New Alcatraz 2002

W nowo powstałym super więzieniu pośrodku Antarktydy, dochodzi do wybuchu w wyniku którego z lodowej jaskini, uwalnia się gigantyczny wąż boa. Przebudzony gad zaczyna atakować i zajadać kolejnych członków personelu. Kilka dni później do wiezienia dociera odział komandosów, z dwójką paleontologów mających za wszelką cenę zabić… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Dean Cain
jako Dr Robert Trenton
Elizabeth Lackey
jako Dr Jessica Platt-Trenton
Mark Sheppard
jako Yuri
Dean Biasucci
jako Mjr Larsten
Craig Wasson
jako Strażnik Fred Riley
Grand L. Bush
jako Sierż. Quinn
Richard Tanner
jako Peter Yuvol
Amandah Reyne
jako Patricia O'Boyle
Greg Collins
jako Scott Poluso
Gary Hershberger
jako Goodman
Dana Ashbrook
jako Kelly Mitich
Robert Madrid
jako Jose

Fabuła

W nowo powstałym super więzieniu pośrodku Antarktydy, dochodzi do wybuchu w wyniku którego z lodowej jaskini, uwalnia się gigantyczny wąż boa. Przebudzony gad zaczyna atakować i zajadać kolejnych członków personelu. Kilka dni później do wiezienia dociera odział komandosów, z dwójką paleontologów mających za wszelką cenę zabić węża. Asmodeusz

Gatunek
Akcja, Horror, Sci-Fi
Słowa kluczowe
więzienie, ucieczka, wąż, komandos zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2002-03-07 (świat)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Boa
Czas trwania
96 minut

Recenzje

Ach te gigantyczne węże. 6
  • 2010-03-11
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery W panteonie różnego typu filmów o wężach, były już grzechotniki, kobry, pytony, anakondy nie mogło więc zabraknąć i jakże znanego boa dusiciela. To właśnie ten gad jest główna atrakcją produkcji Phillipa J. Rotha. Wskazuje na to nawet tytuł alternatywny (Boa).

Po miażdżących ocenach i krytyce dobiegającej z każdej strony, spodziewałem się totalnego gniota, w którym najlepsze będą napisy końcowe. O dziwo nie było tak źle, co prawda nie jest to żadna rewelacja, ale ogląda się całkiem dobrze. Plusem film jest fabuła. Może nie jest czymś całkowicie oryginalnym (poza schemat niestety daleko nie odejdziemy w tego typu filmach), ale na pewno wyróżnia się kilkoma pomysłami z pośród filmów o gadach. Po pierwsze wszystko dzieje się w więzieniu pośrodku Antarktydy, po drugie wąż jest prehistoryczną bestią zahibernowaną w lodzie. Reszta niestety leci już schematem. Niemal od początku wiadomo kto przeżyje starcie z potworem, a kto zostanie jego kolejnym posiłkiem. Oczywiście jak w większości horrorów bohaterowie zawsze rozdzielają się, by kilka minut później zginąć.

Co do samego Boa, to jego wygląd pozostawia sporo do życzenia. Przy takiej produkcji jak choćby Anakonda, wąż Rotha wypada blado i średnio realistycznie. Brakuje mi tu scen gdy gad owija się wokół ofiary i powoli ja miażdży. Zazwyczaj, nie zważając na kule po prostu zjada swoje ofiary, lub uderza je ogonem.

Pozytywnie oceniam lokacje. Trzeba przyznać, że scenografowie dobrze dobrali wygląd wnętrz, kostiumy bohaterów i rekwizyty. Ten element akurat nie wygląda sztucznie i poprawia oglądalność. Dodajmy do tego jeszcze całkiem dobry klimat i porządna grę aktorów, które są niewątpliwymi plusami produkcji.

Niestety całość psuje nieco przewidywalna, banalna i po prostu głupia końcówka. Wąż, wiadomo zwierzę ciepłolubne, wychodzi na kilkudziesięciostopniowy mróz, po czym atakując samolot grzecznie zamiera na kilka minut, dając czas bohaterom by go wyrzucili przez luk.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą