John Constantine, samozwańczy egzorcysta, demonolog i mistrz czarnej magii wraz z dwójką przyjaciół walczy ze sługami zła zagrażającym ludziom. Wypędzając kolejne duchy, demony i potwory John próbuje odpokutować swoje winy, za które został skazany na wieczne potępienie.
Odcinki 13 dodaj odcinek
Sezony
Lata

NBC 14-10-25 (USA)

Próbując poradzić sobie z koszmarami przeszłości John Constantine udaje się do szpitala psychiatrycznego, by zapomnieć o magii, demonach i zacząć normalne życie. Niestety nie jest mu to dane, gdyż zło upomina się o córkę jego przyjaciela. Chcąc uratować Liv Aberdine, John musi wypędzić kolejnego demona.
Constantine udaje się do zachodniej Pensylwanii, gdzie kilku pracowników kopalni ginie w tajemniczych okolicznościach. John rozpoznaje w tym robotę Coblynau, duchów zmarłych górników, które zostały wezwane przez kogoś, by zabijać. W trakcie śledztwa spotyka Zed Martin, która rozpoznaje w nim człowieka z jej wizji.
Kobieta odkrywa przeklętą płytę, której wysłuchanie grozi śmiercią bądź opętaniem. John i Zed ruszają do Chicago, by ją zniszczyć jednak na tropie płyty jest również kapłan voodoo Papa Midnite.
Do Johna przybywa dawny znajomy Gary Lester, który kilka dni wcześniej wypędził demona w Sudanie, więżąc go w pojemniku. Niestety demon zostaje uwolniony, pochłaniając ciała i dusze kolejnych ofiar.
Constantine, Zed i Chas udają się do Nowego Orleanu, gdzie będą musieli zmierzyć się z dwoma duchami, morderczym autostopowiczem i równie zabójczą oszpeconą modelką. Jak się okazuje zostały one przywołane przez kapłana voodoo Papę Midnite'a.
John i Chas badają sprawę morderstw, które przeżyła jedynie kilkuletnia dziewczynka. John zdaje sobie sprawę, że za wszystko odpowiedzialny jest duch, który opętuje dzieci, zmuszając je do mordowania rodziców.
John i Zed udają się do małego miasteczka, w którym miejscowy kaznodzieja zyskuje niezwykły dar uzdrawiania wszelkich chorób i urazów. Wkrótce wychodzi na jaw, że wszystko dzieje się za sprawą upadłego na Ziemię anioła, którego pióro posiada kaznodzieja.
Stara znajoma Johna Anne Marie, używając projekcji astralnej prosi go, by przyjechał do Meksyku, aby zbadał sprawę porwań noworodków. Gdy John i Chas mierzą się z piekielną wampirzycą, Zed zostaje zaatakowana prze ludzi jej ojca.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…