Zabawa, zabawa 6.8

40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – nie zwariować. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione pod wpływem. Mąż, znany polityk (Marcin Dorociński), stara się zachować jej problem w tajemnicy i wyciąga ją z rozmaitych tarapatów, ale powoli ma już dosyć. Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, a ponieważ świetnie się uczy i ma super pracę, nikt nie robi jej wyrzutów. Jednak w pewnym momencie dziewczyna traci grunt pod nogami, kiedy na zerwanym filmie dochodzi do tragedii. Z kolei szanowana chirurg dziecięcy – Teresa (Dorota Kolak) przez picie straciła rodzinę, została jej tylko praca w szpitalu, w którym jest ordynatorem. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy w ciągu alkoholowym przychodzi na dyżur. Problemy kobiet narastają, wpędzając bohaterki i ich bliskich w poważne niebezpieczeństwa. W końcu każda z nich sięgnie dna, czy jednak każdej uda się od niego odbić?

Zgłoś naruszenie Zwiastun #1

Komentarze 5

i_darek1x 5

Interesujący scenariusz ,obsada która dobrze zrobiła swoją robotę .Samo życie i alkohol który potrafi z poniewierać . Ogólnie dobrze się ogląda !

Mis_Koralgol 9

Bardzo fajny film. Inaczej – bardzo ciekawy. Ludzie piszą, że to o alkoholizmie – i fakt – ale mnie udeżyło wszystko to w koło – powiązane, ale też nie zawsze i nie zupełnie – z rzeczonym alkoholizmem. Złe matki, słabi ojcowie, niekompetentni lekarze, korumpowani policjanci – bieda, syf i nędza. Do tego w taki ludzko bylejaki sposób. Bo nie ma jednoznacznie dobrych czy jednoznacznie złych postaci – można powiedzieć utaplani w bagnie wszyscy śmierdzą :|
Siostra porównała to do Pod mocnym Aniołem – że jest lżejsze – i fakt – tam 50% filmu to chlanie, a drugie 50% to żyganie :| Mocny Anioł dla mnie to film o tym jak trudno jest uciec z tego bagna.
Zabawa zabawa to film o tym jak to bagno rozlewa się w koło :|
Bardzo ciekawe role, dobrze zagrane – gdyby nie ostatnia scena to szło by się po filmie pohlastać – a i tak jeśli jedno mógłbym mu zarzucić, to kilka trochę bardziej pozytywnych postaci by nie zaszkodziło :|
Jak to było pod koniec Siedem – "Świat jest piękny i warto o niego walczyć" ;)

pajki_filmaniak 8

bardzo życiowy film polecam

Magic 7

Mocny i jakże prawdziwy.

vivaldik

To czas bezpowrotnie stracony, by móc oglądać codzienne szambo warszawki: prymitywna wóda i takiż prymitywny seks.