Lyra (Dafne Keen) jest z pozoru zwyczajną dziewczyną. Kiedy znika jej najlepszy przyjaciel, decyduje się ruszyć mu na pomoc, odkrywając przy tym groźny spisek, który dotyczy porwanych dzieci. Lyra podejmuje też próbę zrozumienia tajemniczego zjawiska zwanego Pyłem. Podczas podróży przez przeróżne światy, bohaterka spotyka zdeterminowanego i odważnego chłopca o imieniu Will (Amir Wilson). Razem spotykają na swojej drodze niezwykłe istoty i poznają niebezpieczne sekrety, a los żywych – jak i umarłych – zdaje się być w ich rękach.
Odcinki 16 dodaj odcinek
Sezony
Lata

HBO 19-11-05 (Polska)

W świecie opanowanym przez religijnych fanatyków dusze ludzi połączone są ze zwierzętami zwanymi Dajmonami. Studiująca w Jordan College Lyra musi pożegnać się z wujkiem, który wyrusza na tajemniczą misję. Wkrótce dziewczyna wchodzi w posiadanie potężnego artefaktu.
Lyra osiedla się w luksusowym londyńskim mieszkaniu Marisy, która otacza ją swoją opieką. Tymczasem Roger zaprzyjaźnia się z Billy Costą. Lyra dowiaduje się później, że Lord Asriel jest jej ojcem i że Marisa jest przywódczynią Pożeraczy. Po spotkaniu z dziennikarzem na przyjęciu Marisy Lyra i Pan uciekają z aletiometrem, ale zostają schwytani przez zamaskowanego nieznajomego.
Lyra zostaje porwana przez Gipcjan. Marisa zawiodła i nie wywiązała się ze swojego zadania, rusza na poszukiwanie Lyry, która dowiaduje się prawdy o swojej przeszłości. Uprowadzono 27 gipskich dzieci, co wywołuje chęć odwetu i ataku na Grobuchy.
Teksański lotnik Lee Scoresby udaje się do Trollesund na Dalekiej Północy, szukając Iorka Byrnisona. Lyra, Pantalaimon i Gipcjanie również zmierzają na północ, kontynuując poszukiwania porwanych dzieci. Farder Coram wysyła wiadomość do swojej byłej kochanki. Z pomocą Lyry Iorek dowiaduje się, że jego zbroja znajduje się w miejscowym kościele Magisterium.
Lyra i Gipcjanie podróżują z Iorkiem dalej na północ, szukając dzieci porwanych przez Gobblerów. Elaine wręcza swojemu synowi pudełko listów wyjaśniających zniknięcie ojca. Farder Coram spotyka się również z Serafiną Pekkala, aby omówić Wieloświat i nadchodzącą wojnę. Lyra i Pan zostają porwani przez grupę najazdową łowców Samoyedów, którzy zabierają ich do Bolvangar, bazy Gobblerów.
Lyra odkrywa przerażającą prawdę stojącą za działaniami Gobblera. Musi wykorzystać wszystkie swoje zdolności, by uwolnić porwane dzieci i uniknąć strasznego losu.
Lyra zostaje schwytana przez pancernego niedźwiedzia i zabrana do pałacu Iofura Raknisona na Svalbardzie. Pani Coulter, ojciec MacPhail i żołnierze Magisterium zmierzają do Svalbardu, planując upolować i zabić Asriela. Boreal przechodzi z powrotem na alternatywną Ziemię i odwiedza Elaine, próbując przekonać ją do podzielenia się wszelkimi informacjami na temat Johna. Pani Coulter planuje swój następny ruch.
W Svalbard lord Asriel informuje Lyrę o swoich badaniach nad pyłem. Zdradza jej, że Magisterium jest przerażone jego pracami, ponieważ uważają pył za źródło grzechu ludzkiego. Później Asriel zabiera Rogera do miejsca w pobliżu Aurory Borealis, zamierzając oddzielić go od swojego demona, aby stworzyć most do Wieloświatów. Lyra i Pan dowiadują się, że Rogerowi grozi niebezpieczeństwo.
Lyra i Will odkrywają nowy świat. Magisterium podejmuje działania w związku z wydarzeniami z przeszłości. Lee Scoresby wyrusza na misję.
Lyra ma problem z odnalezieniem się w nowym świecie. Dziewczyna wpada na tajemniczego nieznajomego w muzeum. Razem z Willem udają się do Oksfordu w poszukiwaniu odpowiedzi. Magisterium staje przed wyborem.

11. Theft 2x3

Lyra wraca do Will's Oxford, by spotkać Mary. Tam czeka ją przesłuchanie. Dziewczynka ucieka a jej drogę przecina Boreal, który oferuje pomoc. Po wyjściu z samochodu zdaje sobie sprawę, że Boreal ukradł aletheiometr.
Will i Lyra opracowują plan, nieświadomi niebezpieczeństw i kosztów, jakie przyjdzie im ponieść. Mary odwiedza nieproszony gość. Scoresby napotyka tajemniczego mężczyznę, który objaśnia mu pewne rzeczy.
Lyra i Will przygotowują się do użycia Subtelnego noża, aby wyciąć okno między światami i włamać się do domu Boreala, aby odzyskać aletheiometr. Podczas ćwiczeń z nożem natknęli się na Tullio. Odkrywają, że jest bratem Angeliki i Paoli, dwojga dzieci, które wcześniej poznali.
Lyra i Will znajdują sprzymierzeńców, którzy mogą im pomóc w poszukiwaniu ojca Willa. Magisterium dowiaduje się czegoś szokującego, a pani Coulter spotyka potężnego wroga.
Lee jest zdeterminowany, aby wypełnić swoją misję, bez względu na cenę. Na pytanie pani Coulter zostaje udzielona odpowiedź. Will niespodziewanie spotyka swojego ojca.

16. Odcinek 3x1

0,0
Więcej informacji

Proszę czekać…