Papryka 2006

Paprika

Jaka jest różnica pomiędzy jawą a snem? Czy sen potrafi być bardziej realny niż jawa? Czy sny można kontrolować? Co może się stać jeśli bariera pomiędzy snem a jawą przestanie istnieć? Na te pytania próbuje, przynajmniej częściowo, odpowiedzieć film.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 8 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Megumi Hayashibara
jako Chiba Atsuko (głos)
Tôru Furuya
jako Tokita Kohsaku (głos)
Tôru Emori
jako Inui Sei-jiroh (głos)

Fabuła

Jaka jest różnica pomiędzy jawą a snem? Czy sen potrafi być bardziej realny niż jawa? Czy sny można kontrolować? Co może się stać jeśli bariera pomiędzy snem a jawą przestanie istnieć? Na te pytania próbuje, przynajmniej częściowo, odpowiedzieć film. Kleofas

Gatunek
Animowany, Horror, Sci-Fi
Słowa kluczowe
sen, robot, policja, przemoc zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-09-02 (świat), 2007-09-04 (dvd)
Kraj produkcji
Japonia
Czas trwania
90 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 1

Avatar square 200x200

bizarre 2015-06-28 8

7.5/10 – "Paprika" czyli Nolan może się schować. Anglik wziął pomysły z tego anime i podał w "Incepcji" w przystępny i bardzo hollywoodzki sposób i dzięki temu "Incepcja" osiągnęła taki sukces, ale wszystkim innym wygrywa obraz Satoshi Kona.
Największym minusem "Papriki" jest to, że bardzo łatwo się pogubić, zarówno w fabule, jaki i w tym co jest jawą, a co snem. Jednak nie sposób nie docenić twórców za to, jak bardzo złożony i skomplikowany świat stworzyli. Potęga wyobraźni.
To co wyróżnia ten film na tle innych anime to też świetnie wyglądające i połączone ze sobą wizje senne i rewelacyjny soundtrack.

Współtworzą