Rockefeller Plaza 30 to adres budynku na nowojorskm Manhattanie, siedziby telewizyjnej stacji NBC. Serial opowiada o losach pracowników, którzy tworzą popularny program rozrywkowy, często porównywany do kultowego Saturday Night Live. Na pierwszy plan wśród postaci wysuwa się Liz Lemon, grana przez Tinę Fey - postać wzorowana na samej aktorce oraz Alec Baldwin, wcielający się w postać Jacka Donaghy, charyzmatycznego wiceprezesa kanału telewizyjnego.
Odcinki 138 dodaj odcinek
Sezony
Na antenie NBC debiutuje nowy show "Dzieciaki Ameryki śpiewają". W skład jury wchodzą same gwiazdy: John McEnroe, D'Fwan i Jenna. Jenna dostaje łatkę wrednego członka jury. Liz i Jack spotykają się po przerwie wakacyjnej, którą Jack spędził opiekując się córką i szukając żony porwanej w Korei Północnej. Liz oświadcza wszystkim, że się zmieniła i będzie teraz radosną osobą. Nowe podejście do życia nie mija jej nawet, gdy dowiaduje się, że Jack wykupił jej uczestnictwo w randkowym portalu internetowym. Kenneth jest przekonany, że nazajutrz skończy się świat. Zastanawia się, jak pożytecznie spędzić swój ostatni dzień. Liz jest tak wzruszona jego postawą, że daje mu wolne.
Liz chce utrzymać swój nowy związek z Crissem w tajemnicy przed Jackiem. Tracy mówi, że bycie gejem jest głupie. Powoduje to lawinę oburzenia i protestów, jeden ze sponsorów wycofuje się nawet ze współpracy z TGS. Liz udaje się go zmusić do przeprosin, jednak okazują się one nieskuteczne. Geje nadal są wściekli na Tracy'ego. Jack, tęskniąc za Avery, zaprasza Liz do siebie do gabinetu i proponuje jej seks bez zobowiązań. Gdy Liz odmawia, Jack zaczyna nabierać podejrzeń, że Liz jest już z kimś związana. Przyciśnięta przez Jacka do muru Liz przyznaje się do związku z Crissem, który mieszka u niej od miesiąca. Co więcej, przyznaje się mu, że Criss ma pomysł na biznes: wózek z organicznymi ekohot-dogami. Jack postanawia wesprzeć ten projekt.
Liz próbuje wytłumaczyć Crissowi, dlaczego nie może przyjąć od Jacka 10 tysięcy dolarów na rozwój interesu. Tracy nadal jest wrogiem publicznym numer jeden gejowskiej społeczności. W sprawę angażuje się nawet Devon Banks - adwokat aktywnie działający w środowisku gejów. Devon spotyka się z Jackiem i pokazuje mu film, na którym widać Tracy'ego wykrzykującego rasistowskie okrzyki. Devon szantażuje Jacka, że ujawni ten film i pogrąży Tracy'ego, jeśli Jack nie użyje swoich wpływów, aby jego trojaczki dostały się do prestiżowego przedszkola. Znana aktorka Denise Richards wraz Tracym pikietują pod budynkiem NBC w obronie praw dla wszystkich idiotów na świecie. Jack próbuje uświadomić Liz, że nie będzie szczęśliwa w związku z Crissem.
Jenna chce, aby Liz promowała w TGS nowy film Garry'ego Marshalla "Dzień Martina Luthera Kinga". To komedia romantyczna z takimi gwiazdami, jak Emma Stone, Nick Cannon czy Hugh Grant. Liz uważa film za kiepski i nie chce się zgodzić. Jack staje po stronie Liz, która jest aktualnie gwiazdą. Tracy planuje swoje urodziny, poucza Grizza i Dotcoma, w jaki sposób mają roznosić zaproszenia na imprezę, którą planuje zorganizować. Liz zaprasza Jennę na pojednawczy lunch, który nie kończy się dobrze. Liz wraca do biura i ogłasza, że szuka nowej najlepszej przyjaciółki. Jack chce wprowadzić zmiany w organizacji pracy. Zaczyna od likwidacji miejsca pracy Kennetha.
