znaleźć pracę - spotyka przystojnego Piotra... Trzej mężczyźni, ale wymarzony książę tylko jeden. Któremu Małgosia odda serce? Sprawy się komplikują, gdy do gry wchodzą dwie femme fatale (w kolorze blond). Pierwsza to Ewa - szefowa firmy kateringowej, w której jest zatrudniony Piotr. Druga to Renata - jedna z gwiazd agencji reklamy. Obie dla sukcesu - i w pracy i w miłości - są gotowe na wszystko. I obie uznają Małgosię za niebezpieczną rywalkę...
widoczny tu i tam. hasam.

Luksusowe życie i w tle Radio Zet 3

Za złe można uznać wiele filmów. Autorom tych produkcji zarzuty można postawić różne: fatalne aktorstwo, brzydka scenografia, okropne kostiumy, słaby scenariusz. Co ma jednak napisać recenzent o filmie, który scenariusza nie miał w ogóle? Ma opisywać bezbarwne postacie czy cukierkowatą warszawską otoczkę? Nowy film Ryszarda Zatorskiego był wielokrotnie krytykowany i mieszany z błotem. Usilnie próbowałem doszukać się pozytywnych cech tego filmu. Jedyne co dostrzegłem podczas seansu to fakt, że kończy mi się popcorn.

Dlaczego nie! (2007) - Joanna Jabłczyńska

Pochodząca z prowincji Małgosia (Anna Cieślak) pragnie osiągnąć w życiu sukces, dlatego postanawia wyruszyć do Warszawy, zdać na studia i znaleźć miłość swojego życia. Po ukończeniu szkoły, z dyplomem w ręku rozgląda się za dobrą posadą. W oczekiwaniu na szansę od losu chwyta się prac dorywczych, marząc o księciu z bajki…Dzięki wielu niewiarygodnym przypadkom poznaje Jana.

On jest bogaty i przystojny. Jego firma prosperuje sama z siebie, gdyż jako Prezes lubi odpoczywać nad jeziorem. Ona jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych, niespełnioną, wrażliwą artystką o złamanym sercu i pustym portfelu. Bajka o Kopciuszku w polskim wydaniu!

Dlaczego nie! (2007) - Anna Cieślak

Krytykowany był nie tylko słaby scenariusz, ale również aktorstwo. Nic dziwnego. Rola Anny Cieślak, odtwórczyni głównej roli, została ograniczona do uśmiechów i grymasów. Czasem (jako marzycielka obowiązkowo patrząc w niebo) rzuci dawno wyświechtany banał o marzeniach. Równie źle wypadł jej filmowy partner – Maciej Zakościelny. Porównując rolę Janka do Michała z „Tylko mnie kochaj!” jego głównym zadaniem było łowić ryby i spełniać życzenia przypadkowo spotkanej dziewczyny. Ku mojemu zaskoczeniu, mimo równie błahej i niewielkiej roli zawistnej Renaty, dobrze wypadła Małgorzata Kożuchowska.

Niestety, pozostała część obsady nie robi wrażenia. Staje się tłem dla szklanych biurowców Warszawy i dzikich, niemal dziewiczych krajobrazów przyrody. Bohaterowie śpią w drogich hotelach, pracują, jeżdżą samochodem, a to wszystko umila im Radio Zet.

11 z 13 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie
Komentarze do filmu 34
angela21

6/10 – nawet fajny film :)
Jednak nie raz oglądałam lepsze dlatego tak niska nota

majak01 6

6/10 – Fajna i zabawna, lecz do bólu przewidywalna polska produkcja. Obsada jak najbardziej na plus, postacie ciekawie wykreowane, dzięki czemu całość robi pozytywne wrażenie. Moim zdaniem jedna z lepszych komedii romantycznych ostatnich lat, zrealizowanych w naszym kraju.

master602 6

szósty – typowa polska komedia romantyczna

Odi master602

Dwunasty a nie szósty. Weź naucz się liczyc. Bardzo proszę.

Novqa

7/10 – dla zakoscielnego to oblukałam, bo tej panny nie lubię i to właśnie ona mi tam nie pasowała, filmik fajny ale zbyt przesłodzony jak dla mnie ;]

Barbarka88Rz Novqa 4

też jej nie lubie, Cieślak to dla mnie żadna bohaterka romantyczna, nie chcę jej oglądać:/
a i Zakościelnego powoli czuję przesyt… ale nadal mogę go oglądać;)

dobrze myślałam żeby nie iść na to badziwie do kina:P historia strasznie naiwna, przesłodzona, nierealna wręcz, lekko nudnawa, a i intryga do bani…

ale w sumie już lepsze to niż denne "Ja wam pokażę"

Novqa Novqa

Ja wam pokażę to totalna katastrofa, a co do Zakościelnego to też już mam powoli go dosyć, ale popatrzeć zawsze miło ;>

Beciu

KIJOWY KIJOWY KIJOWY – POlacy jak zwykle udowodnili ze nie potrafią zrobić dobrego filmu!!!
Wszystkie produkcje TVNu sa takie same popatrzcie sami i ten polski B. Pitt nie wyrabiam z niego
Nawet koreańczycy nas prześcigają z Tajfunem ech szkoda gadać

Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…