Jack Reacher: Nigdy nie wracaj 2016

Jack Reacher: Never Go Back

Kiedy Reacher próbuje znaleźć dowody na niewinność major Turner, odkrywa spisek rządowy.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 6 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 35 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Tom Cruise
jako Jack Reacher
Cobie Smulders
jako Susan Turner
Robert Knepper
jako Gen. Harkness
Patrick Heusinger
jako Myśliwy
Danika Yarosh
jako Samantha Dayton
Aldis Hodge
jako Espin
Holt McCallany
jako Płk Morgan
Madalyn Horcher
jako Sierż. Leach
Jessica Stroup
jako Por. Sullivan
Sabrina Gennarino
jako Candace Dayton
Jason Douglas
jako Szeryf
Billy Slaughter
jako Pomocnik

Fabuła

Lata po opuszczeniu elitarnej jednostki Jack Reacher (Tom Cruise) powraca do miejsc, w których "wszystko się zaczęło". Wraca nie przez przypadek - jego następczyni i przyjaciółka, major Susan Turner (Cobie Smulders) zostaje aresztowana za rzekome szpiegostwo. Reacher nie spocznie, dopóki nie udowodni niewinności Turner i nie ujawni prawdziwych sprawców, stojących za śmiercią żołnierzy, których kiedyś był szefem. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Dramat, Thriller, Kryminał, Przygodowy
Słowa kluczowe
morderstwo, przemoc, korupcja, ucieczka z więzienia zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2016-10-21 (kino), 2016-10-12 (świat), 2017-03-15 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Paramount Pictures
Skydance Productions
TC Productions
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Jack Reacher 2 (USA)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
118 minut
Budżet
96 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 13 wiadomości

Recenzje

Kliszowa historia o wdzięku emerytowanych majorów i ich spektakularnych powrotów - przeżyjmy to jeszcze raz 3

Jest coś takiego w kinie jak podział na gatunki. Porządek coraz bardziej rozwiązły, szlabany podniesione, a eksperymenty swatają ze sobą najróżniejsze materie – gatunek ma już stan ciekły. Jednak po filmie Jack Reacher: Nigdy nie wracaj, tworzę nowy gatunek – kino Toma Cruisea. Bardzo spodobała mi się też przestroga w tytule: Nigdy nie wracaj do tego filmu, bo nie ma tak naprawdę po co.

Jack Reacher to oczywiście człowiek zamknięty w sobie. Kiedyś jako major, teraz już emerytowany samotnik z trudną przeszłością. Zostaje wezwany do swojego oddziału i oskarżony o jakąś zbrodnię sprzed 16 lat. Mało tego – pewna major, z którą ma bliski kontakt (erotyzm się unosi w powietrzu ale ku zaskoczeniu się nie realizuję stereotypowo) również zostaje oskarżona.

Mamy intrygę klasyczną, nasi bohaterowie mimo swojej sprawiedliwości i czystości będą musieli zrobić wiele by oczyścić się z nieprawdziwych zarzutów. Mamy kilka prztyczków w nos Amerykańskiej armii, jak osoby na wysokich stanowiskach handlują bronią na czarnym rynku, jednak nie robi to na nas wrażenia.

To typowe, bardzo kliszowe, kopiuj wklej kina akcji, ale bez żenady czy absurdalnej nieśmiertelności głównego bohatera. Kino na pewno udane na poziomie rytmu oraz dynamiki. Tom Cruise co prawda udowodnił nam że jest bardziej kaskaderem, niż aktorem, ale tutaj nie wisi na skrzydle samolotu, czy nie ma po zderzeniu z samochodem jednego zadrapania. Jego zwinność, brawura i doświadczenie są uzasadnione – to bohater wojenny. Niestety nikt nie jest zainteresowany podłubaniem w charakterze, a oczywiście wszystkie postaci są naszkicowane i służą bardziej do podziwiania za formę, niż poznawania i zainteresowania nimi w ogóle.

Jack Reacher to film, którego ominięcie nic z widza życia nie odbierze. Jest przewidywalne, osadzone w typowej dla siebie fabule: zabawy w ganianego i używania wszystkich mięśni prócz mózgu. Nie dostajemy też płomiennego romansu, czy mniej sztampowych dialogów, które mogłyby trochę urozmaicić ten pastelowy scenariusz. Niestety, Jack To kino solidne, ale składające się wyłącznie z barw podstawowych. To jest twórczość poprawna, ale tylko dla koneserów kopaniny, bo nawet niespecjalnie dostaniemy zastrzyku adrenaliny.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od 20 października 2015 do 29 stycznia 2016 roku. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 3

i_darek1x 2017-01-11 4

Kilka scen jest fajnych ale jeżeli chodzi o całość to niestety szału nie ma ! Scenariusz przewidywalny ,trochę strzelaniny i pościgów … Jednym słowem obleci ! ;)

Mrozikos667 2018-04-29 4

W porównaniu z jedynką – słabizna. Gorsze sceny akcji, dużo mniej sucharów (why!?) i jeszcze to dorżnięcie melodramatem, fuj.

Santanico 2017-01-30 6

RECENZJA: "Kiedyś jako major, teraz już emerytowany samotnik z trudną przeszłością. Zostaje wezwany do swojego oddziału i oskarżony o jakąś zbrodnię sprzed 16 lat". No chyba jednak nie. W książce może i tak, ale w filmie wyglądało to inaczej.

Współtworzą