Do Liz przychodzi jej były agent Simon. Przynosi jej do podpisania nowy kontrakt od Jacka. Liz jest zła, że Jack, zamiast załatwić tą sprawę sam, posłużył się jej dawnym pracownikiem. Idzie do Jacka, żądając zmian w kontrakcie i lepszych warunków. Jack ją wyśmiewa. Tracy i Jenna dostają propozycję wystąpienia na barmicwie syna Marty'ego, ich wspólnego księgowego. Obydwojgu bardzo schlebia ta propozycja do momentu, gdy okazuje się, że syn Marty'ego wolałby, żeby na jego uroczystości pojawiły się Transformersy, a nie gwiazdy TGS. Liz znajduje u Simona płyty dvd z nagranym instruktażem Jacka, jak prowadzić skutecznie negocjacje. Po obejrzeniu wszystkich materiałów Liz jest gotowa, aby ponownie zmierzyć się z Jackiem i pokonać go jego własną bronią.
W święto zakochanych Criss budzi Liz romantyczną serenadą przy akompaniamencie gitary. Liz nie jest zachwycona, bo przypominają jej się poprzednie, katastrofalne Walentynki. Criss postanawia zaradzić złym wspomnieniom, robiąc romantyczną kolację. Ponieważ okazja wymaga zakupienia stołu jadalnego, wspólnie ruszają do Ikeii. Wyprawa kończy się katastrofą. Do Jacka przyjeżdża matka Avery, by wspólnie poszukać nowych możliwości uwolnienia Avery z niewoli. Jenna stresuje się występem na żywo w show "Dzieciaki Ameryki śpiewają".
Jack w drodze do pracy zostaje napadnięty przez mężczyznę, który kradnie mu portfel. Jest zdruzgotany. Gdy dociera do pracy, informuje Liz i Tracy'ego, że jest ofiarą wojny klas społecznych. Zatrudnia kolegę Lenny'ego, aby wytropił złodzieja. Jednak w głębi duszy jest przekonany, że Lenny mu nie pomoże, bo należy do klasy średniej, co automatycznie czyni go wrogiem Jacka. Jenna odmawia wzięcia udziału w kręceniu reklamy-parodii TGS, gdyż nie podoba się jej kostium starszej pani, który ma włożyć. Liz zgłasza się na ochotniczkę do założenia przebrania i zagrania w spocie. Jack informuje Liz i Tracy'ego, że zamierza kandydować na stanowisko burmistrza Nowego Jorku, aby przypomnieć ludziom, że miastem rządziła kiedyś klasa wyższa.
Gdy Liz dociera rano do TGS, w biurze w najlepsze trwa zabawa. Kenneth ubrany w jaskrawy strój rozrzuca dookoła siebie cukierki i śpiewa o "Dniu przestępnym". Opowiada o Williamie - magicznej postaci, która żyje w oceanie i co cztery lata wychodzi na ląd, żeby celebrować ten wyjątkowy dzień. To według tradycji czas, w którym ludzie mogą robić to, czego nigdy normalnie by nie zrobili. Ekipa TGS pozwala wiec sobie na absurdalne szaleństwa. Jenna i Liz wybierają się na imprezę Thada - małoletniego milionera, który jest gotów zapłacić 20 milionów, żeby Liz pozbawiła go dziewictwa. W tym czasie Jack, za sprawą Kennetha, przeżywa wieczór niczym Ebenezer Scrooge z "Opowieści wigilijnej" Dickensa.
Do Franka przyjeżdża matka, która nadal nie pogodziła się z tym, że jej syn spotyka się z o wiele starszą Lynn. Frank prosi Liz, by na czas wizyty udawała jego dziewczynę. Jack szuka Kennethowi pracy w firmie, ale poza TGS, gdyż Kenneth nie chce już pracować przy programie. Decyduje się umieścić go w dziale, który odpowiada za cenzurę niestosownych i obraźliwych treści na antenie. Nowa praca wymaga od Kennetha lawirowania w korporacyjnym labiryncie i walki o swój interes za wszelką cenę. Wychodzi na jaw, że Jenna zaczynała karierę w filmie o policjantkach, grając oficer Alexis Trop-Nadobną. Pete znajduje u siebie pustą butelkę whisky, którą oszczędzał specjalnie na urodziny. Wraz z Tracym rozpoczyna śledztwo.
