Santa Rosa. Odyseja w rytmie mariachi 2012

Film

Podczas II wojny światowej, niektóre polskie dzieci, trafiały z Syberii do meksykańskiego raju.

Reżyseria

Na mocy podpisanego w 1941 roku układu Sikorski-Majski część Polaków aresztowanych przez NKWD wydostała się z łagrów i trafiła do Iranu, gdzie znalazła schronienie. Uchodźcy cywilni byli potem przenoszeni do utworzonych polskich osiedli w Indiach, Afryce, Meksyku i Nowej Zelandii. W 1943 roku na zaproszenie meksykańskiego prezydenta grupa 1434 Polaków, w której było kilkaset sierot trafiła do hacjendy Santa Rosa, położonej niedaleko Leonu w Meksyku. To miejsce było ich domem przez kilka lat. Dzisiejsi siedemdziesięcio- i osiemdziesięciolatkowie opowiadają w filmie o swoim pobycie w Santa Rosa i cudownych osobach, które tam poznali. Ciężko doświadczeni przez życie odzyskali tam spokój i wiarę w ludzi. Dokument został wzbogacony o liczne materiały archiwalne. opis dystrybutora

Gatunek
Dokumentalny
Słowa kluczowe
druga wojna światowa, dziecko, syberia, meksyk zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
54 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 0
Skomentuj jako pierwszy.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Jankes
44 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…