Viking 2016

Włodzimierz, syn niewolnicy, postanawia przejąć ziemie swego zmarłego ojca z rąk przyrodnich braci. W sukcesach pomaga mu żądny krwi bóg przodków.

Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 4 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 69 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Danila Kozlovsky
jako Kniaź Włodzimierz
Maksim Sukhanov
jako Sweneld
Igor Petrenko
jako Wariażko
Andrey Smolyakov
jako Rogwołod
Aleksandra Bortich
jako Rogneda
Aleksandr Ustyugov
jako Jaropełk
Kirill Pletnyov
jako Oleg
Paweł Deląg
jako Anastas
Anton Adasinsky
jako Wołchw

Fabuła

Rok 977, Ruś Kijowska. Państwem rządzą synowie zmarłego przed laty księcia Światosława: Jaropełek, Oleg i Włodzimierz. Kiedy jeden z braci ginie, najmłodszy za namową starego wojownika Swenelda próbuje wykorzystać sytuację. Zbiera wikingów i rusza przeciw Jaropełkowi. Po drodze siłą zmusza do zamążpójścia połocką księżniczkę Rognedę. Po zabiciu brata więzi ciężarną wdowę. Jako syn niewolnicy, musi przekonać do siebie nowe plemiona, wznawia w tym celu kult starego, żądnego krwi boga. Odnosi sukces za sukcesem, jednak prześladują go składane idolowi ofiary. Urbino

Gatunek
Akcja, Dramat, Historyczny, Wojenny
Słowa kluczowe
zemsta, zdrada, zima, bratobójstwo zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2016-12-29 (świat)
Kraj produkcji
Rosja
Inne tytuły
Викинг (tytuł oryginalny)
The Viking (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
133 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 5

Urbino 2017-04-20 3

Jeden z tych, co mają zwiastun lepszy od filmu. Chaotyczny i nużący, mało realistycznie wyglądające efekty komputerowe, szare kolory, brud – który zresztą znika bez mycia, z ujęcia na ujęcie. Czyli ciemne, obskurne pogańskie średniowiecze. Pomijając, że akcja rozgrywa się na Rusi Kijowskiej, Wikingów jest tu jak na lekarstwo. To przede wszystkim film akcji, nie wyjaśnia historii, nie tłumaczy jak, dlaczego i skąd waregowie przybyli z Władysławem, a odnoszący się do księcia Władysława tytuł też nie został specjalnie uzasadniony, przez co równie dobrze mogliby go nazwać rzymianinem. Opowieść kończy się jeszcze przed ślubem z Anną Porfirogenetką, na wizji masowego przyjmowania chrztu – książę się nawrócił, historia skończona. Całość wygląda przez to jak poradnik na temat jak wyzwolić się z pogaństwa i dlaczego dawne wiary były złe. Ciekawostką jest tu Paweł Deląg, który od kilku lat mieszka w Rosji – gra greckiego duchownego, można sobie posłuchać, jak mówi w innych językach, szczególnie pod koniec, kiedy jego rola rozwija się.

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Sebioslaw Urbino 2017-05-14

@Urbino Całkowicie się z Tobą zgodzę. Miałem (nie) przyjemność obejrzeć. Zwiastun faktycznie zapowiada kino, przynajmniej na jakimś tam poziomie. Niestety film jest bardzo kiepski, pełen bzdur i koszmarnych efektów.

Urbino Sebioslaw 2018-03-16 3

Dzisiaj była w telewizji wersja z dubbingiem. Wszyscy, bez wyjątku, mówią po angielsku, co nie brzmi najlepiej. Wygląda też raczej jak te efekty komputerowe wyżej wspomniane – mało realistycznie.

Asmodeusz Sebioslaw 2018-04-24 5

Co by nie mówić macie rację film chaotyczny pełny nieporozumień spodziewałem się czegoś znacznie lepszego choć są o wiele gorsze filmy z wikingami

Murmure 2017-06-26 4

Niezajmująca fabuła, nieangażujący główny bohater oraz niewybaczalna, bo ocierająca się wprost o fantastykę, swoboda w podejściu do faktów historycznych.

Współtworzą