Power Rangers - Film 4.8

Pełnometrażowy, fabularny film oparty na motywach popularnego, komiksowego serialu, pełen niezwykłych efektów specjalnych i widowiskowych pokazów walk. Szóstka licealistów - Trini, Zac, Tommy, Billy, Kimberly i Jason - dzięki metafizycznej sile swego Pana - Zordona - zmieniają się w nieustraszonych i nieśmiertelnych wojowników. Zordon jest mądry i pragnie dobra ludzi. Tymczasem na Ziemi uwolniony zostaje największy i najpotężniejszy wróg Zordona - Ivan Ooze. Opanowuje on siedzibę Dobra, a Zordon wpada w jego łapy. Szóstka naszych bohaterów ma przed sobą najtrudniejszą w swej karierze misję - pozbawieni mocy i nieśmiertelności muszą znaleźć sposób na uwolnienie swego Pana i uratowanie Ziemi przed ostateczną destrukcją.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Bryan Spicer 7.0
Christopher Dow (asystent) -
Steve Love (asystent) -
Topher Dow (asystent) -
Harriet Spalding (asystent) -
Gary Hymes
(reżyser drugiej ekipy)
-
Jeff Pruitt (reżyser drugiej ekipy) -
David W. Rose (reżyser drugiej ekipy) (asystent) -
Scenariusz
Średnia
Arne Olsen (również) (historia) -
John Kamps (historia) 6.0
Producenci
Średnia
Suzanne Todd producent -
David Coatsworth kierownik produkcji -
Chris Jones kierownik produkcji -
Rick Kornaat kierownik produkcji -
Greg Garay kierownik produkcji (asystent) -
Sharon Miller koordynator produkcji -
Rhiannon Leffanta Wilhelmi koordynator produkcji -
Shuki Levy producent wykonawczy -
Haim Saban producent wykonawczy -
David Coatsworth współproducent -
Aktorzy
Średnia
Karan Ashley
Aisha Campbell / Żółty Ranger
-
Johnny Yong Bosch
Adam Park / Czarny Ranger
-
Steve Cardenas
Czerwony Ranger / Rocky DeSantos
-
Jason David Frank
Biały Ranger / Tommy Oliver
7.0
Amy Jo Johnson
Kimberly Hart / Różowy Ranger
7.0
David Yost
Billy Cranston / Niebieski Ranger
-
Paul Schrier
Bulk
-
Jason Narvy
Skull
-
Paul Freeman
Ivan Ooze
-
Gabrielle Fitzpatrick
Dulcea
-
Nicholas Bell Zordon -
Peta-Maree Rixon Alpha 5 -
Jean Paul Bell Mordant -
Kerry Casey Goldar -
Mark Ginther Lord Zedd -
Julia Cortez Rita Repulsa -
Jamie Croft
Fred Kelman
-
Paul Pantano Dzieciak -
Mitchell McMahon Dzieciak -
Tim Valka Dzieciak -
Peter Mochrie
Pan Kelman
9.0
Scott McGregor Strażnik -
Paula Morrell Reporterka -
Paul Goddard
Dave
-
Robert Simper John -
Robyn Gol Tańcząca zombie -
Kerrigan Mahan
Goldar (głos)
-
Robert L. Manahan Zordon (głos) -
Robert Axelrod
Lord Zedd (głos)
-
Barbara Goodson
Rita Repulsa (głos)
7.0
Richard Steven Horvitz
Alpha 5 (głos)
-
Martin G. Metcalf Mordant (głos) -
Richard Genelle Ernie (sceny usunięte) -
Neil Kaplan Oozelings (głos) (niewymieniony w czołówce) -
R.J. Kizer MC w konkursie spadochronowym (niewymieniony w czołówce) -
Johnny Torres Mieszkaniec wyspy (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
Paul Murphy -
David Nichols (główna pomoc techniczna) -
Ian Jones (kierownik zdjęć) (druga ekipa) -
Michael Vivian (pomoc techniczna) -
Kompozytorzy
Średnia
Graeme Revell 8.5
Kostiumy
Średnia
Warren Beaton -
Joseph A. Porro -
Sanja Milković Hays
(asystent)
7.0
Montaż
Średnia
Wayne Wahrman 7.0
Gordon Antell (asystent) -
Joseph M. Caracciolo (asystent) -
Melissa Carter (asystent) -
Penny Lee Hallin (asystent) -
Geoffrey Lamb (asystent) -
Jessica Landaw (asystent) -
Warren Paeff (asystent) -
Jere Huggins (dodatkowy) -
Frank E. Jimenez (dodatkowy) -
Charakteryzacja
Średnia
Everett Burrell efekty specjalne makijażu -
Joe Colwell efekty specjalne makijażu -
Jake Garber efekty specjalne makijażu -
Joel Harlow efekty specjalne makijażu -
Scenografia
Średnia
Craig Stearns scenograf 7.0
Colin Gibson dyrektor artystyczny 7.0
Tim Ferrier dekorator wnętrz -
John Rann główny architekt -
Matt Heimlich lalkarz -
Peter Collias malarz -
Rick Hilgner modelarz -
Mykel Denis modelarz (niewymieniony w czołówce) -
William Passmore projektant wnętrz -
Christopher Gilman rekwizytor -
Tara Kamath rekwizytor -
Lon Lucini rekwizytor -
Steve Koch rzeźbiarz -
