Przy Carnival Row grasuje seryjny morderca, a rządzący bagatelizują brutalne zabójstwa dokonywane na przedstawicielach niższych klas. Rycroft Philostrate, zahartowany w czasie wojny detektyw, jako jedyny postanawia powstrzymać zabójcę i utrzymać niepewny pokój. Tymczasem w Burgue zjawia się uchodźczyni Vignette Stonemoss, która zmusi Philo do zmierzenia się z demonami przeszłości.
Odcinki 9 dodaj odcinek
Sezony
Lata
Rycroft Philostrate „Philo” bada sprawę „Nieświętego Jacka”, tajemniczego napastnika, który atakuje wróżki. Vignette Stonemoss z trudem udaje się zbiec z Tirnanoc; dociera do Burgue, chcąc zacząć nowe życie. Imogen Spurnrose poznaje nowego sąsiada. W parlamencie toczy się zażarta debata na temat wynaturzeńców.
Philo bada sprawę śmierci tajemniczej nimfy. Tourmaline wprowadza Vignette do nowej grupy złożonej z wróżek. Imogen próbuje doprowadzić do wyrzucenia Agreusa z dzielnicy. Znika Jonah.
Dawniej, jako burgijski żołnierz, Philo miał za zadanie chronić wróży klasztor Mim. Podczas ofensywy Paktowców Philo poznaje Vignette i nieoczekiwanie się zakochuje.
Philo bada sprawę morderstwa dyrektora sierocińca, w którym przebywał w dzieciństwie. Vignette wkupia się w łaski członków Czarnego Kruka. Imogen, chcąc pomóc bratu, obmyśla plan. Breakspear ściera się z Longerbane'em.
Philo, chcąc dowiedzieć się czegoś o zabójcy, spotyka się z wiedźmą trudniącą się haruspicją. Vignette zacieśnia więzi ze swoją nową rodziną. Po powrocie Jonah do domu jego rodzice bacznie go obserwują; tymczasem w parlamencie pojawia się nowy gracz. Imogen wprowadza Agreusa do swojego towarzystwa.
Philo udaje się odkryć niemal wszystkie elementy układanki. Vignette, nieoczekiwanie, znajduje nowy dom. Jonah wymyka się na zakazaną schadzkę. Imogen i Agreus pokazują się razem publicznie.
Jako że Philo ukrył dowody przed innymi detektywami, zostaje oskarżony o popełnienie morderstw, które badał, i trafia do więzienia. Tam, nieoczekiwanie, otrzymuje pomoc od Vignette. Tymczasem Ezra wypytuje Imogen o jej relację z Agreusem. Sophie proponuje Jonah układ.
Napięcia przy Carnival Row nasilają się; Philo musi zmierzyć się zarówno z ucieleśnieniem ciemności, jak i z tym, który je kontroluje. Vignette poznaje prawdziwą naturę Burgue. Imogen daje się ponieść uczuciu, jakie żywi wobec Agreusa. Breakspeara dopadają sekrety z przeszłości.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…