Piter FM 2006

Pewnego razu DJ Masza zgubiła swój telefon komórkowy, a młody architekt Maksim go znalazł. Do tego zdarzenia w życiu młodych ludzi wszystko było niby w porządku. Masza przygotowywała się do ślubu ze swoim byłym kolegą z klasy Kostią, a Maksim, który zwyciężył w międzynarodowym konkursie architektów, zamierzał wyjechać do pracy… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Yevgeni Tsyganov
jako Maksim
Aleksei Barabash
jako Kostya
Natalya Reva
jako Marina
Oleg Dolin
jako Fedor
Yevgeni Kulakov
jako Vitya
Kirill Pirogov
jako Gleb
Tatyana Kravchenko
jako Tatyana Petrovna
Aleksandr Bashirov
jako Administrator domu
Artyom Semakin
jako Dima
Aleksandr Khvan
jako Pijany odźwierny

Fabuła

Pewnego razu DJ Masza zgubiła swój telefon komórkowy, a młody architekt Maksim go znalazł. Do tego zdarzenia w życiu młodych ludzi wszystko było niby w porządku. Masza przygotowywała się do ślubu ze swoim byłym kolegą z klasy Kostią, a Maksim, który zwyciężył w międzynarodowym konkursie architektów, zamierzał wyjechać do pracy w Niemczech. Lecz teraz oboje niezupełnie są przekonani, że tak trzeba... tompawel

Gatunek
Komedia, Dramat, Romans
Słowa kluczowe
miłość, architekt, relacja mężczyzna-kobieta, ślub zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-04-20 (świat)
Kraj produkcji
Rosja
Inne tytuły
Питер FM (Rosja) (tytuł oryginalny)
Czas trwania
85 minut
Budżet
1 100 000 USD

Recenzje

Kino rosyjskie z pozytywnej strony 7
  • 2015-11-24
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Kino rosyjskie przede wszystkim kojarzy się z pesymistycznymi obrazami typu Durnia czy Lewiatana, gdzie społeczeństwo jawi się nam jako pozbawione moralności i nadziei na lepsze jutro. Z tej perspektywy komedia romantyczna Oksany Bychkovej Piter FM z 2006 roku, wyświetlana podczas 9. Festiwalu Sputnik nad Polską w sekcji Petersburski alfabet stanowi miłą odmianę na tle pozostałych wyświetlanych filmów.

Historia jest dość prosta: Masza, młoda, niezależna reporterka tytułowego Radia Piter, szykująca się do ślubu, co do którego ma jednak wątpliwości, gubi telefon. Znajduje go przystojny mężczyzna, Maksim, którego niedawno zostawiła dziewczyna. Mimo, że łatwo się domyślić dalszego przebiegu wydarzeń, nie jest to komedia na wzór hollywoodzkich, więc naszych bohaterów czeka mnóstwo nieoczekiwanych wydarzeń i życiowych refleksji.

Scenariusz do filmu napisały wspólnie reżyserka Oksana Bychkova oraz Nana Grinstein. Łatwo w opowieściach o młodych ludziach, a zwłaszcza w komediach romantycznych, o nieudolne dialogi i sceny, które ciężko sobie wyobrazić w rzeczywistości. Tutaj tego jednak nie znajdziemy – autorkom udało się napisać szczerą, prawdziwą, a przy tym bardzo pozytywną historię.

Piter FM był pierwszym dziełem Bychkovej. Nie ma tu zapierających dech w piersiach zdjęć czy powalającej muzyki, chociaż wiele scen się toczy w radiu, są za to aktorzy, którzy tworzą kreacje bardzo sympatycznych postaci (Yekaterina Fedulova, Evgeniy Tsyganov, Aleksey Barabash, Natalya Reva-Ryadinskaya), z którymi pewnie każdy chętnie by się zaprzyjaźnił. A do tego obyczaje Rosji z dużym pobłażaniem, tak rzadkim w rosyjskich filmach.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

Avatar square 200x200

swieta 2009-04-21 10

Strona filmu – Strona domowa filmu gdzie można np. odsłuchać niektóre z użytych utworów, zobaczyć zdjęcia z planu, nazwiska aktorów itp.

http://www.piter-fm.ru

Współtworzą