Szef Kabeltown Hank Hooper przyjeżdża do Nowego Jorku na finał show "Dzieciaki Ameryki śpiewają". Przywozi ze sobą wnuczkę Kaylie, której Jack nie cierpi. Program nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami, bo nieletni uczestnicy show upili się przed występem. Hank jest wściekły, bo teraz będzie musiał użerać się z "Federalną Komisją Klaunów". Jack dowiaduje się, że to Kylie dała dzieciakom alkohol. Tymczasem Jenna zastanawia się, jak najskuteczniej ocieplić swój sędziowski wizerunek w "Dzieciaki Ameryki śpiewają". Wpada na pomysł pokazania się jako dobra i kochająca mama. Dzwoni do banku jajeczek i pyta, czy któreś z jej zostało wykorzystane. Okazuje się, że Jenna ma już 6 dzieci i wszystkie są jej blond, płytkimi klonami.
Podczas poprzednich obchodów Dnia Świętego Patryka na antenie TGS Tracy i Jenna improwizowali na żywo. W tym roku Jack im tego zabrania i każe się trzymać napisanego tekstu puszczanego na prompterze. W trakcie programu na żywo dochodzi do zamieszania. Hazel, która jest odpowiedzialna za wyświetlany tekst, nie wie która z gwiazd TGS jest większa i zasługuje na urządzenie z numerem 1. Ta sprawa powoduje wściekłą rywalizację pomiędzy Tracym i Jenną. Tymczasem niespodziewanie dla Liz i Crissa Liz pojawia się Dennis, były chłopak Liz.
Liz napisała scenariusz do filmu o uprowadzeniu Avery. Jack uważa, że Liz pokazała go jako kobieciarza i postanawia sam napisać scenariusz. Niespodziewanie do miasta przyjeżdża Diana, która chce się upewnić, że film nie sponiewiera nazwiska jej rodziny. Liz widzi, że pomiędzy Jackiem i Dianą rodzi się erotyczne napięcie. Gdy więc w biurze pojawia się Lance Drake Mandrell, mający wcielić się w Jacka w filmie, Liz postanawia to wykorzystać. Tymczasem Jenna nagrywa piosenkę do filmu, jednak utwór zostaje od razu sparodiowany w sieci. Wraz z Tracym stawiają sobie za punkt honoru napisanie piosenki, której nie da się wyśmiać. Kenneth chce wrócić do TGS, niestety budżet jest tak mały, że Liz nie jest w stanie dać mu pracy. Kennethowi udaje się wybłagać pracę sprzątacza.
Nowy sezon podatkowy uświadamia Liz, że jej życie jest nudne i przewidywalne jak podatki, które musi zapłacić. Szuka pocieszenia u Jacka, ale on jest pochłonięty grą w minigolfa. Poza tym ma na głowie stworzenie planu powrotu firmy Kabeltown na pozycję światowego lidera. Liz postanawia zacząć medytować, co pozwala jej spokojnie przyjąć informację, ze Tracy zamierza wyjechać na Alaskę kręcić film, aby spłacić urząd skarbowy, Jack przedstawia w końcu Hankowi swój pomysł na biznes: chce produkować kanapy dla widzów. Z początku Hank jest niepewny, ale Jackowi udaje się namówić go tę inwestycję.
Nadchodzi czas samooceny pracowników. Z całej ekipy TGS tylko Jenna pisze szczerze, że uważa się za najgorszą osobę na świecie. Zaraz po wypełnieniu formularza odbiera telefon od Christophera Nolana. Reżyser mówi jej, że z chęcią widziałby ją w swoim najnowszym filmie. Jedyne co musi zrobić to przesłać swoje zdjęcia w stroju smurfa. Jenna nie wie, że to żart Franka, Toofera i Lutza. Gdy dowiaduje się prawdy, szykuje im słodką zemstę. Liz pomaga Tracy'emu odzyskać węch, który stracił jako dziecko i otwiera to przed nim świat zupełnie nowych doznań.
