Połowa życia w kosmosie przestała istnieć i możliwa jest tylko jedna przyszłość... Czy Avengers i stojący u ich boku Superbohaterowie zdołają odwrócić niszczycielską moc Kamieni Nieskończoności?
Interesuję się szeroko pojętą sztuką. Pasjonuje mnie muzyka – sam gram na gitarze – grafika komputerowa, animacja, film, literatura, oraz wszelkie sztuki plastyczne. Ponadto piszę dla wielu serwisów internetowych głównie zajmujących się kulturą oraz – wspomnianą przed chwilą – sztuką. Recenzje, które piszę – i nie tylko – są bliskie mojemu sercu wówczas, kiedy mam oceniać film animowany. To właśnie ten gatunek filmowy towarzyszył mi od najwcześniejszych lat mojego życia, przez filmy takie, jak „Gdzie jest Nemo”, czy „Potwory i spółka” zainteresowałem się głębiej samą kinematografia oraz grafiką komputerową, która coraz bardziej uzależnia od siebie współczesne kino. Chciałbym stworzyć przede wszystkim własny film animowany, więc zapraszam chętnych do pomocy! To właśnie animacja zapoznała mnie z komiksem, ona sprawiła, że skłoniłem się sięgnąć po swój pierwszy zeszyt komiksowy. A następnie sięgnąłem po książkę i w ten sposób zadomowiłem się w literaturze.

Recenzja DVD – "Avengers: Koniec gry" 8

Słowo “avengers” oznacza mścicieli, którzy będą walczyć o naszą planetę do ostatnich dni. Poniekąd nazwa grupy superbohaterów była podsuwana przez Tony’ego Starka, który powiedział “nawet jeżeli nie uda nam się uratować Ziemi, to zawsze będziemy mogli ją pomścić". Ten cytat stanowił początek i zarazem zapowiedź powstania Avengersów. Jednak nic nie może trwać wiecznie. Nawet kiedy mowa jest o superbohaterach. Ich gra również kiedyś się kończy...

Avengers: Koniec gry (2019) - Karen Gillan

Poprzeczka dla “Avengers: Koniec gry” została postawiona bardzo wysoko. Dlatego na pewno nie należy spodziewać się, czegokolwiek, co przebije poprzednia część. Jednak śmiało można przyznać, że „Avengers: Koniec gry” wychodzi z całej sytuacji z twarzą. Nie można powiedzieć złego słowa na temat efektów specjalnych. Wszystko jest skomponowane w płynny i bardzo realistyczny sposób. Czasami można mieć wręcz wrażenie, że jest się w samym środku akcji, zapierającej dech w piersiach.

Wrogiem mścicieli w filmie jest Thanos. Nie jest on łatwym antagonistom dla superbohaterów, co może potwierdzić Tony Stark oraz Nebula. To właśnie oni utkneli na planecie Tytan za sprawą Thanosa. W filmie dochodzi również do spotkania Avengersów z Ant-Manem oraz Kapitan Marvel. Twórcy w ten sposób zapewnili wiele wrażeń dla fanów uniwersum.

Avengers: Koniec gry (2019) - Chris Hemsworth

Co z kwestią muzyki? W „Avengers: Koniec gry” jest ona bardzo zróżnicowana. Jest to oczywiście zależne od nastrojów, jakie pojawiają się w obrazie. To właśnie za to wiele osób ceni kino akcji w superbohaterskich klimatach. Nie jest ono przesadnie smętne ani mocno agresywne. Wszystko jest dawkowane w odpowiednich proporcjach. Dzięki temu można się spodziewać jednakowo momentów, w których uroni się łzę oraz tych, kiedy włosy staną dęba od wybuchu za wybuchem. To wszystko znajdziesz oczywiście w „Avengers: Koniec gry”.

Na płycie DVD można znaleźć między innymi dźwięk w jakości Dolby Digital 5.1. Oglądanie filmu z polskim lektorem jest niemożliwe. Istnieje opcja oryginalnego języka - angielskiego – oraz dubbingu w języku polskim. Dystrubutorem wydania DVD jest Galapagos. Sam film trwa 173 minuty. Jednak widz znajdzie na niej jeszcze wiele innych materiałów wideo.

Avengers: Koniec gry (2019) - Scarlett Johansson

Po mścicielach można spodziewać się dosłownie wszystkiego. Jednak w przypadku końca gry niektóre kwestie były przewidywalne. Pomimo tego jest to obraz godny uwagi, zwłaszcza ze względu na samą jakość produkcji oraz rozmach artystyczny.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie
Komentarze do filmu 13
lukas403 6

Pod względem fabuły ta część jest słabsza od wcześniejszej – moja opinia.
Elementy humorystyczne 5 lat po nokaucie jaki zafundował Thanos, kiedy główni bohaterowie są psychicznie i fizycznie totalnie rozbici, chyba jednak nie pasują.
Sama scena ostatecznego starcia Avengersów z Tytanem – MEGA!!!

Hessus666 3

Wszystkie super – hiper postacie w jednym filmie kontra jeden "zły". To nie jest dobra droga. Niestety brak Kajko i Kokosza dlatego obniżam ocenę do 3/10.

dareczek50 7

Dobre kino .Polecam

Ishiro 8

Film świetnie wykorzystuje lata budowania uniwersum i daje masę radości głównie dzięki scenom na które się czekało tyle lat. Jedyna wada to kreowanie Kapitan Marvel na super hiper koksa.

PoppinTom 6

Przemyślane walki i całość, 45min przynudzającego wstępu, women’s power, symboliczne przekazanie pałeczki Wakandzie, Poświęcili dla $ jednego z najlepszych.

Więcej informacji

Proszę czekać…