Brandon Hendroff scenopis obrazkowy -
P.K. MacCarthy scenopis obrazkowy -
Jamie McLennan stolarz -
Banner Agundez rekwizytor -
Gary Damian Thomas scenopis obrazkowy -
Dźwięk
Średnia
Ellen Heuer imitator dźwięku -
Christopher Moriana imitator dźwięku -
David Jobe mikser imitacji -
Gregory H. Watkins mikser ponownego nagrania -
Susan Dawes montaż dźwięku (asystent) -
Scott A. Jennings montaż efektów dźwiękowych -
Adam Kopald montaż efektów dźwiękowych -
Paul Urmson montaż efektów dźwiękowych -
Kevin Crehan montaż muzyki (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Donald Sylvester nadzorca imitacji -
Happy Walters nadzorca muzyki -
R.J. Kizer nadzorca postsynchronu -
John A. Larsen nadzorujący montaż dźwięku -
Joshua Winget nadzorujący montaż muzyki -
Robert Renga operator dźwięku -
Efekty specjalne
Średnia
Richard O. Helmer efekty specjalne -
Steve Courtley koordynator efektów specjalnych -
Chris Murray nadzorca efektów specjalnych -
Tad Pride nadzorca efektów specjalnych -
Doug Hudson makijaż -
Paul Katte makijaż -
Nick Nicolaou makijaż -
Billy Aziz technik -
Leo Henry technik -
Kent Miklenda technik -
Taj Trengove technik 9.0
Pozostała Ekipa
Średnia
Christine King dobór obsady -
Thom Klohn dobór obsady -
Katy Wallin dobór obsady -
Jane Dawkins dodatkowy dobór obsady (asystent) -
Sue Baldwin kaskader -
Andrew Cavanagh kaskader -
Scott Crawford kaskader -
Paul Doyle kaskader -
Nash Edgerton
kaskader
-
Terry Flanagan kaskader -
Dean Gould kaskader -
Tetsuji Hashimoto kaskader -
Lou Horvath kaskader -
Tony Lynch kaskader -
Kathy McMorrow kaskader -
Cesa Mora kaskader -
Tadahiro Nakamura kaskader -
Ed Neil
kaskader
-
Tomoo Oe kaskader -
Cinnamon Pollard kaskader -
Priscilla Schwartzman kaskader -
Sotiri Sotiropoulos kaskader -
Gillian Statham kaskader -
Jim Stephan kaskader -
Keiya Tabuchi kaskader -
David Wald kaskader -
Avril Wynne kaskader -
Jason Ybarra kaskader -
Sophia Crawford
kaskader dublujący: Amy Jo Johnson
-
Hien Nguyen kaskader dublujący: Jason David Frank -
Stuart Quan kaskader dublujący: Steve Cardenas -
Bridgett Riley
kaskader dublujący: Karan Ashley
-
Danny Wayne
kaskader dublujący: Johnny Yong Bosch
-
Rocky McDonald koordynator kaskaderów -
Jeff Pruitt koordynator kaskaderów -
Terry Lee pilot helikoptera -
John Brousek księgowy -
Ed Lazor animator postaci -
Eric Jennings dyrektor techniczny -
Michael Norville dyrektor techniczny -
Christopher Romano dyrektor techniczny -
Reid Baker efekty wizualne -
Scott Billups efekty wizualne -
Mark Lambert efekty wizualne -
Jeff Matakovich efekty wizualne -
Ernie Rinard efekty wizualne -
Chris Russell efekty wizualne -
Brian Hanable kompozytor efektów cyfrowych -
Steve Dellerson koordynator efektów wizualnych -
Erik Henry nadzorca efektów wizualnych -
Rich Thorne nadzorca efektów wizualnych -
Jennifer Bergman producent efektów wizualnych -
Rodney Montague producent efektów wizualnych -
Bela Brozsek tworzący w technologii cyfrowej -
Joe Mandia tworzący w technologii cyfrowej -
Morris May tworzący w technologii cyfrowej -
Tony Noel tworzący w technologii cyfrowej -
Marc Scott tworzący w technologii cyfrowej -
Russell L. Smith tworzący w technologii cyfrowej -
Charlie Tang tworzący w technologii cyfrowej -
Edson Williams tworzący w technologii cyfrowej -
Edwin Rivera zecer -
Ian Barwick elektryk -
John Lee elektryk -
Paul Schmidt elektryk -
Steve Bruce elektryk (dodatkowy) -
Corrie Ancone fotosista -
Steve Byron kamerzysta (asystent) -
Michael Eaton kamerzysta (asystent) -
David C. Negrin kamerzysta (asystent) -
Bill Olofsson kamerzysta (asystent) -
Angelo Sartore kamerzysta (asystent) -
Damian Wyvill kamerzysta (asystent) 7.0
Matt Toll kamerzysta (asystent) (dodatkowy) -
Andre Fleuren operator kamery -
Calum McFarlane operator kamery -
David Williamson operator kamery -
Phil Cross operator steadicam -
Ian McMillan operator steadicam -
Chris Fleet oświetlenie -
Simeon Bryan prowadzący ostrość -
Tim Simonec dyrygent -