Legenda siedmiu złotych wampirów 1974

The Legend of the 7 Golden Vampires

Przebudzony przez przybyłego do jego zamku Kaha Drakula, wciela się w niego i wyrusza do Chin, by ożywić siedem złotych wampirów. Akurat w tym samym czasie w Chinach, przebywa również Van Helsing, udzielający wykładów na tamtejszych uniwersytetach. Profesor zostaje poproszony o pomoc, w wytępieniu wampirów dręczących małą… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Peter Cushing
jako Prof. Van Helsing
David Chiang
jako Hsi Ching
Julie Ege
jako Vanessa Buren
Robin Stewart
jako Leyland Van Helsing
Szu Shih
jako Mei Kuei
John Forbes-Robertson
jako Hr. Drakula
Shen Chan
jako Drakula
James Ma
jako Hsi Ta
Chia Yung Liu
jako Hsi Kwei
Hak On Fung
jako Hsiu Sung

Fabuła

Przebudzony przez przybyłego do jego zamku Kaha Drakula, wciela się w niego i wyrusza do Chin, by ożywić siedem złotych wampirów. Akurat w tym samym czasie w Chinach, przebywa również Van Helsing, udzielający wykładów na tamtejszych uniwersytetach. Profesor zostaje poproszony o pomoc, w wytępieniu wampirów dręczących małą wioskę. Chroniony przez siedmiu mistrzów sztuk walki Van Helsing, wyrusza wiec w podróż by raz jeszcze stawić czoła złu. Asmodeusz

Gatunek
Akcja, Fantasy, Horror
Słowa kluczowe
krew, morderstwo, wampir, miecz zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1974-07-11 (świat)
Kraj produkcji
Hongkong, Wielka Brytania
Inne tytuły
7 Brothers Versus Dracula (tytuł niezdefiniowany)
7 Brothers and a Sister Meet Dracula (tytuł niezdefiniowany)
7 Brothers of Dracula
7 Golden Vampires
Seven Golden Vampires: The Last Warning
The Last Warning
The Legend of the Seven Golden Vampires
The Seven Brothers Meet Dracula
Czas trwania
83 minut

Recenzje

Mistrzowie karate kontra wampiry. 7
  • 2011-02-23
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Lata siedemdziesiąte stały się schyłkowym okresem dla wytwórni Hammer, będącej przez lata filarem światowego horroru. Próbując sprostać konkurencji wytwórnia łączy klasykę horroru, z bardzo popularnym w tym okresie wschodnim kinem walki.

Generalnie cała akcja kręci się wokół kolejnej potyczki legendarnego łowcy wampirów Van Hesinga, z władcą nieumarłych Drakulą. W odróżnieniu do wcześniejszych produkcji tym razem wszystko rozgrywa się w Chinach. Oczywiście to daje reżyserowi pole do popisu i możliwość wstawienia do filmu sporej ilości scen walk. Tych faktycznie nam nie zabraknie i momentami wygląda to jak z rasowej produkcji braci Shaw.

Scenariusz nie jest ani oryginalny ani zaskakujący. Od samego początku wiemy jak potoczy się dalsza akcja i jaki będzie finał tej historii.

Jak zwykle w Hammerze mocną strona jest aktorstwo. Prym wiedzie tu horrorowy weteran Peter Cushing, ale poza nim mamy jeszcze kilka gwiazdeczek jak choćby Julie Ege i Robin Stewart. Nie mogło zabraknąć i chińskich aktorów. Nie są to może osoby zbyt znane, ale jak choćby David Chiang, mające już na swoim koncie kilka filmów.

Największym mankamentem tego filmu są dekoracje, rekwizyty i kostiumy. Niestety wszystkie wampiry (poza Drakulą) wyglądają kiczowato i raczej śmiesznie niż strasznie, bardziej przypominając zombie niż krwiopijców. To samo tyczy się ich demonicznych pomocników. Już na pierwszy rzut oka widać co w danym otoczeniu jest prawdziwe, a co sztuczne. Zbyt często pojawiają się również gipsowe makiety, które z daleka prezentują się nieźle, ale z bliska już nie za bardzo.

Film polecał miłośnikom Hammerów i starszych horrorów. Produkcja ma już swoje lata i to niestety widać, co dla większości widzów będzie nie do strawienia. Generalnie nie jest to najlepszych horror o wampirach, ale i tak pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku.

1 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą