Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Jan Rybkowski | ||
Konrad Paradowski
(drugi reżyser)
|
||
Waldemar Podgórski
(współpraca)
|
||
Włodzimierz Olszewski
(współpraca)
|
||
Czesław Curyłło
(współpraca)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Jan Rybkowski | ||
Producenci | Ocena | |
Włodzimierz Śliwiński
kierownik produkcji
|
||
Jerzy Owoc
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Stanisław Moroszkiewicz
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Mieczysław Adler
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Sabine Bethmann
Erika Badke
|
||
Irena Karel
Linda, córka Eriki
|
7,1
|
|
Ewa Pflug
Inga, magazynierka
|
||
Ann Smyrner
Zuzanna Schwartz, właścicielka kawiarni
|
||
Halina Kossobudzka
Szwagierka Zuzanny
|
||
Helga Sommerfeld
Margerita, kelnerka
|
||
Irena Horecka
Luiza, ciotka Margerity
|
||
Magdalena Zawadzka
Marika, polska robotnica
|
7,4
|
|
Joachim Ansorge
Hans, ukochany Mariki
|
||
Arkadiusz Bazak
Władysław Olkiewicz, polski robotnik zatrudniony u Eriki
|
7,5
|
|
Mark Damon
Jeniec amerykański, mulat
|
||
Bruno O'Ya
Denis Lenoir, jeniec amerykański
|
||
Jerzy Zelnik
Roman, student podający się za cukiernika
|
7,5
|
|
Maciej Damięcki
cukiernik w kawiarni Zuzanny Schwartz
|
7,2
|
|
Hanka Bielicka
Listonoszka
|
7,8
|
|
Bolesław Płotnicki
Ogrodnik, konspirator
|
7,9
|
|
Jan Ciecierski
Lekarz badający więźniów
|
||
Tadeusz Kosudarski
Protokolant przy badaniu więźniów
|
4,0
|
|
Jerzy Kaczmarek
Hitlerowiec obcinający włosy Marice
|
||
Zdzisław Karczewski
Henig, sołtys
|
||
Barbara Sołtysik
Dziewczyna z Hitlerjugend
|
6,0
|
|
Paweł Baldy | ||
Kazimierz Dejunowicz
Urzędnik
|
||
Stefan Friedmann
Wiezień
|
7,4
|
|
Andrzej Kozak
Więzień
|
||
Marian Łącz
Więzień
|
9,0
|
|
Leopold Rene Nowak
Więzień
|
||
Piotr Pawłowski
Lekarz badający więźniów
|
||
Ryszard Pietruski |
7,5
|
|
Marek Perepeczko
Jeniec pracujący w magazynie
|
7,1
|
|
Sylwester Przedwojewski
Więzień
|
||
Barbara Rachwalska
Przedstawicielka komisji do spraw rasowych
|
||
Wojciech Siemion
Urzędnik Arbaitsamtu
|
7,3
|
|
Jarosław Skulski
Policjant
|
7,0
|
|
Herbert Weissbach | ||
Zdzisława Życzkowska
Służąca w domu Zuzanny
|
||
Wojciech Pokora
Gestapowiec aresztujący Ingę (niewymieniony w czołówce)
|
7,9
|
|
Stanisław Gawlik
Urzędnik Arbaitsamitu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bogdan Łysakowski
Więzień (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tadeusz Ordeyg
Bauer (niewymieniony w czołówce)
|
9,0
|
|
Maciej Rayzacher
Więzień (niewymieniony w czołówce)
|
||
Andrzej Strzelecki
Chłopak z Hitlerjugend (niewymieniony w czołówce)
|
7,2
|
|
Zdzisław Szymański
Policjant (niewymieniony w czołówce)
|
||
Małgorzata Lorentowicz
Pielęgniarka w mieszkaniu Ingi (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Marek Nowicki |
7,0
|
|
Tadeusz Janczak
(współpraca)
|
||
Józef Marczak
(współpraca)
|
||
Stefan George
(współpraca)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Tadeusz Baird | ||
Kostiumy | Ocena | |
Ewa Kowalska | ||
Montaż | Ocena | |
Krystyna Rutkowska | ||
Anna Maria Czołnik | ||
Muzyka | Ocena | |
Mieczysław Nowakowski
dyrygent
|
||
Orkiestra Teatru Wielkiego Opery Narodowej
orkiestra
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Irena Kosecka
charakteryzator
|
||
Irena Czerwińska
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Tadeusz Wybult
scenograf
|
||
Leonard Mokicz
scenograf (współpraca)
|
||
Teresa Barska
scenograf (współpraca)
|
||
Zdzisław Staszewski
scenograf (współpraca)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Wiesława Dembińska
dźwięk
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Zbigniew Hartwig
operator kamery (drugi)
|
||
Jerzy Sawicki
konsultant (ds. historyczno-obyczajowych)
|
||
Jerzy Szeski
konsultant (kostiumy)
|
Pozostałe
Proszę czekać…