Podekscytowany Jack pojawia się na otwarciu fabryki kanap TGS. W trakcie ceremonii dostaje telefon od lekarza matki, że może odebrać ją ze szpitala. Okazuje się, że Colleen, nic nikomu nie mówiąc, przeszła poważną operację serca. Jenna ma nowego chłopaka- Russ jest gwiazdą zespołu dla dzieci The Woggels. Umawianie się z nim pozwala Jennie odhaczyć ze swojej listy rzeczy do zrobienia spowodowanie rozpadu zespołu. Tracy jest zdenerwowany, bo jego najstarszy syn George dostał się na Standford. W mniemaniu Tracy'ego to uczelnia dla kujonów. Postanawia pokazać synowi, co znaczy być prawdziwym Jordanem. Zabiera go do baru gdzie jedzą hamburgery z nagiej kobiety i grają w gry video.
Sprzątając mieszkanie Liz, Criss znajduje teczkę z papierami adopcyjnymi wepchniętą głęboko do szafy. Pyta ją, dlaczego zmieniła zdanie i nie chce już mieć dziecka. Jack tymczasem usilnie namawia ją na randkę ze swoim znajomym - biznesmenem Kevinem. Liz protestuje, ale Criss namawia ją, żeby poszła i udowodniła Jackowi, że nie zna jej pragnień. Liz bawi się na randce świetnie z 12 -letnią córką Kevina, co przypomina jej, że kiedyś bardzo chciała mieć dzieci. Wszyscy przyznają, że prototyp kanapy jest niesamowity i Jack nie może się doczekać, kiedy pierwsze egzemplarze KouchTown będą gotowe. Wkrótce odkrywa, że inżynier który miał czuwać nad ich produkcją nie ma pojęcia, jak zrobić kanapę.
Jack informuje Liz, że czas najwyższy przestać kręcić odcinki TGS na żywo, bo nie opłaca się to finansowo. Liz protestuje, ale kiedy Jack oferuje wszystkim podwyżkę, ekipa zgadza się, że wieczorny odcinek TGS będzie ostatnim na żywo. Jenna pogodziła się z Paulem i marzy, by Paul oświadczył się jej podczas ostatniego show. Liz jest temu przeciwna, ale zostawia Jennę ćwiczącą zaskoczoną minę narzeczonej. Kenneth próbuje wszystkich przekonać, że pomysł Jacka jest idiotyczny i że TGS może być nadawany tylko na żywo. Paul przychodzi do Jenny w stroju drag queen. Jest gotów się oświadczyć, jednak nie chce tego robić na wizji.
Przy okazji nowego reality show "Queen of Jordan" Angie chce swoją linię ubrań dla puszystych kobiet. Jednak Jack nie jest zainteresowany spotkaniem z Angie, bo właśnie dowiedział się, że jego żona Avery wróci do domu z Korei. Żeby poprawić Angie nastrój, Liz zgłasza się na ochotnika, żeby zająć się jej córeczką Virginią. Dziewczynka nie lubi Liz i nie chce z nią spędzać czasu. W związku z powrotem Avery Jack spotyka się z Dianą, swoją teściową. Diana, zapominając o towarzyszących im kamerach "Queen of Jordan", oświadcza Jackowi, że nie powinni mówić Avery o "ich związku". Oboje muszą teraz znaleźć sposób na wybrnięcie z tej sytuacji.
Liz jest zaskoczona widząc rano Crissa zwartego i gotowego do wyjścia do pracy. Criss jest zdeterminowany, by udowodnić ukochanej, że jest zdolny, by utrzymać rodzinę. Liz fantazjuje na temat posiadania dziecka. Tymczasem Criss wpakował się w tarapaty w pracy: zabrał swój wózek z hot dogami do dzielnicy żydowskiej, mając wyłącznie wieprzowe parówki. Jack prosi Liz, aby poprowadziła ceremonię odnowy przysięgi małżeńskiej pomiędzy nim a Avery. Liz odmawia mówiąc, że muszą najpierw z Avery rozwiązać swoje problemy. Jack zaczyna przyglądać się bliżej przyjaźni Avery i Scotta.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…