Trzech detektywów i Wyspa Szkieletów 2007

The Three Investigators and the Secret of Skeleton Island

Trzej młodzi detektywi: Jupiter, Pete i Bob wyruszają na wakacje do RPA, gdzie ojciec jednego z chłopców ma pracować przy budowie Lunaparku na tytułowej Wyspie Szkieletów. Jednak nawet na wczasach detektywi nie mogą odpocząć i niemal natychmiast po przybyciu na miejsce otrzymują nowe zlecenie...

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Chancellor Miller
jako Jupiter Jones
Nick Price
jako Pete Crenshaw
Cameron Monaghan
jako Bob Andrews
Naima Sebe
jako Chris
Nigel Whitmey
jako Al Crenshaw
Akin Omotoso
jako Gamba
Fiona Ramsey
jako Pani Wilbur
Langley Kirkwood
jako Tom Farraday
James Faulkner
jako Bill
Andreas Fröhlich
jako Mężczyzna na złomowisku
Oliver Rohrbeck
jako Mężczyzna w hotelu
Nicola Barbour
jako Kobieta na aukcji

Fabuła

Dodaj pierwszy opis

Gatunek
Familijny, Przygodowy

Szczegóły

Kraj produkcji
Niemcy, R. P. Afryki
Inne tytuły
Die drei Fragezeichen und das Geheimnis der Geisterinsel (Niemcy)
Czas trwania
91 minut

Recenzje

Może być 5
  • 2016-02-03
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Film choć odwołuje się do serii książek o Trzech Detektywach i nawiązuje do książki o tym samym tytule, daleko od nich odbiega. Cała historia ulokowana jest w czasach współczesnych, a nie w latach 70-80. jak w książkach. Ponadto w książce o tym tytule historia ma się zupełnie inaczej - przede wszystkim bohaterowie przybywają na wyspę gdzie jest wesołe miasteczko, a nie ma być dopiero budowane, (a co się będzie dalej działo polecam sprawdzić w książce :) ), można by więc wnioskować, że historia filmowa ma miejsce przed książkową.

Jeśli zaś chodzi o samą jakość produkcji... Cóż, z pewnością nie zachwyca. Marne aktorstwo i słabe efekty w połączeniu z naciąganą i dość naiwną historią zdecydowanie wpływają na niekorzyść filmu. Rozumiem, że jest to kino familijne, ale "familia" nie składa się jedynie z dzieci, które nie przykładają wagi do takich rzeczy, dlatego producenci mogli się bardziej postarać. Najwyraźniej jednak twórcy cięli koszta, bo jakość filmu pod powyższymi względami prezentuje się naprawdę słabo jak na film z 2007 r. - wystarczy popatrzeć na inne filmy familijne z tych lat (np. Noc w Muzeum czy Mali agenci) żeby zobaczyć porażającą przepaść między nimi.

Tak czy inaczej film w pewnym stopniu oddaje ducha książek, co przemawia na plus, tym bardziej, że może zachęcić młodego widza do czytania książek.

Z powyższych powodów polecam film dla osób, które nie czytały książek oraz dla umiarkowanych fanów serii jako ciekawostkę, a tym zagorzałym radzę się zastanowić czy chcą ryzykować zniszczenie wyobrażenia swoich ulubionych bohaterów.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą