Dyniogłowy 4: Krwawy spór 2007

Pumpkinhead: Blood Feud

Rody Hatfieldów i McCoyów od lat żyją w nienawiści względem siebie. Uczucie to przeradza się właśnie w krwawą wendetę. Wszystko na skutek zakazanej miłości, która połączyła Jodie Hatfield i Ricky'ego McCoya. Nie chcąc dopuścić do mezaliansu, Hattfieldowie robią wszystko, by rozłączyć parę. Kiedy ich plan kończy się śmiercią… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 5 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Amy Manson
jako Jodie Hatfield
Bradley Taylor
jako Ricky McCoy
Claire Lams
jako Dolly Hatfield
Rob Freeman
jako Szeryf Dallas Pope
Ovidiu Niculescu
jako Bobby Joe Hatfield
Peter Barnes
jako Papa McCoy
Lance Henriksen
jako Ed Harley
Elvin Dandel
jako Tristan McCoy
Richard Durden
jako Starzec Hatfield
Razvan Oprea
jako Brett Hatfield
Rudy Rosenfeld
jako Abner Hatfield
Lynne Verrall
jako Haggis

Fabuła

Rody Hatfieldów i McCoyów od lat żyją w nienawiści względem siebie. Uczucie to przeradza się właśnie w krwawą wendetę. Wszystko na skutek zakazanej miłości, która połączyła Jodie Hatfield i Ricky'ego McCoya. Nie chcąc dopuścić do mezaliansu, Hattfieldowie robią wszystko, by rozłączyć parę. Kiedy ich plan kończy się śmiercią najmłodszej siostry Ricka, ród młodzieńca przyzywa Dyniogłowego - demona zemsty. Mimo ostrzeżeń Eda Harleya (Lance Henriksen, Dyniogłowy, Obcy kontra Predator), McCoyowie zlecają potworowi krwawe żniwa. Hatfielfowie stają się zwierzyną w polowaniu, w którym stawką jest życie każdego członka rodu. Jedno jest pewne, jeżeli Jodie nie znajdzie sposobu, by zatrzymać demona, nigdy nie poślubi ukochanego Ricka. Czas ucieka a Dyniogłowy jest coraz bliżej... opis dystrybutora

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
zemsta, morderstwo, potwór

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-02-10 (świat), 2007-11-06 (dvd)
Kraj produkcji
Wielka Brytania, USA
Inne tytuły
Pumpkinhead IV: Love Hurts (tytuł roboczy)

Recenzje

Kolejna seria z takim sobie zakończeniem. 5
  • 2010-08-01
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery Jak widać tematu nie wyczerpano do końca i Pumpkinhead powraca raz jeszcze. Tym razem pod wodzą Michaela Hursta, zarówno reżysera jak i scenarzysty.

Czwarta odsłona przedstawia miłosną historię dwójki kochanków, na tle rodowej waśni. Temat żywcem ściągnięty z "Romea i Julii", ale sielanka nie trwa długo i po morderstwie siostry Ricky McCoy, sprowadza na ziemię demona, który zaczyna polować na jego wrogów.

Całą serię widziałem w kolejności co daje mi, dość dobre porównanie poszczególnych części. O ile więc pierwszy czy drugi Pumpkinhead, był czymś nowym i zaskakującym, to kolejne nie wnoszą do całości zbyt wiele, a temat staje się już nieco oklepany. Oczywiście za każdym razem chodziło tylko o pokazanie potwora i tego co zrobi ze swoimi ofiarami, to jednak dobra fabuła znacznie podnosiła oglądalność. Niestety tym razem wszystko szyte jest grubymi nićmi, a po piętnastu minutach można doskonale przewidzieć co będzie dalej, aż po samą końcówkę.

Sam Pumpkinhead, niewiele zmienił się od lat osiemdziesiątych i jest to wciąż coś przerażającego. Sceny z jego udziałem, to przeważnie przebrany w kostium aktor, choć czasem zdarzają się efekty komputerowe. Te ostatnie wyglądają jednak sztucznie i całe szczęście, że jest ich niewiele. Kiczowato prezentują się również sceny gore. Większość morderstw wyszła mało realistycznie, a oderwane kończyny, wylewające się flaki i krew to totalna amatorszczyzna. Czasem jednak zdarza się coś wartego uwagi, jak choćby zmiażdżenie głowy wnykiem.

Wielkim minusem filmu są aktorzy. Po prawdzie wraca Lance Henriksen, jako duch Eda Harleya, ale jakoś kiepsko komponuje się to w całość. Co do reszty obsady to niestety niższa półka, aktorskiego świadka, a ich gra może przyprawić o wymioty.

Sumując, film można zobaczyć choćby dla porównania, ale nie jest to pozycja, która czymkolwiek nas zaskoczy.

0 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 3 powiązane

Komentarze 1

Avatar square 200x200

marcin_marcinek 2010-11-15 1

0/10 – syf jak poprzednie części……………………….wieje nudą

Współtworzą