Dora i Miasto Złota 6.8

Dora (Isabela Moner) spędziła większość swego młodego życia, poznając wraz z rodzicami (Eva Longoria, Michael Peña) tajemnice dżungli. Nic jednak nie mogło przygotować jej na być może najbardziej ekstremalną przygodę – liceum! Ale, jak to Dora, nie byłaby sobą, gdyby nie wpakowała się w kolejne kłopoty. Przyjdzie jej – wspólnie z przyjaciółmi – udać się w naprawdę fascynującą i niebezpieczną misję…

Obsada

Reżyseria
Średnia
James Bobin 8.0
Joanna Węgrzynowska-Cybińska
(polski dubbing)
6.3
Scenariusz
Średnia
Matthew Robinson -
Nicholas Stoller 3.5
Tom Wheeler (historia) -
Chris Gifford (serial) -
Valerie Walsh (serial) -
Eric Weiner (serial) -
Piotr Lenarczyk (polskie dialogi)
Producenci
Średnia
Kristin Burr producent -
Eugenio Derbez
producent wykonawczy
-
Julia Pistor producent wykonawczy -
John G. Scotti
producent wykonawczy
-
Nicholas Stoller
producent wykonawczy
3.5
Valerie Walsh producent wykonawczy -
Tamazin Simmonds producent towarzyszący -
John G. Scotti
kierownik produkcji
-
Katie Reynolds nadzorca postprodukcji -
Lauren Orlowski koordynator postprodukcji -
Talia Buckberry koordynator produkcji (asystent) -
Candice Preddy koordynator produkcji -
Kate Weatherly koordynator produkcji (asystent) -
Aktorzy
Średnia
Isabela Merced
Dora Márquez
7.0
Michael Peña
Cole, tata Dory
7.3
Eva Longoria
Elena, mama Dory
7.4
Eugenio Derbez
Alejandro Gutierrez
-
Jeffrey Wahlberg
Diego, kuzyn Dory
-
Nicholas Coombe Randy -
Madeleine Madden Sammy -
Temuera Morrison
Powell
5.5
Adriana Barraza
Abuelita Valerie
7.0
Pia Miller Mami, ciocia Dory -
Q'orianka Kilcher
Kawillaka, księżniczka Inków
3.0
Isela Vega
Starsza kobieta
-
Magdalena Wasylik Dora (polski dubbing) 8.0
Małgorzata Kozłowska
Sammy (polski dubbing)
-
Krzysztof Dracz
Alejandro (polski dubbing)
7.7
Jan Cięciara
Diego (polski dubbing)
-
Maciej Falana Randy (polski dubbing) -
Magdalena Schejbal
Elena, mama Dory (polski dubbing)
7.0
Krzysztof Cybiński
Cole, tata Dory (polski dubbing)
6.0
Szymon Kuśmider
Rabuś (polski dubbing)
7.0
Jakub Wieczorek
Powell (polski dubbing)
7.0
Anna Apostolakis
Abuelita Valerie (polski dubbing)
6.0
Katarzyna Mogielnicka Mała Dora (polski dubbing) -
Karol Kwiatkowski Mały Diego (polski dubbing)
Marcin Stec
Viper (polski dubbing)
-
Paulina Sacharczuk Sabrina (polski dubbing) -
Julia Łukowiak Christina (polski dubbing) -
Piotr Bąk
Ochroniarz (polski dubbing)
6.0
Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Nauczycielka (polski dubbing)
6.3
Waldemar Barwiński
Nico (polski dubbing)
7.0
Miłogost Reczek
Butek (polski dubbing)
7.0
Karol Osentowski
Mapa (polski dubbing)
-
Maksymilian Michasiów
Plecak (polski dubbing)
-
Kamila Brodacka
(polski dubbing)
-
Katarzyna Domalewska (polski dubbing) 6.0
Marta Dylewska (polski dubbing) -
Maria Juźwin (polski dubbing) -
Katarzyna Łaska
(polski dubbing)
-
Lena Schimscheiner
(polski dubbing)
-
Anna Szymańczyk
(polski dubbing)
7.0
Piotr Bajtlik
(polski dubbing)
8.0
Marcin Franc
(polski dubbing)
Aleksander Kaźmierczak
(polski dubbing)
6.0
Damian Kulec
(polski dubbing)
-
Jan Marczewski
(polski dubbing)
Paweł Peterman (polski dubbing) 6.0
Krzysztof Szczerbiński
(polski dubbing)
7.0
Paweł Wojtaszek (polski dubbing) -
