Takiego pięknego syna urodziłam 1999

Film ukazujący życie rodziny, nakręcony przez syna, operatora kamery. Film nagrany w domu autora, ukazujący konflikt pomiędzy matką i synem. Podczas częstych kłótni rodzice mówią bezpośrednio do obiektywu kamery.

Reżyseria
Scenariusz

Obsada

Uzupełnij obsadę dla tego filmu

Fabuła

Film ukazujący życie rodziny, nakręcony przez syna, operatora kamery. Film nagrany w domu autora, ukazujący konflikt pomiędzy matką i synem. Podczas częstych kłótni rodzice mówią bezpośrednio do obiektywu kamery. opis dystrybutora

Gatunek
Dokumentalny

Szczegóły

Kraj produkcji
Polska
Czas trwania
25 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Avatar square 200x200

atharoth 2009-06-11 8

Wzbudza złość i irytację, a z drugiej strony zachwyca. – Oglądając ten dokument targały mną sprzeczne emocje. Czy autor mógł upublicznić własne śmieci, robić karierę na swoich rodzicach? Czy film jest obiektywnie oddaje relacje panujące w domu? Nie wiem, ale chyba każdego irytowałaby wszędobylska kamera. Faktem jest, że matka niezbyt ładnie zwraca się do syna, ale może inaczej nie potrafi? Może nie ma powodów, by go rzeczywiście kochać? Może to, o czym ona opowiada – że autor ma długi, jest babiarzem, nieukiem i niezdarą jest prawdą? A moment, kiedy ona prosi go, by zjadł zupę póki ciepła? Zwraca się do niego grzecznie, prosi go, troszczy się o jego zdrowie. A on? Ma to gdzieś, kamera jest ważniejsza.
Biorąc jednak pod uwagę pionierski sposób zrobienia dokumentu (prototyp Big Brothera), warto zwrócić uwagę także na dobitność treści i pomysł. Ciężko mi ocenić ten dokument.

andrew_wilkinson 2007-03-11 10

Najlepszy film dokumentalny ostatniej dekady – Takich filomów brakuje w polskiej telewizji, cały czas tylko ta Ewa Drzyzga na antenie.

Współtworzą