Karski i władcy ludzkości 2015

Dokument opowiadający o Janie Karskim, pierwszym człowieku, który ujawnił światu zbrodnie jakich hitlerowcy dopuszczali się na ziemiach Polski.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy

Na platformach streamingowych

Jan Karski
jako On sam

Jan Karski, pseudonim „Witold”, jako pierwszy człowiek na świecie ujawnił przed państwami zachodniej koalicji okrucieństwa i masowe zbrodnie, jakich hitlerowcy dopuszczali się na terenie Polski. Był emisariuszem Polskiego Państwa Podziemnego, potajemnie wysłanym do warszawskiego getta z misją rozpoznania sytuacji Żydów w przededniu „ostatecznego rozwiązania”. Jego celem było przekazanie światu wstrząsających informacji o tragedii narodu żydowskiego. „Jeżeli nie będzie interwencji aliantów, to w ciągu półtora roku ludność żydowska przestanie istnieć” – donosił w tzw. „Raporcie Karskiego”, który oparty był głównie na wiedzy zdobytej przez Jana Karskiego jako naocznego świadka. Niestety, informacje o Holokauście, przemycone przez Karskiego na Zachód, znalazły się wówczas na 16. stronie „New York Timesa”. Kilka lat temu amerykański „Newsweek” uznał Jana Karskiego za jedną z najwybitniejszych postaci, a jego wojenną misję określił jako jeden z moralnych kamieni milowych cywilizacji dwudziestego stulecia. opis dystrybutora

Gatunek
Dokumentalny, Biograficzny, Animowany
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2015-04-24 (kino), 2015-12-03 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Kraj produkcji
Polska, USA
Inne tytuły
Karski & The Lords of Humanity (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
75 minut
Budżet
1 202 000 PLN
Wiadomości 3
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 0
Skomentuj jako pierwszy.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Movieman
29 pkt.
2
jacks
12 pkt.
3
Hsi_Nao
4 pkt.
4
Sweet_Foxy
3 pkt.
5
Czechu
2 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…