Jumanji: Przygoda w dżungli 6.5

Kiedy dzieciaki odkrywają starą konsolę gier wideo z grą „Jumanji”, o której nigdy dotąd nie słyszały, natychmiast przenoszą się w świat niebezpiecznej dżungli. To właśnie w niej dzieje się akcja gry, a one stają się awatarami postaci, które wybrały: zapalony gracz Spencer staje się odważnym łowcą przygód (Dwayne Johnson), fan piłki Fridge zamienia się (według własnych słów) w Einsteina (Kevin Hart), Bethany – popularna dziewczyna z sąsiedztwa – staje się profesorem w średnim wieku (Jack Black), natomiast niepozorna Martha przybiera postać nieustraszonej wojowniczki (Karen Gillan). Wkrótce odkrywają, że w Jumanji chodzi nie tylko o grę, ale przede wszystkim o przetrwanie. Aby wygrać i powrócić do realnego świata, będą musieli wyruszyć w najbardziej niebezpieczną przygodę życia, odkrywając prawdę o sobie, albo pozostać w świecie gry na zawsze…

Ciekawostki

Obsada i ekipa

  • Tom Holland został obsadzony jako Seaplane McDonough, ale musiał zrezygnować i został zastąpiony przez Nicka Jonasa.
  • Pierwotnie James Newton Howard został poproszony o napisanie muzyki do filmu, ale musiał zrezygnować z powodu innych zobowiązań.

Pozostałe

  • Główne zdjęcia rozpoczęły się we wrześniu 2016 roku w Honolulu na Hawajach.
  • W sierpniu 2016 r. Dwayne Johnson potwierdził, że film nie będzie prequelem ani rebootem, ale kontynuacją oryginalnego filmu i hołdem złożonym Robinowi Williamsowi.
  • W następstwie samobójstwa aktora Robina Williamsa, wiele osób wypowiadało się przeciwko temu filmowi. Ekipa zapewniła, że ten film będzie wspaniałym hołdem dla Williamsa.