Piotr Tołoczko (polski dubbing) 10.0
Benicio Del Toro
Swiper (głos)
7.9
Madelyn Miranda Dora (lat 6) -
Dee Bradley Baker
Wokalizacje zwierząt (głos)
8.0
Malachi Barton Diego (lat 6) -
Sasha Toro Plecak (głos) -
Marc Weiner Mapa (głos) -
Danny Trejo
Boots (głos)
7.2
Joey Vieira Nico -
Damien Garvey
Ochroniarz
-
Anikka Abelita Wegańska uczennica -
Daniel Donaldson Zły nauczyciel tańca -
Tivon Toito'ona Dzieciak z piłkarskiej drużyny -
Emily Bell Dzieciak z piłkarskiej drużyny -
Jace Fleming Wredny dzieciak -
Michelle Collins Nauczycielka angielskiego -
Bailey Hendy Dzieciak z piłkarskiej drużyny -
Darcy Worthington Dzieciak z piłkarskiej drużyny -
Matt Okine
Nauczyciel
-
Natasa Ristic Christina X -
Christopher Kirby
Viper
6.3
Christopher Rawlins Najemnik -
Natalie Kinghorn DJ -
Michael Rooney Choreograf -
Daniel Valle Asystent choreografa -
Kate Wormald Asystentka choreografa -
Abdulaye Sow Tancerz -
Brooke Schembri Tancerz -
Dustin Taylor Tancerz -
Elke Tulip Paes Tancerka -
Georgia Rothera Tancerka -
James David Portas Tancerz -
Joel Murphy Tancerz -
Kalahni Mia Spink Tancerka -
Karin Mochizuki Tancerka -
Kristin Sparks Tancerka -
Leyton Oliver Bartley Beal Tancerz -
Ly Thanh Dat Tancerz -
Mitchell Adam Marshman Tancerz -
Phoenix Mitchell Tancerz -
Sarah Louise Harvey Tancerka -
Savannah Foran McDaniel Tancerka -
Seraseini Momo Tancerka -
Tanisha Pili Mvoyi Tancerka -
William James Dyson Tancerz -
Zeke Azzolini Tancerz -
Alexander Andersen Uczeń (niewymieniony w czołówce) -
Shaun Barry Zły facet (niewymieniony w czołówce) -
Tannum Bowater Pilot (niewymieniony w czołówce) -
Susan Bush Policjantka (niewymieniony w czołówce) -
Arthur Costa Obrońca (niewymieniony w czołówce) -
Keiichi Enomoto Biznesmen (niewymieniony w czołówce) -
Sean Edward Frazer Nauczyciel (niewymieniony w czołówce) -
Russ Gallagher Turysta (niewymieniony w czołówce) -
Laura Jane Jones Wokalistka (niewymieniony w czołówce) -
Kev Ogrodnik (niewymieniony w czołówce) -
Alice Lanesbury Stewardesa (niewymieniony w czołówce) -
Emilia Lau Licealistka (niewymieniony w czołówce) -
Braden Lewis Dzieciak na lotnisku (niewymieniony w czołówce) -
Lambert Majambele Licealista (niewymieniony w czołówce) -
Winnie Mzembe
Christie, stewardesa (niewymieniony w czołówce)
6.0
Mivon Prince-Leyva Ostatni obrońca (niewymieniony w czołówce) -
Rob Schyff Oficer (niewymieniony w czołówce) -
Jason Virgil Pasażer na lotnisku (niewymieniony w czołówce) -
Bianca Wallace Pasażerka na lotnisku (niewymieniony w czołówce) -
Ken Watanabe Biznesmen (niewymieniony w czołówce) -
Lachlan Winters Tancerz (niewymieniony w czołówce) -
Elizabeth Xu Tancerka (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
Javier Aguirresarobe 7.0
Kompozytorzy
Średnia
John Debney 7.7
Germaine Franco -
Kostiumy
Średnia
Rahel Afiley 7.0
Montaż
Średnia
Mark Everson -
Charakteryzacja
Średnia
Scenografia
Średnia
Dan Hennah scenograf
Richard Hobbs dyrektor artystyczny nadzorujący -
Eugene Intas dyrektor artystyczny -
Dźwięk
Średnia
Efekty specjalne
Średnia
Pozostała Ekipa
Średnia
Sarah Finn
dobór obsady
-
Tom McSweeney dobór obsady (Australia) -
David Newman dobór obsady (Australia) -
Bud Hopes nadzorca dodatkowego doboru obsady -