Męsko-damska rzecz 6.9

Nell i Woody żyją w sąsiedztwie i chodzą do tej samej szkoły. Szczerze się jednak nienawidzą i gdy pewnego dnia Nell budzi się w ciele Kevina, a Kevin w ciele Nell, postanawiają wykorzystać tę szansę, którą dał im niespodziewanie los - robią wszystko, aby zniszczyć sobie nawzajem reputację, a życie doprowadzić do kompletnej ruiny. Co jednak, gdy zaczną się w sobie zakochiwać?

Pressbooki

 • Męsko-damska rzecz - opis

  *** Ten pressbook może zdradzać kluczowe elementy filmu ***

  Męsko-damska rzecz to szalona komedia o nieprzejednanych wrogach, którzy pewnego dnia znajdą się w niecodziennym położeniu – zamienią się ciałami...

  Woody Deane (Kevin Zegers), kapitan drużyny futbolowej Westdale Bay High, ma wszystko o czym może marzyć chłopak w jego wieku: wygląd modela, krzepę sportowca, super osobowość i mnóstwo przyjaciół. Jego sukcesy na murawie mają mu zagwarantować miejsce w najlepszym college’u. Co ważniejsze, Woody zawsze może liczyć na wsparcie kochających rodziców – Delli (Sharon Osburne) i Stana (Maury Chaykin).

  Najbliższą sąsiadką Woody’ego jest niebrzydka i równie pilna w szkole, co nieudolna w kontaktach towarzyskich Nell Bedworth. Jej największym marzeniem jest dostanie się do elitarnego uniwersytetu Yale. Matka Nell, Katherine, poświęciła temu celowi całe swoje życie, ojciec Ted (Robert Joy) przyjmuje zaś jej ambicje z coraz większą irytacją.

  Woody i Nell mieszkają na jednej ulicy, ale unikają siebie jak ognia. Gdy wyjeżdżają razem na szkolną wycieczkę, wybucha między nimi ostra wymiana słów. Tajemnicza siła sprawi, że nazajutrz każde z nich za karę obudzi się w ciele swojego wroga.

  Początkowo przemiana dla Woody’ego oznacza coś gorszego niż śmierć. Chłopak nie może znieść poukładanego życia Nell, jej schludnego pokoju, ukochanego kota i obciachowej kolekcji płyt. Jedynym plusem zaistniałej sytuacji okazuje się ułatwiony dostęp koleżanek, co przyda się w trakcie całonocnej nasiadówki w pidżamach. Tylko jak Woody, uwięziony w ciele Nell, zdoła zrealizować swoje sportowe plany i dostać się do renomowanej drużyny?

  Nie najlepiej wiedzie się też Nell, którą w domu Woody’ego szokuje wieczny bałagan, temperament nieokrzesanej mamusi i tłuste smakołyki na śniadanie. Jak można tak żyć? Oczywiście miło wreszcie trafić do szkolnej kliki, ale zbliżająca się rozmowa kwalifikacyjna na Yale, zaczyna spędzać jej sen z powiek. Nell ma zaledwie tydzień, żeby wrócić do swojej zwyczajnej postaci.

  Dzięki swoim nowym obliczom Woody i Nell mogą wreszcie dokonać prawdziwej zemsty – zepsuć opinię swojego przeciwnika. Żyjąc w cudzym ciele można jednak zmienić punkt widzenia. To jedyny sposób, żeby wspólnie znaleźć wyjście z tej nietypowej sytuacji. Czy dzięki wzajemnemu zrozumieniu złość przerodzi się w miłość?

 • Produkcja